آخرین اخبار از حداقل دستمزد سال 99 – تجارتنیوز

با این مصوبه اگر چه افزایش سنواتی کارگران ۷۵ هزار تومان کاهش یافت اما در مقابل حداقل دستمزد کارگران از ۲۱ درصد به ۲۶ درصد افزایش یافت و روی پایه حقوق اعمال شد؛ پایه سنوات کارگران قرارداد موقت و دائم مشمول قانون کار با بیش از یک سال سابقه کار در مصوبه بیستم فروردین ماه شورای عالی کار، ۱۷۵ هزار تومان تعیین شده بود که اکنون به ۱۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد. ایرج والیزاده در گفتوگو با ایسنا با بیان اینکه شرکت برق در دو دستهبندی به مشترکین خود خسارت پرداخت میکند، افزود: اولین نوع از خسارتها خسارتهای ناشی از فعل و انفعالات شبکه بوده که به نوعی میتوان گفت شرکت برق در آن مقصر است و دیگری خسارتهای ناشی از اتصالات داخلی خود مشترکین است که توسط یکی از شرکت های بیمهای دارای قرارداد با شرکت توانیر پرداخت میشود.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری فارس، آمار منتشر شده حاکی از آن است که در چهار روز اول سال نو میلادی (۲۰۲۲)، دستکم ۴۰۰ نفر در سراسر آمریکا در حوادث مرتبط با تیراندازی جان خود را از دست دادند و ۲۸۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند. به گزارش پول نیوز،اکبر حیدری در مورد واریز سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال ۹۸ گفت: سهام عدالت در حال حاضر دچار یک بلاتکلیفی خاصی شده ، حال خوبی ندارد و نیازمند اصلاحات فوری در اداره سهام عدالت است. ۱- اصل و یک برگ تصویر مدرک کارشناسی (لیسانس) مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن معدل دوره کارشناسی (لیسانس) قید شده باشد.

بدیهی است این دسته از داوطلبان باید تصویر مدرک فراغت از تحصیل خود را که توسط مرکز مدیریت حوزههای علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و یا اصفهان صادر گردیده است در اختیار داشته باشند. یوسفنژاد در ادامه گفتوگوی خود خاطرنشان کرد: علاوه بر این حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین، حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفهبگیران مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و حداقل حقوق کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت و سایر حقوقبگیران دستگاههای اجرایی و صندوقهای بازنشستگی وابسته به دستگاههای اجرایی و مستمریها و سایر حمایتیهای متناسب با آنها، معادل افزایش ضریب ریالی به میزان 15درصد افزایش مییابد.

طبق جزء الحاقی نیز که توسط نمایندگان تصویب شد، ­سقف ناخالص حقوق و مزایای مستمر و غیر مستمر(مجموع دریافتی) گروههای مختلف حقوقبگیر در دستگاههای اجرائی موضوع ماده(۲۹) قانون برنامه ششم توسعه و همچنین نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی(به استثنای مشمولین قانون کار جمهوری اسلامی ایران) از قبیل کارکنان کشوری و لشکری، اعضای هیأت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش­ عالی و پژوهشی و قضات در کلیه مناطق کشور برای سال ۱۴۰۰، از (۲۱) برابر حداقل حقوق مصوب شورای حقوق و دستمزد به(۱۵) برابر حداقل حقوق و دستمزد موضوع ماده(۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری کاهش می­یابد.

آمار عجیب تصادفات روزانه در تهران | چند درصد تصادفات کشور در پایتخت رخ میدهد؟ حدود ۲۸ درصد بودجه کل کشور معادل ۵۶۳.۸ هزار میلیارد تومان را بودجه عمومی دولت و ۷۲ درصد معادل ۱۴۸۳.۹ هزار میلیارد تومان را بودجه شرکتهای دولتی، بانکها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت تشکیل میدهد.

با سپری شدن ۱۱۵ روز از سال آبی، تا ۲۵ دی ماه (سال آبی ۱۴۰۱-۱۴۰۰) میزان کل حجم آب در مخازن سدهای کشور حدود ۱۹.۶ میلیارد متر مکعب است که نسبت به مدت مشابه سال آبی گذشته ۲۷ درصد کاهش نشان میدهد. مهدی ولی پور درمورد حوادث حمل و نقل عمومی در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری ۲۳۴ ماموریت در حوزه حوادث حمل و نقل عمومی توسط جمعیت هلال احمر انجام شده که رشد ۳۸.۵ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۹ داشته است. به گزارش شانا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سعید توکلی در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت اظهار کرد: شرکت گاز استان تهران در سال ۹۹، ۴۶۳ کیلومتر شبکهگذاری و توزیع، ۱۲ هزار و ۶۳۶ مورد نصب انشعابات شهری و روستایی و ۱۲۴ هزار و ۱۸۶ پذیرش اشتراک را در کارنامه دارد.

باشگاه خبرنگاران جوان یزد – لایحه بودجه ۱۴۰۱ شهرداری یزد طی روزهای آتی مورد بررسی اعضای شورای اسلامی شهر قرار خواهد گرفت. این در حالی است که با ارائه لایحه بودجه سال 99 به مجلس و بررسیهایی که در رابطه با جریان افزایش حقوق کارکنان در کمیسیونهای مجلس انجام میشود این روزها سناریوهای مختلفی در رابطه با این موضوع مطرح است. با اعلام برنامه خبری از زمان دربی نبود و همین موضوع باعث شد یکبار دیگر خبرنگار فرهیختگان به سراغ رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ رفته تا این موضوع را از وی سوال کند که بر این اساس مهدی در توضیحات تکمیلی دراین خصوص گفت: «دلیل اینکه زمان هفته بیستوسوم رقابتها اعلام نشد به این موضوع بر میگردد که برنامههای اسکوچیچ برای تیم ملی هنوز مشخص نیست و ما هم نمیدانستیم فاصله پنجروزه را بین هفتههای بیستودوم ترتیب بدهیم یا فاصله 6 روزه و به همین دلیل منتظریم تا ابتدا برنامههای سرمربی تیم ملی مشخص شده و سپس روی این موضوع کار خواهیم کرد.

طبق گفته های رئیس سازمان بورس زمان واریز سود سهام عدالت به حساب سهامداران تا پایان سال جاری است . ۴ – مدرکی که وضعیت نظام وظیفه را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه ۳ دفترچه راهنمای شماره یک آزمون ورودی دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ کند (برای برادران). با توجه به آنکه حق مسکن تنها آیتم بسته مزدی کارگران است که برای اجرا به تصویب هیات وزیران نیاز دارد چنانچه این مصوبه از تصویب هیات وزیران بگذرد حتی اگر طی چند ماه آینده در دستور کار قرار گیرد و مشمول مرور زمان شود، از فروردین ماه امسال در فیش حقوقی کارگران اعمال و معوقات آن به کارگران پرداخت خواهد شد.

همچنین یک ابهام دیگر در این زمینه وجود داشت که در زمان حضور سپاهان و فولاد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آیا سازمان لیگ، رقابتهای لیگ را ادامه میدهد یا جام حذفی را پیش خواهد برد که در این خصوص شنیده میشود سازمان لیگ قصد دارد برنامههای جامحذفی را پیش برده و همه مراحل باقیمانده در این فرصت برگزار میشود. اوکراین مرد توخالی اروپا؛ آیا ارزش دارد بر سر آن دعوا کنیم؟ بانک مرکزی قبلاً در تحلیل وضعیت اقتصادی ایران در سال 99 و در تشریح دلایل رکوردشکنی نقدینگی اعلام کرده بود که اگرچه در طول چند دهه گذشته عواملی مانند اشکال مختلف استقراض دولت از بانکمرکزی، فروش درآمدهای ارزی دولت به بانکمرکزی، وضع تکالیف زیاد به شبکه بانکی و ایجاد ناترازی در جریان منابع و مصارف بانکها بر رشد نقدینگی تاثیرگذار بودند و آن را سبب میشدند اما در سالهای اخیر عدمامکان دسترسی بانکمرکزی به منابع داراییهای خارجی بهدلیل مشکل نقلوانتقال عامل اصلی رشد پایه پولی ونقدینگی بوده است.

به طوری که با میزبانی بازارسهام از بزرگترین واحدهای تولیدی، میتوان گفت اکنون بیشتر شرکت های موجود در لیست ۵۰۰ شرکت برتر ایران در این بازار حضور دارند. هافبک استقلال تهران پس از یک سال و نیم حضور در این تیم احتمالا قراردادش را فسخ میکند. 5- هر گونه تغییر رشته، تغییر گرایش و نقل و انتقال پذیرفتهشدگان در حیطه وظایف این سازمان نبوده و به اینگونه درخواستها ترتیب اثر داده نمیشود. در زیر نگاهی به دیدارهای این هفته خواهیم داشت:پرسپولیس – تراکتور تبریز مدافع عنوان قهرمانی چهار دوره گذشته مسابقات برای دنبال تحقق رؤیای «گلات» و تکرار رکورد کسب بیشترین امتیاز تاریخ لیگ برتر -67 امتیاز که پرسپولیس فصل گذشته رقم زد- باید هر شش امتیاز باقیمانده را به دست بیاورد.

این آموزشها میتواند در بستر سامانه آموزشی دانشآموزان شاد به صورت متمرکز انجام شود. همچنین نمایندگان در بند (ه) تبصره ۱۲ مصوب کردند که کلیه پرداختهای مشابه حقوق و دستمزد مانند حقالتدریس، حقالزحمه، ساعتی، حق نظارت و پاداش شوراهای حل اختلاف، هزینه اجتنابناپذیر محسوب میشود و باید به صورت ماهانه پرداخت شود.

همچنین پایه سنوات از 100 هزار تومان به 140 هزار تومان افزایش مییابد که 40 درصد افزایش خواهد داشت؛ حق اولاد برای دو فرزند 3 میلیون و 452 هزار و 141 ریال و در مجموع دریافتی یک کارگر برای سال آینده ماهانه حداقل 41 میلیون و 907 هزار و 77 ریال خواهد بود. به عبارت دیگر درصد افزایش حقوق اداره کار 1401 و حداقل حقوق کارکنان بیمه شده در سال جاری 3 میلیون و 500 هزارتومان (پایه حقوق کارگران در سال 1401) است. نماینده کارگران در شورای عالی کار همچنین بیان داشت: تعداد کارگران بیمه شده اصلی در کشور طبق آمار سازمان تأمین اجتماعی 14 میلیون و 700 هزار هستند و حداقل مزد سال 99 یک میلیون و 910 هزار تومان بود و نرخ تورم یک ساله منتهی به آخر بهمن سال جاری 34.5 درصد بود اما در جلسه شورای عالی کار برای رعایت حال کارگران حداقل حقوق با توجه به سبد معیشت خانوار و تورم اتفاق افتاده با 39 درصد افزایش روبهرو شد.

رئیس کمیته امداد گفت: برآوردها نشاندهنده آن است که به طور متوسط در دوره زمانی ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۸ حدود ۳۳ درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر چند بعدی قرار گرفتهاند و خط فقر از ۹۵۰ هزار تومان در سال ۱۳۹۰ به ۱۰ میلیون تومان در سال ۱۳۹۹ رسیده است. به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در طی 10 روز اخیر بارش های نسبتا خوبی را در کشور شاهد بودیم اما این بارش ها تنها یک درصد به حجم ذخایر سدهای کشور اضافه کرد. به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ رویداد یلدای کارآفرینان استارتاپی که هر سال در آستانه شب یلدا برگزار میشود، امسال به صورت آنلاین برگزار میشود. همشهری آنلاین – سارا کلهر: علی بختیاری، سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور، درباره وقوع سیل در شهر مورموری از توابع شهرستان آبدانان به همشهریآنلاین گفت: در شهر مورموری چون رودخانه از وسط شهر عبور میکند خانههای ساحلی دچار آبگرفتگی شدند و خسارت دیدند.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، دکتر علی خاکیصدیق درباره واکسیناسیون دانشجویان اظهار داشت: در راستای مصوبات جلسات این وزارتخانه با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، کارگروهی برای واکسیناسیون دانشگاهیان تشکیل شد و طبق قول وزارت بهداشت، استادان و کارکنان دانشگاه ها به دلیل اینکه تعداد آنها نسبت به دانشجویان کمتر است از مردادماه واکسن دریافت می کنند. پیام دارابی مدیر اجرایی یکی از سامانههای فروش بلیتهای مردمی جشنواره چهلم فیلم فجر درباره نحوه فروش بلیتهای این رویداد توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، فعالیت سامانه بارشی طی هفته گذشته در سطح استان، بارشهای قابل توجهی را در استان زنجان موجب شد، به طوری که کارشناسان ثبت رکورد بیسابقه ارتفاع برف در ۳۰ سال اخیر را در این استان گزارش کردند. به گزارش مشرق، حجتالاسلام سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و علیرضا رشیدیان رئیس سازمان حج و زیارت پنجشنبه شب ۳۱ تیرماه در برنامه تلویزیونی گفتگوی ویژه خبری صداوسیما حضور یافتند. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس: افزایش حقوق اغلب کارمندان در سال آینده بالای ۲۰ درصد خواهد بود.