بازیگر نقش الیزابت در سریال پایتخت 5 کیست؟

الیزابت از نسب پدری خود به ملکه ویکتوریا می رسد و فیلیپ نیز از طرف مادرش به ملکه ویکتوریا وصل می شود. الیزابت اول انگلیس را از جنگ های پر هزینه دور کرد و ثبات و آرامش را در این کشور به وجود آورد.علاوه بر این ها بهترین شاعران انگلیسی ، هنرمندان در موسیقی و ادبیات و همچنین نقاشی در عصر الیزابت اول شکوفا شدند. ایالات متحده یک جمهوری مشروطه فدرال است که در آن رییس جمهور ایالات متحده (رییس دولت و رئیس کشور)، کنگره و نظام قضایی در قوای تضمین شده برای دولت ملی شریک اند و دولت فدرال حاکمیت را با دولتهای ایالات شریک است. حسین کاظمی، ملیپوش اسبق تیم ملی و باشگاههای استقلال و سپاهان، درباره آن گفت: «بین دو نیمه همراهان رئیسجمهور آمدند و گفتند که ایشان میخواهد به رختکن بیاید اما علیآقا قبول نکردند و گفتند الان وسط بازی هستیم. علی دایی، سرمربی سابق تیم ملی، بارها این موضوع را گفته بود اما هیچ یک از مسئولان سیاسی یا ورزشی آن زمان حرفهای او را تایید نکردند.

او درباره این موضوع که بارها تاثیر رئیسجمهور در این اتفاق را تکذیب کرده، اظهار کرد: من گفتم که با احمدینژاد ارتباطی نداشتم. در این سالها باز هم به صورت رسمی یا غیررسمی اهالی فوتبال این موضوع را تایید کردند یا حداقل بارها درباره آن روز و آن اتفاق حرف زدند. نکته جالب توجه این است که او باز هم از موضع خود کوتاه نیامد و درباره این که صحبتهای آخوندی درست است یا خیر گفت: شاید رئیسجمهور به آقای آخوندی دستور داده که دایی را بردارند. علی کفاشیان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال، که اصرار زیادی داشت برکناری علی دایی به پای رئیسجمهور نوشته نشود درباره صحبتهای آخوندی مصاحبهای انجام داد. به اعتقاد این عده شخص مصاحبهکننده یعنی بهمن بابازاده، بهتر بود برای مصاحبهای در این سطح لباس رسمی بپوشد و مودبانهتر روی صندلی بنشیند. تاکیدم این بود مسئولیت در اختیار فدراسیون فوتبال است. این روند کاهشی تا ابتدای سال ۲۰۲۱ نیز ادامه پیدا کرد و اکنون نرخ بیکاری در آمریکا به ۴.۲٪ رسیده است. برخی از رفتارها باعث شد که شک و تردید پیدا کنیم. با وجود تکذیب کفاشیان اما علی دایی هیچگاه از موضع خود کوتاه نیامد و این حاشیه به اندازهای بزرگ شد که چند سال بعد از این اتفاق در یکی از مصاحبههای محمود احمدی نژاد از او در این باره سوال شد: «آیا شما دایی را برکنار کردید؟

اصولا تعریف واحدی در باره دولت الکترونیک وجود ندارد و این مسئله ناشی از ماهیت پویا و متغیر فناوری است. آیت الله سیدابراهیم رئیسی در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با اشاره به طرحها و اهداف جمهوری اسلامی برای توسعه این سازمان اظهار کرد: ما در زمینه جدیت در تجارت آمادگی داریم در ارتقای تجارت برون منطقهای نقش بیشتری در آزادسازی اقتصادی در کشورهای عضو فراهم آوریم. رئیس جمهوری با اشاره به نزدیک بودن روز قدس و گرامیداشت این روز، گفت: جمعه این هفته روز قدس را داریم که این روز یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران و از وصایای حضرت امام (ره) است. از دیدگاه روسیه، دردسرهای داخلی آمریکا پس از چهار سال ریاست جمهوری فاجعهبار دونالد ترامپ و همچنین شکافهایی که او با متحدان کشورش ایجاد کرد و سپس خروج شتابزده آمریکا از افغانستان، نشاندهنده ضعف است. ترامپ درباره سیاست خارجی هم خیلی کلی صحبت کرد و گفت که آمریکا نباید ‘ملت ساز’ باشد؛ تاکید کرد که جنگ عراق یکی از اشتباهات بزرگ تاریخ آمریکا بوده و گفت که ایده های قاطعانه و نیرومندی درباره برخورد با جنگ داخلی در سوریه دارد. امام جمعه موقت تهران خطاب به تیم مذاکره کننده، عنوان کرد که یک کلمه به این مذاکره کنندگان که پاره تن ملت هستند میگویم؛ همان حرفی که خودتان گفتید شما نماینده یک ملت شجاع هستید، نماینده ملتی هستید که پای آرمانهای خود را تا آخرین قطره خون و تا آخرین نفس ایستادهاند، شما نماینده چنین ملتی هستید و بدانید این ملت به چیزی کمتر از لغو همه تحریمها تن نخواهد داد.

کریمی قدوسی با اشاره به استقرار دولت سیزدهم گفت: ملت ایران، شخصیتی را به ریاست جمهوری انتخاب کردهاند که مظهر فضیلتها در مجاهدتهای این ملت است. به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت “هیل”، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که چیزی در حدود سه چهارم جمهوری خواهان آمریکایی معتقدند که جو بایدن کشور نیست.حدود ۷۱ درصد از پاسخ دهندگان حزب جمهوری خواه گفتند که باور ندارند که بایدن به طور قانونی برای تصدی منصب ریاست جمهوری در کاخ سفید انتخاب شده باشد که مشابه ادعای دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق این کشور است مبنی بر اینکه او برنده واقعی انتخابات سال گذشته بوده است.بر اساس یک نظرسنجی جدید دانشگاه ماساچوست، تقریبا سه چهارم جمهوری خواهان در مشروع بودن پیروزی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در انتخابات سال ۲۰۲۰ تردید دارند. » رئیسجمهور اسبق با خاموشکردن ضبط صوت گفت: «من این قدر کار مهم در کشور داشتم که وقت نداشتم به این مسایل بپردازم. او در برنامه سلام صبح بخیر گفت: «حرفی که میزنم برایم عواقبی خواهد داشت. او در تعطیلات نوروز و دو روز بعد از بازی از سمتش کنار گذاشته شد تا یک اتفاق عجیب برای نفر اول فوتبال ایران رخ دهد؛ آن هم در حالی که ایران هنوز هم شانس صعود داشت.