اخبار روز ایران و جهان

محمود دشت بزرگ با اعلام این خبر افزود: در بخش پستها 8 پروژه به ظرفیت 1202 مگاولت آمپر، بخش خطوط 4 پروژه به ظرفیت 60 کیلومتر مدار، 2 پروژه در بخش فیبر نوری به ظرفیت 36 کیلومتر، یک بی 132 کیلوولت و یک نیروگاه مقیاس کوچک به ظرفیت 25 مگاوات در شهرهای مختلف استان آماده افتتاح رسمی هستند.

وی بیان کرد: از این تعداد پروژه، سرمایهگذاری 13 پروژه توسط این شرکت و سه پروژه با فراهم نمودن بستر و سیاستگذاری مناسب توسط سرمایهگذاران و بخش خصوصی انجامشده است. ماده ۳۰. روابط عمومی شورای نگهبان در بخش اطلاعرسانی زیر نظر سخنگو انجام وظیفه مینماید. مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اینکه فقط دو روز تا پایان مهلت نام نویسی کنکور ۱۴۰۱ باقی مانده، گفت: در طی ۵ روز گذشته مجموعا حدود ۵۲۰ هزار نفر نام نویسی کرده اند. نماینده ادوار مجلس با بیان اینکه از نظر برخی اصلاحطلبان نباید درمقابل آمریکا ایستادگی کرد، گفت: آنها هژمونی آمریکا را پذیرفتهاند و میخواهند ذیل ریاست ایالات متحده زندگی کنند.

سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: قانون بودجه یک قانون یک ساله است و اصلاح قوانین کلی نباید در این قانون ذکر شود. تصادف وحشتناک راننده ۱۱ ساله! تالاب سرخرود در منطقه وزرامحله شهرستان فریدونکنار است که هر ساله با فرارسیدن فصل زمستان میزبان جمعیت زیادی از قوهای مهاجر به این تالاب است. ضمنا برحسب اطلاع موثقی که از نحوه تصمیم گیری شورا در این باره کسب کرده ام، در هیچ یک از این موارد رأی گیری نشده است تا مشخص شود حقیر به این دلیل رد صلاحیت گردیده ام. رابعا: ضروری است که پس از کسب اطلاع از دستگاه ها با روش کاملا دقیق و محتاطانه اطلاعات بررسی شود، چرا که احتمال دست کاری و جهت دار بودن اطلاعات همیشه وجود دارد.

مطابقت قوانین و مقررات با موازین مکتب از اصول و ارکان ضروری برای ایجاد یک نظام سیاسی مبتنی بر مکتب است . در این خصوص نظام جمهوری اسلامی ایران که بر اساس اصل دوم قانون اساسی بر پایه ی ایمان به خدا و اعتقاد به نبوت و امامت و عدالت و معاد شکل گرفته است از این قاعده مستثنی نیست بدین لحاظ سعی شده تا حد امکان مقررات و قوانینی که نهاد رسمی وضع تدوین قوانین آن ها را تصویب کرده ابتدائا در نهادی رسمی و معین از نظر مطابقت یا به تغییر دقیق حقوقی (( عدم مغایرت )) آن با احکام شریعت کنترل شده و پس از آن وارد مرحله ی اجرا شود در این خصوص اصل چهارم قانون اساسی موازینی را مقرر داشته است از سوی دیگر قانون اساسی قانون مادر است و مبنای اصلی تمامی احکام نهاد های نظام محسوب می شود . به گزارش آسوشیتدپرس، مجلس شورا، بالاترین نهاد مشورتی پادشاهی سعودی به تغییر سرود ملی و پرچم عربستان رأی مثبت داده است.

تغییر قیمتها در ۱۰ ماه| سبد خوراکی در ۵ ماهه دولت رییسی، چقدر گران شده؟ هیچ فکر کرده اید طرح این مسائل در صحنه بین المللی چقدر وهن نظام است که به بهانه چند سفر خانواده یک فرد، که بیشتر جنبه زیارتی هم داشته، او را رد صلاحیت می کنند؟

مُسند، متصل، مرفوع، مُعَنعَن، مُعَلَّق، مشهور، غریب، مقبول، مقطوع، مُرسَل و موضوع (جعلی) از دیگر اصطلاحات در خصوص خبر واحد است که زیر مجموعه اقسام اصلی بالا قرار میگیرند. افرادی هم هستند که مسئولین نظام را به خاطر تاخیر در چرخش معقولشان در موضوع مذاکره سرزنش میکنند.

۳. مرداد ۱۴۰۰ و برای ثبت در تاریخ سیاسی کشور، کارگروه سیاست خارجی دولت سایه، یک گزارش دقیق و مفصل ۱۳۶ صفحهای با عنوان ارزیابی آخرین گزارش ظریف به مجلس درباره برجام تهیه کرد که به شکلی مستند، تمام ادعاهای خلاف واقع وی را رد کرده بود.

به گزارش آسیانیوز، علی لاریجانی داوطلب عدم احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پس از آنکه دلایل شورای نگهبان را دریافت کرده است، با متنی حدود ۳۰ صفحه به تمام مسائل و شبهات مطرح شده پاسخ داده و آن را برای سران قوا و بسیاری از شخصیتهای سیاسی کشور ارسال کرده است. چون در همین موضوع حقیر، شورا قائل به عدم صلاحیت اینجانب شد، اما رهبر معظم مرحمت کردند و حمایت کردند و فرمودند به برخی نامزدها و خانواده آنها ظلم شده و «من مطالبه می کنم». طحان نظیف ادامه داد: ماده ۴، از این جهت که اولویتبندی میان شاخصهای مذکور در اعمال رتبهبندی، دقیقا روشن نشده بود، ابهام داشت و این موضوع در مصوبهای که هدفش رتبهبندی است، از اهمیت فراوانی برخوردار است. قوی فریادکِش گونهای از قو است که در نیمکره شمالی زندگی میکند.

  • توضیح پیشنهاد فوریت و عدم آن
  • مناهج الوصول الی علم الاصول (۲ جلد)
  • صحیفه امام (صحیفه نور) ۲۲ جلد
  • لیگ برتر ایران؛ ارسلان استقلال را در صدر نگه داشت
  • فرصت طلب مثل ارسلان (عکس)
  • حسین مسافرآستانه: تئاتر هنری شریف است

بیش از هزار و ۲۰۰ خودروی وانت بار و کامیون اقلامی از مواد غذایی گرفته تا وسایل مورد نیاز یک زندگی ساده را به دست نیازمندان میرسانند. اولا: خود شورا یک بار این مسیر تعیین صلاحیت افراد را مورد بررسی موشکافانه قرار دهد و از نقادی دیگران بهره ببرد.