ایلان ماسک چه نقشه ای برای دوج کوین دارد؟

این استاد دانشگاه میافزاید: وزارت صمت باید به امور مربوط به سیاستگذاری و نظارت در حوزه تولید و واردات بپردازد و ورود به جزئیات در حیطه اختیار این نهاد نیست. توییت ماسک در ادامه طبق انتظار مورد توجه بسیاری از کاربران توییتر قرار گرفت و بسیاری از اینفلوئنسرها به یکی از ثروتمندترین مردان روی زمین توصیههایی ارائه کردند تا به یوتیوب یا سایر پلتفرمهای دیگر بپیوندد و در آنها فعالیت داشته باشد. روزنامه تایمز چاپ انگلستان در گزارشی عنوان کرد که به دنبال افزایش فاصله بین ثروتمندان و فقیران، نخستین ثروتمند جهان که یک تریلیارد دالر سرمایه خواهد داشت، به احتمال زیاد در 25 سال آینده یعنی سال 2039 میلادی دارای چنین سرمایهای خواهد شد.این پیشبینی بر اساس میزان رشد سرمایه ثروتمندترین اشخاص جهان صورت گرفته است.بر این اساس، با محاسبه بهای امروزه کالاها، با یک تریلیارد دالر میتوان تمامی املاک مرکز شهر لندن را خرید یا به هر انسان روی کره زمین 140 دالر اختصاص داد.تحلیلگران این موسسه پیش بینی کردند که نخستین تریلیاردر جهان به احتمال زیاد مخترعی مانند بیل گیتس خواهد بود که با اختراعات خود جهان را تغییر میدهد.آنها همچنین پیشبینی کردند که نخستین تریلیاردر جهان یک آمریکایی خواهد بود.

بد نیست بدانید که نخستین شخصیت سال در مجله TIME، چارلز لیندبرگ بود، مردی که اولین پرواز انفرادی روی اقیانوس اطلس را به پایان رساند. البته نباید از این تصمیم اخیر ایلان ماسک خیلی خوشحال بود، چرا که سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال تجربه تلخی از پذیرش یک رمز ارز به عنوان روش پرداخت توسط تسلا دارند؛ اسفند سال 1399 شاهد جهش شدید قیمت بعد از خرید 1.5 میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا بودیم. دلیل این اتفاق، جهش چشمگیر و ١٣ درصدی قیمت سهام تسلا است. فیلمویدئویی از یک مرد چینی به دلیل اینکه شباهت عجیبی به ایلان ماسک شخصیت سال تایم دارد پربازدید شده است. ما هواتنگ تاجر میلیاردر چینی و موسس، رئیس و مدیر کل کمپانی Tencent است که با ارزشترین کمپانی آسیا و یکی از بزرگترین کمپانیهای اینترنت و تکنولوژی محسوب میشود.

اتفاق مهم دیگر دنیای ثروتمندان در دو روز گذشته، ظهور یک فرد ۲۴ ساله چینی به عنوان میلیاردر در باشگاه ثروتمندان بود. این تنها نسبت به جمعه هفته گذشته، حدود ۴١.٧ میلیارد دلار آمریکا افزایش داشته است که این کم سابقه است! که در این بین خانم آلیس والتون 67 ساله آمریکایی یکی از این بانوان میباشد، که توانسته به عنوان یکی از افراد ثروتمند سال 2020 شناخته شود. ثروتمندترین فرد جهان در تاریخ رده بندی فوربز، کسی نیست جز ایلان ماسک! افزایش قیمت سهام شرکت تسلا در روز پنج شنبه، باعث شد ایلان ماسک از جف بزوس مالک آمازون ، که از سال 2017 ثروتمندترین فرد جهان بود و در حال حاضر حدود 184 میلیارد دلار ارزش دارایی دارد ، پیشی بگیرد.

ماسک پسازاینکه در ابتدا قصد داشت 5،000 ماشین جدید مدل 3 در هفته اول تا دسامبر 2017 تولید کند. در سال 2002، پسر اول آنها در 10 هفتگی از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) درگذشت. در حال حاضر برای قرار گرفن در بین ۱۰۰ ثروتمند جهان باید دست کم ۱۴.۳ میلیارد دلار ثروت در اختیار داشت. طبق اعلام فوربس در حال حاضر تنها این سه نفر بالای ۱۰۰ میلیارد دلار ثروت دارند.

بر اساس شاخص میلیاردرهای بلومبرگ، اسپیس ایکس در حال حاضر کمتر از 17 درصد از دارایی خالص 241.4 میلیارد دلاری ماسک را تشکیل می دهد. و به عضویت آن درآمد و اولین شرکت خود را با نام “Zip2 Corporation” در سال 1995 راهاندازی کرد. چیزی در مورد تسلا نوشته شده است، خواه این یک مقاله خبری مبتنی بر واقعیت باشد که در آن حقایق نسبت به تسلا منفی است یا یک نظر انتقادی از شرکت، و ماسک و ارتش دنبالکنندگان توییترش به دنبال نویسنده هستند. همچنین این شرکت یک وکیل را استخدام خواهد کرد تا ارتباطات ایلان ماسک از جمله توییتهای ارسالی او تحت نظر این وکیل قرار گیرد. بخش عمدهای از دارایی ایلان ماسک، مربوط به سهامهای او در تسلا است. در ماه نوامبر(آبان) ، ماسک با عبور از بیل گیتس به دومین فرد ثروتمند تبدیل شد.

  • ارزش خالص دارایی: 120.8 میلیارد دلار
  • Adam J. Tonge (@ajtonge40) 2 فوریه 2022
  • متولد: ۲۸ اکتبر ۱۹۵۵
  • سن: ۶۲ ساله
  • ریسک های تهدیدکننده معاملات بورس تا پایان سال ۱۴۰۰

نشریه فوربس لیست ثروتمندان جهان را تا پایان ماه فوریه 2020 اعلام کرد که بر اساس آن جف بزوس، مدیرعامل و موسس آمازون همانند دورههای قبل ثروتمندترین فرد جهان است. برنارد آرنو، مدیرعامل لوئی ویتون نیز با ۱۰۲.۲ میلیارد دلار ثروت به عنوان سومین فرد ثروتمند جهان و ثروتمندترین فرد اروپا معرفی شده است. همچنین اخیرا با تب و تاب ایردراپهایی که به فعالیتهای آنچین اختصاص مییابد، میتوان نسبت به این دسته از قراردادها نیز مشکوک بود. هیچ خودروسازی پیشتر موفق به ثبت این رقم نشده بود. همچنین طبق گزارش خودروسازی تسلا در سال ۲۰۲۰ حدود نیم میلیون خودرو در زیرمجموعههای این شرکت تولید شده که از این مقدار بیش از ۱۸۰ هزار دستگاه در سه ماهه پایانی سال تولید شده است. در سال 1999 کمپانی Compaq این شرکت را با قیمت 307 میلیون دلار خریداری کرد.