ایلان ماسک کیست و چگونه به ثروتمندترین و باهوش ترین فرد جهان تبدیل شد؟

لطفا در هنگام پاسخ دادن به سوالات از به کارگیری الفاظ و جملاتی تحقیرآمیز که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری کنید. چرا که کار بر روی ElonJet باعث شده بود برنامه نویسی را فرا بگیرد و از قبل آن یک شغل پاره وقت در شرکتی به نام UberJets نصیبش بشود. این شرکت Zip2 نام داشت. ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت فضایی اسپیس ایکس در اظهار نظری تازه اعلام کرده است در حال حاضر و با توجه به شرایط فعلی، سفر به مریخ برای هر انسان چیزی حدود یک تریلیون دلار هزینه خواهد داشت. در هر حال حداقل با توجه به شرایط فعلی، نقشههای ایلان ماسک دور از واقعیت به نظر میرسند. اما قبل از آن که سراغ اختراعات ایلان ماسک برویم، به یاد داشته باشید که ایلان ماسک دومین کارآفرین جهان است و همچنین او در سیلیکون (Silicon Valley) سه کسب و کار ایجاد کرد که همه آن ها دنیا را متحول کرد.

ایلان ماسک در سال 1971 در پریتوریا یکی از سه شهر بزرگ آفریقای جنوبی به دنیا آمد. ایلان ماسک علاقه زیادی به حضور در پادکستهای مختلف دارد و پیش از این در پادکست جو روگن نیز حاضر شده بود. ایلان ماسک که حضور فعالی در توییتر دارد، اخیرا در این شبکه اجتماعی درباره کنارهگیری از شغل خود و فعالیت به عنوان یک اینفلوئنسر تمام وقت توییتی را به اشتراک گذاشته است.

علاوه بر آن به عنوان یکی از طرفداران ایلان ماسک توانسته بود با یکی از اسطوره هایش مکالمه داشته باشد. بعد از مکالمه شان، ماسک چندتا از توصیه هایی که سوئینی به او داده بود را به کار بسته و بدین ترتیب ردیابی هواپیمای شخصی اش را دشوارتر کرده بود. ماسک توییت خود را در حالی منتشر کرد که یکی از تاثیرگذارترین چهرها در رسانههای اجتماعی محسوب میشود. ماسک در این توییت از بیش از ۶۵.۸ میلیون دنبال کننده خود سوال کرد که آنها در این رابطه چه نظری دارند و در حالی که برخی از کاربران به او نکاتی را پیشنهاد کردند، به عقیده بسیاری از افراد دیگر او در حال حاضر نیز یک اینفلوئنسر محسوب میشود.

این تصمیم تنظیم کننده ها را عصبانی کرد. ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، بزرگترین شرکت تولید کننده وسیله نقلیه الکتریکی در جهان است و با ارزش خالص 200 میلیارد دلار، جزو ثروتمندترین افراد جهان 2021 است. 2. ثروتمندترین افراد جهان در سال 2021 چه کسانی هستند؟ حال که چند روزی بیشتر به پایان سال میلادی نمانده است و شمع وجود سال 2021 رو به خاموشی نهاده است بر آن شدیم تا لیستی از ثروتمندترین های سال 2021 را به نقل از این مجله، برایتان به رشته تحریر درآوریم. بیشتر بخوانید: خودکشی سریالی دانشجویان پزشکی ؛ ماجرا چیست و کاربران چه می گویند؟ ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیس ایکس یکی از فعالترین کاربران توییتر است و تقریبا هر توییت این میلیارد خبرساز میشود.

در این پادکست دو و نیم ساعته، ایلان ماسک به سوالاتی درباره فضا، رمزارزها، شرکت تسلا، هوش مصنوعی، تاریخ، فلسفه و هر آن چه فکرش را بکنید صحبت کرد. اگر نقشههای عجیب آقای ماسک درست از آب در بیایند، اسپیس ایکس با ساختن هزار استارشیپ و پرتاب روزانه سه استارشیپ به فضا، در حدود یک سال یک میلیون نفر را به مریخ خواهد فرستاد. او ۱۷۷٫۷ میلیون سهم دارد، علاوه بر گزینههایی برای خرید ۵۹ میلیون سهم دیگر در اختیار دارد. البته امکان خرید تمام محصولات فروشگاه آنلاین Tesla با DOGE فراهم نیست، اما برخی محصولات قابل خریداری با این رمز ارز، به خاطر هجوم کاربران علاقهمند، بلافاصله به وضعیت «اتمام موجودی» درآمدند! توییت ماسک در ادامه طبق انتظار مورد توجه بسیاری از کاربران توییتر قرار گرفت و بسیاری از اینفلوئنسرها به یکی از ثروتمندترین مردان روی زمین توصیههایی ارائه کردند تا به یوتیوب یا سایر پلتفرمهای دیگر بپیوندد و در آنها فعالیت داشته باشد.

به عنوان یک نویسنده همیشه تلاشم این بوده که با ایجاد محتوا بتونم ارزش بالایی به کاربران عزیز ارائه کنم. با وجود این مشکلات، ایلان ماسک نقشهای بلندپروازانه برای مریخ دارد. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا که از ایجاد هرج و مرج در زمین خسته شده است، این روزها به ماه علاقه نشان میدهد. مارتین ابرهارد، مدیرعامل بیپروا و مسلط به فناوری مدرن این شرکت اعلام کرد که نبوغ سیلیکونولی به غولهای خودروسازی دیترویت میآموزد که چگونه خودروهای چشمگیر و پرطرفداری بسازند که هیچگونه آلایندگی هم ندارند. زومیت یک سایت تخصصی در حوزهی فناوری است، خواهشمند است از بحثهای سیاسی در بخش دیدگاهها پرهیز کنید.5. هرگونه فعالیت تبلیغاتی در بخش دیدگاهها ممنوع است.4.

  1. متولد: ۴ اوت ۱۹۳۳
  2. سن: ۳۴ ساله
  3. ارزش خالص: ۷۰٫۵ میلیارد دلار
  4. منبع درآمد: نرم افزار

در صورتی كه تشخیص داده شود فعالیت های یك كاربر بر خلاف قوانین یا مصالح وبسایت بوده و هدف های تخریبی خاصی را دنبال میكند، حساب کاربر مسدود خواهد شد. او نیز در دانشگاه های پرتوریا و کویینز مشغول به تحصیل شد. پس از آن به عنوان دانشجوی انتقالی به دانشگاه پنسیلوانیا در ایالات متحده نقل مکان نمود. در این نوع حمل و نقل کپسولهایی در داخل لولههایی که در آن شرایط خلأ حکم فرماست (تا اصطکاکی در کار نباشد) قرار میگیرند که سرعتی بالغ بر 1220 کیلومتر بر ساعت دارد. به گزارش قدس آنلاین و به نقل از راشا تودی، بانک بزرگ JP مورگان آمریکا از شرکت تولید خودروهای برقی تسلا به خاطر توئیتهای ایلان ماسک، بنیانگذار این شرکت و بزرگترین سهامدار آن شکایت کرد.