اقساط نهضت ملی مسکن برای اقشار پایین و متوسط اعلام شد – ایسنا

شیرآلات صنعتی چه کاربردی دارند؟ معتقدم در نهایت توافق به دست خواهد آمد، ولی چه زمان و چگونگی آن را نمیدانم چون فکر میکنم هم ایران و هم آمریکا به چنین توافقی نیاز دارند. رییس اتحادیه مشاوراناملاک تهران در ادامه گفت: واحدهای مسکونیمهر چون روی زمینهای 99ساله ساخته میشود، شبیه آن دسته از واحدهای مسکونی داخل شهرهاست که روی زمینهای موقوفه احداث شدهاند.

توجه: سایر شرایط استفاده از تسهیلات نهضت ملی مسکن مطابق قانون جهش تولید مسکن متعاقباً اعلام خواهد گردید. ایران تاکنون اعلام می کرد همه تحریم ها باید به صورت یکجا لغو شود و بعد راستی آزمایی شود و بعد تضمین کافی داده شود ولی الان میگوید فقط تحریمهای مربوط به برجام برداشته شود و تعهدات ایران در چهارچوب برجام انجام شود نه آن چیزی که آمریکا تحت عنوان برجام پلاس میخواهد. در برجام قبلی چنین چیزی پیش بینی نشده بود ولی الان می توان با آن سابقه، این امر را پیش بینی کنیم یعنی پیش بینی کنند که در صورتی که امریکا تعهداتش را اجرایی نکرد، ایران هم اجرا نکند یعنی سیاست تعهد در برابر تعهد و تضمین در برابر تضمین اعمال شود نه اینکه ایران یکجانبه تعهداتش را اجرا کند و طرف امریکایی تعهد را اجرا نکند.

در واقع طرف مقابل، خواستههایی را که ایران به دنبال آن است را نمیخواهد بلکه بالعکس آنها میخواهند یک توافق محدود داشته باشند و برخی از تحریمها لغو شود و علاوه بر برجام یک سری موضوعات جدیدی مثل موشک ها مطرح کنند و به آنچه را که به آن بی ثبات سازی خاورمیانه می گویند یعنی معتقد هستند ایران باید نفوذش در یمن و عراق و سوریه قطع شود و اصولا آنجا حضور نداشته باشد، دست پیدا کنند؛ در حقیقت مطلوب آنها این است که علاوه بر برجام یک برجام پلاسی داشته باشند که در آن قدرت موشکی محدود شود و از سوی دیگر نفوذ ایران در این کشورها پایان داده شود.

در بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا مدعی شده است: دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا امروز سه فرد تامین کننده مالی حزب الله و شرکت مسافرتی آنها را که در لبنان مستقر است در فهرست تحریم ها قرار داد. پیش از آن نیز رهبران ایالتی حزب دموکرات در نامهای به «جو بایدن» تأکید کردند: «برداشتن تحریمهایی که مستقیماً علیه ایران وضع شده، باید بهعنوان تلاشی برای احیای اعتبار آمریکا در نظر گرفته شود». ۲بعد از این که نام این سامانه یا نشانی اینترنتی آن را جست و جو کردید، باید در لیست نتایج گوگل سایت بالا آمده با این آدرس و عنوان را کلیک کرده و به آن وارد شوید.

اولا طبق یک اصل کلی توافق مطلوب دو طرف قاعدتا با یکدیگر فاصله دارد یعنی آن توافقی را که ایران مطلوب می داند این است که همه تحریم ها لغو شود تا بتواند به راحتی مبادلات دلاری انجام دهد و تضمین کافی را هم به دست آورد مبنی بر اینکه دولت ایالات متحده زیر توافق نزند و اگر بتواند حتی خسارت هنگفتی که بابت تحریم ها به مردم ایران وارد شد از این بابت که امریکا از برجام خارج شد را هم دریافت کند.

در واقع ما موضوعی تحت عنوان گریز هستهای داریم یعنی زمانی که ایران می تواند و اگر بخواهد به بمب هسته ای دست پیدا کند، آنها می گویند ذخایر اورانیوم ایران به اندازهای شده که اگر بخواهد ظرف چند هفته می تواند بمب بسازد، برای همین ما چند هفته بیشتر مهلت نداریم در حالی که به نظر من اصل حرف، مغلطه است چون اولا ایران دنبال ساختن بمب نیست ثانیا اگر آنها واقعا نگرانی دارند بیایند و این نگرانی را حل کنند و راه حل، حل نگرانی این است که بپذیرند به همراه ایران آن تعهدات برجامی را اجرا کنند و این تعهدات برجام خواسته نامشروعی نیست که ایران داشته باشد، بنابراین اگر اینها بسیار نگران هستند بروند و تعهدات داخل برجام را اجرا کنند.

بهشتی پور می گوید: ۹۹ و ۹ دهم درصد امریکا نمیپذیرد کل تحریم ها لغو شوند چون از این اهرم تحریم همواره علیه ایران استفاده میکند؛ به همین دلیل ایران تنها به لغو تحریم های برجامی رضایت داده و طولانی شدن روند مذاکرات به این دلیل است که هر دو طرف در حال تلاش برای امتیازگیری بیشتری هستند. در حال حاضر ظاهرا دو طرف پذیرفتند و روی یک متنی که کلی پرانتز داخل آن وجود دارد به توافق رسیدند ولی حرکت برای برداشتن پرانتزها بسیار کُند پیش می رود چون هر دو طرف دنبال به دست آوردن امتیازهای حداکثری و دادن حداقل امتیاز هستند، این سیاست هم از طرف ایران و هم از طرف امریکا دنبال می شود و طبیعتا رسیدن به این توافق طول میکشد، چیزی که جدیدا آقای بلینکن چندین بار اعلام کرده، این است که ما کمتر فرصت داریم و مهلت کم است و حتی ادعای بزرگی را مطرح میکند مبنی بر اینکه دولت فعلی می تواند تعهد دهد که روی توافق به دست آمده پایبند باقی بماند ولی ما نمی توانیم برای دولتهای آینده تعیین تکلیف کنیم.

در مورد خواسته ایران یعنی لغو همه تحریم ها نیز باید گفت تا آنجایی که شواهد نشان می دهد اینکه ایران بتواند لغو همه تحریم ها را محقق کند امر محالی به نظر می رسد یعنی ۹۹ و ۹ دهم درصد امریکا نمیپذیرد کل تحریم ها لغو شود چون از این اهرم تحریم همواره علیه ما استفاده میکند. بلکه این دو خواسته به سمت هم حرکت می کنند و به یک نقطه مشترک می رسند که آنجا توافق حاصل می شود.

این شیرها برای کمک به بهبود ایمنی مورد استفاده قرار می گیرند و از فنر خودکار استفاده می کنند و به شما کمک می کنند تا در موارد نیاز فشار را به حد مطلوب بازگرداند. این بخش، مهمترین بخش اتوماسیون صنعتی است که کل سیستم اتوماسیون را تحت کنترل قرار میگیرد. یکی از نکات مهم در سیستم های متکی به موتور، نحوه انتقال قدرت آن ها می باشد. این وسیله معمولاً به صورت بدون وقفه زیر بار است. در پایینترین سطح این ایردراپ با واریز ۱۰۰ دلار در پلتفرم و انجام حداقل یک معامله، ۳۱۰ توکن DYDX بهعنوان پاداش اهدا شد که در آن زمان ۳۷۰۰ دلار ارزش داشت.

پس از دستیابی به دمای لازم، باید آن را با تنظیم مداوم سوپاپ حفظ کرد، یعنی با توجه به دما برای 30 دقیقه آینده، سوخت را افزایش یا کاهش دهید. این مفهوم در برگیرنده کنترل کمی، کیفی، حفظ ایمنی و محیط زیست میباشد که اهداف اساسی کنترل میباشند. از این رو به بهرهگیری از تاکتیکهایی همچون تهدید به بیاثر شدن برجام برای فشار بر ایران در میز مذاکره و نیز ائتلافسازی به منظور امتیازگیری بیشتر و انداختن توپ در زمین ایران روی آوردهاند.

این توافق موقت دقیقا توضیح داده نمی شود که چیست و فقط میدانم ایران توافق موقت را رد کرده است ولی اگر ما جزئیات آن را می دانستیم به عنوان یک پژوهشگر حداقل می توانستیم بگوییم این نوع از توافق به صلاح ایران است یا نیست؛ ولی آن چیزی که گفتند کلیات است یعنی گفته اند ایران بیاید و به طور موقت غنی سازی ۶۰ درصد را متوقف کند و در مقابل آمریکا هم بخشی از داراییهای ایران را آزاد کند و مشکل از اینجا شروع میشود.

در حقیقت مذاکره صرفا یکی از روشها برای کنار رفتن تحریم است و برای تکمیل آن باید راهحلهایی داشته باشیم که اهرم تحریم را برای همیشه از دست دشمن خارج کنیم و آن چیزی نیست جز رویکرد «خنثیسازی تحریم». به هر حال باید در این زمینه بسیار کار کرد، به نظر من امریکاییها می خواهند حداکثر امتیازها را بگیرند و حداقل امتیازها را بدهند و طرف ایرانی هم مقاومت میکند و به دنبال این است که حداکثر امتیاز را بگیرد و حداقل امتیاز را بدهد.

در ابتدا باید گفت که عملیات اجرایی یک اصطلاح کاملا حقوقی است، و به این معنی است که مفاد یک حکم و یا سند اجرا شود. ممکن است بعضی ها بگویند این به ضرر ایران است چون ایران کارهایی را انجام می دهد و برگشت آن هزینهبر است، اما به نظر من باید در متن توافق گنجانده شود که اگر طرف مقابل تخطی کرد یا خلافی انجام داد طرفی که دارد تعهداتش را انجام می دهد مختار است هر کدام از این تعهدات را انجام ندهد و به وضعیت قبل برگردد.

اما اینجا یک سؤال در ذهن ایجاد میشود و آن اینکه، وقتی میگوییم تحریمها فرسوده و منسوخ شده، آیا منظورمان این است که تحریمهای آمریکا علیه ملت ایران هیچ تأثیری در امور کشور ندارد؟ برنامهریزی برای رفع مشکلات را با فرض وجود تحریم انجام بدهید و برنامهریزی کنید که انشاءالله بتوان این کار را پیش برد. اندازهگیرها در واقع چشم سیستمهای کنترل محسوب میشوند و با کمی سازی مقادیر فرآیندی، کنترل کننده را از وضعیت موجود در فرآیند آگاه ساخته و در نتیجه کنترل کننده فرمان مورد نیاز را به محرک جهت کنترل فرآیند و رسیدن به نقطه تنظیم مورد نظر ارسال مینماید.

این هزینهها به دلیل ارتباط مستقیم با تولید و مشخص بودن آن در کالای تولید شده یا ارتباط با مرحله ای از تولید، هزینه مستقیم نامیده میشوند. قطعا کسانی که آموزشهای رسمی ندیدهاند، احتمال بیشتری میرود تا توسط این پنج اشتباه تلخی که مدیران پروژه تازهکار مرتکب میشوند قربانی شوند.

بلینکن می خواهد بگوید که این نقطه گریز هسته ای است.

همچنین تورم نقطه به نقطه قیمت مسکن و اجاره بها در کشور نسبت به سال گذشته 50 درصد است. زیرا در سال های اخیر موضوع گرانی مسکن و کمبود آن به یکی از مهم ترین مشکلات معیشتی مردم تبدیل شده است.

تنها بخشی از اقدامات ایران در ماههای اخیر است. به گزارش برنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در برنامه تیتر امشب که به موضوع سایه روشن طرح جهش تولید مسکن اختصاص داشت، بخشی از برنامههای وزارتخانه را در حوزه مسکن برشمرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی از هر روندی و مصوبهای که بتواند به تولید و رونق مسکن کمک کند، حمایت میکند.

در واقع آنها به طور زیرکانهای میخواهند هم ایران تعهداتش را اجرا کند و هم خودشان آن تعهدات را اجرا نکنند و فقط بخشی از تعهدات را اجرا کنند و برای همین اصطلاحا می گویند توافق موقت انجام دهیم یعنی به جای یک توافق جامع، یک توافق موقت انجام دهند. اما قطعا مذاکره فقط یکی از راهحلهاست و در حد خود میتواند نتایجی داشته باشد و نباید همه تخممرغها در سبد مذاکره گذاشته شود.

اما آنچه آشکار و عیان است اینکه روزبهروز «صدای طبل توخالی آمریکای لافزن» بیش از پیش به گوش خواهد رسید. حسن بهشتی پور تحلیلگر مسائل هسته ای بر این باور است که مذاکرات به نتیجه خواهد رسید چون هر دو طرف نیاز مبرمی دارند که به نتیجه برسد، اما زمان و چگونگی توافق نهایی را نمی توان تعیین کرد. سرمایه اجتماعی که با اَبَر پروژه مسکن مهر در دولت مهرورزی شکل گرفت اما با رویکرد دولت تدبیر و امید در بازار مسکن با تخریب جدی مواجه شد.