ترامپ مردم آمریکا را به شورش علیه دولت بایدن دعوت کرد

به گزارش مشرق، «پل پیلار»، عضو سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یادداشتی که در پایگاه «ریسپانسیبل استیت کرفت» منتشر شد، تاکید میکند که زمان بازگرداندن نظامیان آمریکایی از عراق و سوریه به خانه فرا رسیده است. خبرگزاری میزان – «پل پیلار»، عضو سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در یادداشتی که در پایگاه «ریسپانسیبل استیت کرفت» منتشر شد، تاکید میکند که زمان بازگرداندن نظامیان آمریکایی از عراق و سوریه به خانه فرا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المعلومه، «هیثم الخزعلی» کارشناس امنیتی عراق امروز چهارشنبه با بیان اینکه انتقال کاروان نظامی آمریکا از سوریه به شمال عراق نشان از حضور نظامی آمریکا در عراق دارد، اظهار داشت که وارد کردن سلاح و تجهیزات نظامی توسط نظامیان آمریکایی بدون موافقت دولت، برخلاف تصمیم پارلمان و توافق میان بغداد و واشنگتن است.

الشَمَّری ضمن برشمردن چالشهای شیعیان عراق در فضای پس از برگزاری انتخابات پارلمانی، خاطرنشان ساخت که دولت آمریکا برای تحمیل اراده خود بر این کشور، در صدد به قدرت رساندن شخصیتهای سیاسی ضعیف است. الشَمَّری گفت که دولت آمریکا برای تحمیل اراده خود بر عراق، در صدد به قدرت رساندن شخصیتهای سیاسی ضعیف بهویژه در جایگاه نخستوزیری است.

این منبع افزود: یک کاروان متشکل از ۲۰ خودرو نظامی آمریکا از شمال سوریه و از طریق مرز استان «دهوک» وارد اقلیم کردستان شده و در پایگاه «الحریر» واقع در فرودگاه اربیل مستقر شده است. پایگاه تحلیلی ریسپانسیبل استیت کرفت، دلایل لزوم بازگشت نظامیان آمریکایی از عراق و سوریه را مورد بررسی قرار داده است. زیرا مصر مخالف حرکت اخوان المسلمین بوده و در صورت عادیسازی روابط بین ترکیه و مصر امتیازی در رابطه با این گروه به مصر داده میشود و این میتواند اعتماد به ترکیه را در میان اخوانیها کاهش دهد.

طبق اخبار منتشر شده، این انفجار در شهرستان طارمیه رخ داده است. اخبار بین الملل – به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، رسانههای عراق شب پنجشنبه از هدف قرار گرفتن کاروان نظامی لجستیک آمریکا در نزدیک بغداد خبر دادند.بر اساس این گزارش، این کاروان در حال انتقال تجهیزات نظامی بود که در شهرستان «الطارمیه» استان بغداد هدف حمله قرار گرفته است.طی این هفته بیش از پنج کاروان متعلق به نظامیان آمریکا در استانهای جنوبی عراق هدف حمله قرار گرفته است.

چین پیش از این اتهامات حقوق بشری آمریکا را رد کرده است. این ویژگی مبانی اسلامی را قادر به نظریهپردازی در حوزه روابط میان انسانها میسازد نظریاتی که از کاستیها و نواقص نظریات بشری مصون میباشد.

محتوای برجامپلاس بهگونهای است که طبق آن محدودیت هستهای ایران افزایش یافته و از طرفی با نقض بند25 معاهده هستهای سال2014 چهار لایه تحریم علیه ایران به وجود میآید و درمقابل نیز امتیازات ایران از برجام به یکچهارم میرسد.

دیپلماسی عمومی و جنگ روانی ابزار اصلی آمریکا برای مدیریت جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران و ابزاری برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران تلقی میشود (آهنگری،1390:54). وی با تأکید بر اینکه سفارت آمریکا یک پادگان نظامی و هدفی مشروع برای گروههای فعال ضد اشغالگری است، در عین حال تصریح کرد که اعضای کمیته هماهنگی مقاومت این مکان را از فهرست اهداف خود خارج کردهاند.

به گزارش قدس آنلاین، یک منبع امنیتی، خبر داد که کاروانهای نظامی آمریکا یکی پس از دیگری وارد پایگاه هوایی «عینالاسد» در استان الانبار (غرب عراق) میشوند. رئیس جمهوری آمریکا در آغاز دیدار با نخست وزیر عراق ادعا کرد نقش آمریکا در عراق، آموزش، یاریرسانی و کمک به مقابله با داعش خواهد بود.

«پیلار» یادداشت خود را با این موضوع آغاز میکند که حملات گاه و بیگاه به نظامیان آمریکایی مستقر در عراق و سوریه، سبب یادآوری این امر میشود که نظامیان آمریکایی هنوز در کشورهایی هستند که ظاهرا جنگهای ابدی آمریکا در آنها پایان یافته است. بین الملل تابناک/ تحولات خاورمیانه: حمله موشکی به پایگاه نظامیان آمریکا در شرق سوریه، رزمایش دریایی عربستان و فرانسه در دریای سرخ، حمله موشکی به پایگاه نظامی ترکیه در شمال عراق، دیدار مقتدا صدر و هادی العامری و ارسال نامههای اعتراضی فلسطین به سازمان ملل از مهم ترین خبرها و رویدادهای مرتبط با خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند.

منابع محلی سوریه از ورود یک کاروان نظامی آمریکا از عراق به خاک سوریه برای تقویت بیشتر پایگاه های نظامی این کشور و پشتیانی از نیروهای قسد در درگیری های حسکه خبر دادند. وی با اعلام اینکه آمریکاییها همچنان نظامیان، سلاحها و تجهیزات نظامی خود را میان سوریه و عراق رد و بدل میکنند، افزود: حضور نظامیان آمریکایی در مرزهای این دو کشور به منظور تسهیل ورود تروریستها به عراق و حمایت از گروههای جدایی طلب سوریه است.

وی افزود: در واقع، آمریکاییها با فعالسازی هستههای پنهان و خفته داعش برای ایجاد نا امنی در عراق تلاش میکنند. به گزارش مشرق، مهندس «نصر الشَمَّری»، سخنگوی رسمی مقاومت اسلامی نُجَباء، تسلط بر حاکمیت عراق را نخستین دغدغه واشنگتن دانست و از تلاش آمریکاییها برای قرار گرفتن چهرههای ضعیف در رأس مدیریت سیاسی این کشور خبر داد. شهادت ۱۱ نظامی عراقی یکی از رویدادهایی بود که آمریکاییها در آن نقش آفرینی داشتند.

بر اساس دیگر مفروضه نئورئالیسم مبنی بر اینکه دولتها اصلیترین بازیگران نظام بینالملل هستند و نهادهای بینالمللی، دارای تأثیر مستقل و قدرت اندکی هستند میتوان این چندین تبیین نمود که نقش سازمانهای بینالمللی به مراتب در حل معضلات بینالمللی در دوران ریاست جمهوری ترامپ با توجه به جایگاه آمریکا در نظام بینالملل تضعیف خواهد شد. کیوسک بین الملل تابناک: آغاز رزمایش امنیت داخلی کشورهای حاشیه خلیج فارس در عربستان، آرزوی امارات برای تبدیل شدن به سوئیس خاورمیانه، تظاهرات زنان در کابل علیه اجباری شدن حجاب، مانور نظامی آمریکا و اسرائیل «برای مقابله با تهدیدات مشترک» و حمله ارتش ترکیه به شمال عراق از مهم ترین خبرها و رویدادهای بین المللی در 24 ساعت گذشته بوده اند.

ترامپ در ادامه این مصاحبه تصریح کرد، زمانی که رئیس جمهور آمریکا بود، “کسی وجود نداشت که بگوید، من نمیخواهم این واکسن را تزریق کنم.” ترامپ بیان کرد: حالا آنها چنین حرفی میزنند و دلیلش این است که به دولت بایدن اعتماد ندارند. ضمنا نکته بسیار مهمتری که نباید از ذهن دور کرد این است که به اعتقاد من خطر بازیگران و کشورهای پیرامون ایران که داعیه دوستی، رفاقت و نزدیکی با ایران را دارند به مراتب بیشتر از دشمنان جمهوری اسلامی است، به خصوص کشورهایی که به پشتوانه و پشتگرمی ارتباط با آمریکا دست بازی را برای تحرکات، اقدامات، سیاست های مخرب خود در منطقه علیه امنیت و منافع تهران دارند.

یعنی همین سالی که خواستند بر ملت ایران سخت بگیرند، جوانان عزیز ما، دانشمندان ما ماهوارهی ناهید را به فضا فرستادند؛ کاوشگر پیشگام را با موجود زنده به فضا فرستادند؛ جنگندهی فوق پیشرفته ساخته شد. آیا به واقع عربستان بدون تعیین تکلیف برجام به سمت احیای روابط با ایران گام برداشته است؟

منافع ملی در اصطلاح عبارت است از هدف اصلی و تعیین کننده نهایی در جریان تصمیم گیری سیاست خارجی یک کشور. در این بیانیه که پس از دیدار جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا و مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، صادر شده، آمده است هیاتهای دو طرف تصمیم گرفتند که روابط امنیتی بهصورت کامل به نقش آموزشی، مستشاری، حمایتی و اطلاعاتی تبدیل شود و تا تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۲۱، دیگر هیچ نیروی آمریکایی با نقش رزمی در عراق نخواهد بود.