ایلان ماسک : نگاهی به زندگی ثروتمندترین فرد جهان – ترنجی

البته امکان خرید تمام محصولات فروشگاه آنلاین Tesla با DOGE فراهم نیست، اما برخی محصولات قابل خریداری با این رمز ارز، به خاطر هجوم کاربران علاقهمند، بلافاصله به وضعیت «اتمام موجودی» درآمدند! اوایل سال 2022 و بعد از اعلام خبر قبول دوج کوین به عنوان روش پرداخت در Telsa، برخی طرفداران Dogecoin درباره احتمال شکل گرفتن یک همکاری بین شبکه این ارز دیجیتال و Starlink (یک شرکت دیگر متعلق به ایلان ماسک) ابراز امیدواری کردند. با وجود رشد بالای دوازده هزار درصدی DOGE بعد از شروع حمایت ثروتمندترین فرد دنیا از آن، تلاش ایلان ماسک برای 1 دلاری کردن دوج کوین ناموفق بود، اما او برای تبدیل کردن این خواسته خود و سرمایه گذاران به واقعیت در سال 2022 مصمم به نظر میرسد! داستان ماسک و ارزهای دیجیتال بهخصوص بیت کوین، آنجایی به اوجش میرسد که تسلا در ۸ فوریه ۲۰۲۱ اعلام میکند ۱.۵ میلیارد دلار BTC خریده است و برای خرید محصولات تسلا میتوان از بزرگترین ارز رمزنگاری شده استفاده کرد؛ با اعلام این خبر، ارزش هر بیتکوین تا ۲۱ فوریه به قیمت ۵۸ هزار دلار رسید.

  1. ارزش خالص دارایی: 109.1 میلیارد دلار
  2. سن: 91 سال
  3. سن: ۸۸ ساله
  4. کشور مبدا: چین
  5. ثروت: ۶۳ میلیارد دلار
  6. لری پیج (Larry Page)

علاقه ایلان ماسک به دوج کوین بیحد و اندازه است، بدون این که دلیل روشنی برای آن وجود داشته باشد! خودرویی اسپورت که در ۳٫۷ ثانیه سرعت آن از صفر به ۹۷ کیلومتر بر ساعت میرسد. پس از ترک پنسیلوانیا، ایلان ماسک برای گرفتن مدرک PhD در رشته انرژی های فیزیکی به دانشگاه استفورد در کالیفرنیا رفت. بر اساس این توافق، قرار است که ایلان ماسک ظرف چهل و پنج روز آینده از سمت ریاست هیئت مدیره تسلا کناره گیری کند و برای سه سال نیز قادر به تصدی این سمت نخواهد بود. از طرفی دیگر شرکت تسلا باید دو مدیر مستقل را برای هیئت مدیره این شرکت انتخاب و معرفی کند. این شرکت در سال ۲۰۰۶ توسط پسرعموهای ایلان و با کمکهای ایلان تاسیس شد و در سال ۲۰۱۶ باارزش دو میلیارد دلار توسط شرکت تسلا انرژی خریداری شد.

همچنین آقای اسپیرو اعلام کرد: “ایلان ماسک نهتنها با اطمینان از تضمین وجوه سرمایهگذاران اقدام به انتشار توئیت کرد؛ بلکه این وجوه حقیقتا تحت ضمانت قرار گرفته بود و آقای ماسک ضمن گفتگو با موسسه PIF به این موضوع اشاره کرد.” PIF تحت مالکیت صندوق سرمایهگذاری عمومی عربستان سعودی قرار دارد. طبق گفتههای داگ رمزی، مدیر ارشد سرمایه گذاری در مؤسسه مالی لیثولد گروپ واقع در مینیاپولیس، مینه سوتا، هفته گذشته هنگامی که شاخص S&P ۵۰۰ در بالاترین حد پنجاه و دو هفته اخیر بسته شد، 334 شرکت در بورس نیویورک به پایینترین قیمت سهام خود در پنجاه و دو هفته اخیر رسیدند؛ این موضوع فقط سه بار در تاریخ رخ داد که هر سه بار آن در دسامبر سال ۱۹۹۹ بوده است. ایده احداث کارخانه در فضا و خارج از زمین، موضوع جدیدی نیست.

به طور خلاصه، بازار سهام کشور ایالات متحده آمریکا در نقطه اوجی قرار دارد و در خارج از بازار سهام نیز سرمایه کافی وجود ندارد؛ سرمایه بازار سهام ایالات متحده آمریکا در شرکتهای پیشرویی انباشت شده است که با چند شرکت دیگر ائتلاف دارند، بنابراین ارزش گذاری سایر شرکتها در سطح پایینی قرار دارد. ارزش سهام این شرکت سازنده خودروهای الکتریکی بعدازظهر جمعه ۱۲ نوامبر با ۳.۳ درصد کاهش به ۱۰۲۸.۸۹ دلار رسید. او روزهای دوشنبه و جمعه را در شرکت اسپیس ایکس در لس آنجلس کار می کند. اسپیس ایکس همان شرکتی بود که در زمینه فضایی در آمریکا انقلابهایی را به ارمغان آورد.

SpaceX اولین شرکتی است که یک فضاپیما را با موفقیت از زمین پرتاب و سپس برگرداند و بعد هم در ایستگاه فضایی بینالمللی فرود آورد. سرویس معروف Paypal در همین دوران با شرکت دیگری ساخته شد. ایلان ماسک در واقع ۶ پسر داشت، ولی یکی از آنها در دوران کودکی به دلیل بیماری از دنیا رفت. استارلینک اهداف مختلفی را دنبال میکند که یکی از آنها دسترسی به اینترنت ماهوارهای سریع، ارزان و بدون محدودیت از سراسر دنیا است. آنها در سال ۱۹۹۹ این شرکت را به ارزش ۳۰۷ میلیون دلار واگذار کردند که سهم ایلان از فروش شرکت ۲۲ میلیون دلار بود. در این بحث لیستی از استار آپها آورده شد و سؤالی مطرح گردید که کدامیک از آنها تا پنج سال دیگر دوام خواهند آورد؟

این سوت همچنین به یک وسیله جانبی یکپارچه مجهز است تا کاربرد آن افزایش یابد. نظر من درمورد ماسک هر چه که باشد، من همیشه از دیدن انقلاب خودروی الکتریکی- که ما آن را علیرغم همه چیز شروع کردهایم- بسیار خوشحال هستم. او هر روز به طور منظم به تمرین خود ادامه میداد و در این راه، بیماری، خستگی و بیمیلی نتوانست مانع تلاشش شود و با پشتکار این راه را ادامه میداد. با وجود اینکه SpaceX در حال حاضر یکی از موفقترین شرکتهای جهان است، اما هیچ فردی در آن مقطع حاضر به سرمایهگذاری در این پروژه نبود و سرمایهگذاران پروژه فضایی ماسک را غیرمنطقی میدانستند. به گزارش همشهری آنلاین، فارس به نقل از راشا تودی نوشت: بانک بزرگ JP مورگان آمریکا از شرکت تولید خودروهای برقی تسلا به خاطر توئیتهای ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت و بزرگترین سهامدار آن شکایت کرد.

تسلا موفقترین استارتآپ عرضه و تولید خودرو محسوب میشود. اگرچه چنین گفتهای یکم وضعیت بازار را بهبود داده، اما باید دید در آینده ایلان ماسک و تسلا چه برنامهای برای رمزارزها دارند. در حالی که سرمایه گذاران و علاقهمندان به این میم کوین تصور میکردند با حضور در یک برنامه تلویزیونی و حمایت علنی، ایلان ماسک رسما قیمت دوج کوین را 1 دلاری خواهد کرد، اما چنین اتفاق رخ نداد. چندی پیش ایلان ماسک با یک توییت و اسم آوردن از بیت کوین، رشد قابل توجهی را برای این رمز ارز رقم زد، البته شایعاتی هم درباره این که ایلان ماسک یکی از سهامداران بیت کوین است هم در فضای مجازی دست به دست میشود.