آموزش وردپرس (WordPress)

شاید این امر مهم ترین دلیل حرکت کند جوملا باشد در حالی که دروپال و وردپرس تمامی ماژول های خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند. مدارک بینالمللی به شما اختصاص مییابد که میتوانید آن را چاپ کنید و یا در رزومه خود قرار دهید. در یک سطحی این مقوله مشکل به نظر نمیاد اما هر چقدر بیشتر پلاگین نصب کنید ، سرعت وب سایت شما کم و کمتر میشه. وردپرس بسیاری از امکانات مدیریتی است که اغلب سایت های پیشرفته به آنها نیاز دارند.

بخشی از فرایند ایجاد یک استراتژی ECM دربرگیرنده ارزیابی مداوم تمام جریانهای دخیل در سازمان است. بزرگوار، شما موقعی که یک سایت رو میسازی، مخاطبین شما سه دسته هستند، یکسری با موبایل وارد صفحه شما می شوند، یکسری با تبلت وارد صفحه شما می شوند، و یکسری هم با کامپیوتر وارد صفحه شما می شوند، پس شما باید سایتی که میسازی به صورت ریسپانسیو باشه، یعنی حالت نماش درستی برای موبایل، دسکتاپ و تبلت داشته باشه.

وقتی که مشکلی پیش بیاید منابع زیادی برای کمک و راهنمایی در انجمن و سایت دروپال وجود دارد, اما صفحات مدیریتی دروپال بسیار زیاد, غیرقابل درک و پیچیده است. با کمک نرمافزار باید بتوانید روند بازنگری را برای الگوهای تأییدشده شرکتی و بهروزرسانیهای خودکار آسان سازید. با کمک ویدیوها در یوتیوب میتوانید با مفاهیم اصلی ریاضیات منطقی آشنا شوید.

استفاده از وردپرس رایگان و بسیار ساده است که شما با تمرین و تکرار میتوانید به مرور زمان به موفقیتهای خارقالعادهای دست پیدا کنید. به لطف دهها کد منبع باز، شما میتوانید هر چیزی را یاد بگیرید. سپس میتوانید آنچه را که ساختهاید صادر کرده و در زبانهای برنامهنویسی واقعی اعمال کنید. سیستم مدیریت محتوا یا Content Management System برنامهای است که با بهرهگیری از بانک اطلاعاتی امکان تولید، ویرایش، انتشار و مدیریت محتوا را بدون نیاز به برنامهنویسی فراهم میکند. اما در همه این موارد محتواست که بار جذب مشتری جدید و حفظ مشتری قبلی را به دوش می کشد و اینترنت به عنوان مهمترین بستر تولید و مدیریت محتوا به جهت توزیع و انتشار است.

دلیل اصلی برای انتخاب وردپرسبه عنوان سیستم مدیریت محتوای برتر قدرت و گسترش پذیری فوق العاده آن می باشد در واقع قابلیت گسترش پذیری جوملا بی پایان است. از مزایای اینگونه وب سایت ها میتوان به مدیریت بهتر، دسترسی ساده برای کارکنان و کاربران، صرفه جویی در زمان و هزینه و… در موارد زیادی این اتفاق افتاده که ما وب سایت را از نظر فنی و ظاهری طراحی و تکمیل کرده ایم اما به دلیل آماده نبودن اطلاعات اولیه ، بارگذاری و بهره برداری از پروژه ماه ها به عقب افتاده است.

اولین و مهمترین مرحله استخراج نیازمندی های پروژه است. اگر مشتری به دنبال قیمت یک پروژه ساده و یا پیچیده است، ارائه اطلاعات دقیقی در زمینه قیمتگذاری و پروژههای مربوطه ضروری است. زمانی که دامنه خود را ثبت کردید و هاست لازم را خریداری کردید باید یک CMS خوب خریداری کنید. محتوا را ذخیره می کند و کاربر را قادر به ایجاد و انتشار صفحات وب می کند و نیازی به چیزی فراتر از یک دامنه و یک سرویس میزبانی ندارد. اگر صفحات یک وبسایت باید رفتار های مختلفی برای کاربران داشته باشند باید کدنویسی کنید. افزودن محتوای دینامیک به صفحات سخت است.

مثلا یکی از مهمترین کارایی لینکها، ساخت منو سایت است که به کاربران آدرس مهمترین صفحات سایت را میدهد. برای اطلاع از جدیدترین cms های تولید شده به این سایت مراجعه نمایید. به همین دلیل قطعاً شما درباره جدیدترین دانشها و اطلاعات درباره تکنولوژی در این سایت اطلاعات کسب خواهید کرد. البته از قالب آماده وب سایت استفاده نمی نماید و قالب ها را توسط تیم خود، از پایه اجرا می نماید. طبیعتاً، کارمندانی که با مشتریان رو به رو میشوند، بهعنوان بخشی از شرح وظایف خود، به امور مشتریان رسیدگی میکنند. در غیر این صورت، بدون وجود تعهد در سرتاسر شرکت، ممکن است با ریسک رسیدگی به دعاوی و حتی عدم رعایت مقررات مواجه شوید.

ممکن است برای افراد تازهکار صفحه ارسال مطلب وردپرس به نظر گیجکننده بیاید؛ و بسیاری از افراد فقط از قسمتهای عمومی این بخش استفاده میکنند. برخی تصور میکنند که سیستمهای مدیریت محتوا میتوانند سایتهای مشخص و معینی را راه اندازی کنند ولی واقعیت چیز دیگری است. وردپرس یک سیستم وبلاگنویسی و مدیریت محتوای فوقالعاده کاربردی است که مزایای زیادی برای کاربران فراهم کرده است. اگر یک شرکت معدنی دارید کافی است صفحه محصولات خود را به درستی بسازید.

از دیگر ویژگی های وب پردازان این است که این شرکت قادر به انواع طراحی اعم از طراحی سایت شرکتی ، تبلیغاتی ،پزشکی و طراحی سایت فروشگاهی و … ابزارک ها ماژول های پیش فرض یا تکه های کد هستند که به یک تابع مشخص اضافه می شوند و در بعضی وجوه برای وب سایت شما مفید خواهد بود. هنگام طراحی سایت باید در نظر داشت که صفحه اصلی سایت نقطه عطف سایت است و مشخص می کند که سایت شما و کسب و کار شما در چه زمینه ای است.