ایلان ماسک (Elon Musk) کیست؟

اما این امر باورنکردنی مربوط به قبل از همهگیری جهانی ویروس کرونا است. حتماً بهترین پزشکها را میشناسد، قطعبهیقین با بهترین متخصصان در ارتباط است، مسلماً قبل از اینکه این حرف را بزند بهترین پژوهشها را انجام داده». برخی طرفداران ماسک دلشان میخواهد که او عرصه را برای متخصصان خالی کند. ماسک پیشتر نیز با برخی درخواستها برای استفاده از یک معاون باتجربه برای اداره کارهای روزمره تسلا روبرو بوده است. اما در همان روز تصادف کرد؛ به طوری که این ماشین دیگر قابل استفاده نبود! تمامی کاربران باید هنگام ثبت نام در سایت، از کلمات مناسب در نام کاربری خود استفاده کنند. بد برداشت نکنید: هستند کسانی که 5 تا 9 ساعت در روز کار میکنند تا لقمه نانی برای خانواده خود تهیه کنند و هیچ ایرادی به آنان وارد نیست.

این افراد شامل کسانی میشدند که یا سوار خودروهای تسلا میشدند یا دوست داشتند که سوار شوند. که اغلب این افراد برای دستیابی به این هدف، تمام تلاش و اراده خود را به کار میگیرند. بهار گذشته تمام طول مسیر از اورگان تا تگزاس را درمورد موشک حرف زد، یعنی زمانی که داشت زن و بچههایش را نزدیک خلیج مکزیک میبرد تا بزرگترین موشکی که اسپیسایکس تا آن زمان ساخته بود را تماشا کنند. یا زمانی که به یک رانندۀ امداد گفته بود «بچهباز» و علیه او شکایت شد.

گفتم که ایلان ماسک سعی داشت از جایی که در آن زندگی میکرد رهایی پیدا کند، چون او فهمیده بود که در آنجا به خوبی نمیتواند پیشرفت کند. میرلس در نشریات مدرسه، مطالبی دربارۀ ماسک و تسلا مینویسد، او هم مانند هالرت از تأسیسات پرتاب اسپیسایکس دیدن کرده، جایی که بر روی موشک مریخ کار میکنند. یک سال بعد در 1995 نخستین ویرایش وبگاه آمازون روی شبکهٔ اینترنت قرار گرفت و در تاریخ 16 ژوئیه 1995 آمازون رسماً کار خود را آغاز کرد. حدود دو هفته بعد ماسک توییت کرد، «بر اساس روندهای فعلی، تا آخر ماه آوریل موارد تازۀ ابتلا به کووید۱۹ به صفر خواهد رسید». در واقع برای تجهیزات دریافت اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک باید حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون پول کنار بگذارید. البته ماسکها برای تأسیس این شرکت حدود 28 هزار دلار از پدرشان قرض گرفتند.

ایلان دست به کارهایی چون تعدیل نیرو، اخراج مارتین ابرهارد که یکی از اعضای هیئت مدیره این شرکت بود زد و همچنین برخی از دفاتر را تعطیل کرد تا این پروژه بتواند عملی شود. بلکه بعدها با کمپانی کانیفینیتی یکی شد و آنها اقدام به تغییر نام آن از ایکس به پیپال کردند که ایلان نیز از این اسم خوشش آمده بود و دوست داشت که نام این شرکت را به این نام تغییر دهد. او در هیئت مدیره Walmart و مدیر عامل شرکت خود، Arvest Bank است. سان، دانشمندی در محدودۀ خلیج سانفرانسیکو است که از ما خواسته تا برای حفاظت از حریم شخصیاش از او با اسم مستعار نام ببریم. خبرگزاری آریا – رئیس کارگروه استخراج رمزارز انجمن بلاکچین با بیان اینکه بازار رمزارزها به هیچ عنوان قابل پیشبینی نیست، گفت: برای ورود به هر بازار سرمایهای لازم است اطلاعات تخصصی این بازار را کسب کنیم و مردم باید بدانند که بازار رمزارزها هنوز نابالغ است و نوسانات زیادی دارد.

سان میگوید «اگر به کسی لقب بدی بدهیم یا بدون شواهد به او تهمت بزنیم قطعاً نادرست است، اما فکر نمیکنم چیزی بدتر از این باشد که جان مردم را سرسری بگیریم». حتی ماسک نمیتوانست پیشبینی کند که تسلا موتورز چگونه پیش خواهد رفت، اما همانطور که او توضیح میدهد: “اگر چیزی به اندازه کافی مهم است باید برای آن تلاش کنید حتی اگر نتیجه احتمالی شکست باشد.” اگر به چیزی اهمیت میدهید، باید هر کاری را برای رسیدن به رؤیاهای خود انجام دهید در عین حال، برای شکست آماده باشید. برای رشد سودآوری به چه چیزی نیاز دارید؟ لیزا ژاکوبسن، بازاریاب بیمه در ویسنکانسین، به ما میگوید، واقعاً فکر میکردم ماسک میتواند قهرمانی اینجهانی باشد، بیایید روراست باشیم، ما داریم این سیاره را نابود میکنیم و اینجا مردی هست که تلاش میکند جای دیگری برای نقلمکان ما پیدا کند.

  • شغل: بنیانگذار فیسبوک
  • منبع ثروت: بنیانگذار فیس بوک
  • نرمافزار، ترکیبی زیبا از هنر و مهندسی است
  • مؤسس فروشگاههای زارا
  • کشور: فرانسه
  • ثروت: ۶۹ میلیارد دلار
  • منبع ثروت: کارآفرین / سرمایه گذار

طرفداران ماسک چنین فکر میکنند، طرفدارانی که هنوز میخواهند به قهرمانشان کمک کنند تا خطاهای مسیرش را ببیند. ژاکوبسن دلش برای آن رئیسخیرخواهی تنگ شده است که به رایگان ظرفیت باتری خودروهای تسلا را برای رانندگان فلوریدایی افزایش داد و اینکار باعث شد تا در زمان توفان ایرما در سال ۲۰۱۷ آنها بتوانند شهر را تخلیه کنند. بعد انتقاد جنجالی ایلان ماسک دوج کوین افزایش یافت؟ این سکوی پرتاب بسیار کلیدی برای افزایش تقاضای خرید این خودرو بوده است.