ترویج فساد در ارتش اسرائیل و فرار نظامیان زن از خدمت اجباری

آلفر نوشت که شهرهای «گوش دان» که ستون فقرات دولت اشغالگر محسوب می شود و شهر تل آویو را نیز شامل میشود، در مرکز اهداف است و در رویارویی آتی، به تلی از ویرانی و نابودی تبدیل خواهند شد.

جمهوری اسلامی ایران اعتقاد دارد ، توان نظامی بازدارند با گسترش قدرت موشکی پیروز ممکن است و “مقامات تل آویو” معتقدند که قدرت بازدارنده با گسترش توان تجهیزاتی نیروی هوایی بدست می آید. جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با تحقیق و توسعه علوم نظامی و صنایع دفاعی ، در طراحی و ساخت اکثر تجهیزات نظامی در حوزه زمینی ، هوایی، دریایی و پدافندی خود کفاست.

روابط ما می بایست در حوزه بین المللی یک روابط متوازن باشد که آقای رئیسی هم در صحبت های خود به این مسئله اشاره داشتند که باید از همه ظرفیت های بین المللی و کشورهای مختلف در مسیر منافع ملی کمک بگیریم. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، پس از رای دادگاه فدرال عراق مبنی برتوقف فعالیت مجلس، حالا نگاهها به تحرکات سیاسی احزاب مختلف دوخته شده تا با تقریب دیدگاهها، راه حلی برای برون رفت از تنشهای سیاسی موجود پیدا کنند، دیدار هادی العامری رئیس ائتلاف فتح با مقتدی صدر رئیس جریان صدر در همین چارچوب برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از منابع عربی، محمود المشهدانی رئیس سِنی پارلمان عراق پس از انتخاب مجدد محمود الحلبوسی به عنوان رئیس پارلمان اعلام کرد، دادگاه فدرال باید جلسه رأی دهی پارلمان عراق را باطل کند.

دادگاه عالی فدرال عراق تنها پس از چند روز از انتخاب هیات رئیسه مجلس با صدور حکمی، فعالیتهای هیئت رئیسه مجلس را تا تعیین تکلیف اعتراضات مطرح شده متوقف کرد. همه مردم و مسئولین منتظر لغو تحریمها هستند و این لغو تحریمها هرچه زودتر انجام شود، بهتر است، اما تجربه نحوه رفع تحریم در دوران ریاستجمهوری باراک اوباما نشان میدهد چنانچه در مرحله مذاکرات محکمکاریهای لازم صورت نگیرد نه تنها مشکل تحریمها برطرف نمیشود، بلکه دستیابی به لغو تحریمها در قالب برجام ناممکن میشود.

در این نوع کنش که برخلاف کنش معقول، رابطه دوجانبهای را در بر دارد، کنش افراد درگیر، نه از طریق حسابگریهای خودخواهانه “موفقیت شخصی” بلکه از طریق کنشهای تفاهمآمیز هماهنگ شده و افراد به هیچ روی در فکر موفقیت خود نبوده بلکه هدفشان را در شرایطی تعقیب میکنند که بتوانند برنامههای کنشیشان را بر مبنای تعریفهایی ازموفقیت مشترک هماهنگ سازند.عقلانیت ارتباطی که همان عقلانیت در قالب مفهوم کنش ارتباطی هابرماس بهشمار میرود، به معنای از میان برداشتن موانعی است که ارتباط را تحریف میکنند و به معنای کلیتر، نظامی ارتباطی است که در آن افکار آزادانه ارائه میشوند و در برابر انتقاد حق دفاع داشته باشند.

نه اینکه با یک برخورد خودرو منفجر شود یا در پی تصادف ستون خودرو را از شکم راننده بیرون بکشیم. در آخرين روزهاي عمر دولت نهم و در فاصله هشت روز تا تشکيل دولت دهم، احمدينژاد حکم عزل صفارهرندي را بهدليل اعتراض وي نسبت به اعلام خبر معاون اولي مشايي و خودداري احمدينژاد از عزل مشايي با وجود نامه رهبري صادر کرد.

پس از این حکم دادگاه فدرال بود که تنشها در عراق شدت گرفت، حمله به مقرهای برخی احزاب و عملیاتهای ترور برخی شخصیتهای بسیج مردمی از جمله نشانههای این تنشها بود.

سرلشکر “محسن رضایی” فرمانده اسبق کل سپاه گفت: توان موشکی باعث جلوگیری از حمله دشمن به ایران شد و امروز وضعیت عراق و سوریه و یمن را ببینید که همه اینها به خاطر آمریکا به ناامنی تبدیل شده است.

اوکراین از آمریکا خواسته تا حمایتهای امنیتی فوری از جمله تبادل اطلاعاتی را در دستور کار قرار دهد. این منابع افزودند كه شماری از کارگران فلسطینی ساکن شهرک «یطا» تصمیم داشتند وارد محل کار خود در داخل کمربند سبز شوند که هدف حمله نیروهای ارتش اسرائیل قرار گرفتند شدند.

این سیستم موشکی حتی در حمله موشک های اسکاد عراق ضد اسرائیل نیز از خود نمایش ضعیفی را به نمایش گذاشتند. با این حال، ساکنان اسرائیل که از دفاع و نظارت از پیش برنامه ریزی شده توسط دولتهای متوالی اسرائیل برخوردار نیستند، برای حفظ جان خود دستور فرار دریافت نخواهند کرد، بلکه دستور رسمی مقامات مربوطه در این نهاد مخفی شدن و سپس خودکشی است.

المشهدانی تاکید کرد، من به عنوان رئیس سِنی در پارلمان حضور نداشتم و در غیاب من رأی دهی صورت گرفت، از دادگاه فدرال انتظار داریم که این جلسه را ابطال کند. با این وجود در این اتفاق، ۱۰۴ سرباز و افسر اسرائیلی اسیر شدند. با این وجود جلسه رأی گیری در مجلس ادامه پیدا کرد و الحلبوسی برای دومین بار به عنوان رئیس پارلمان انتخاب شد.

آقای رئیسی هم بارها اعلام کردند که مذاکراتی که ثمربخش باشد و بتواند در مسیر منافع ملت ایران مشکلی را حل کند مورد انتظار است و مذاکرات طولانی به هیچ وجه مورد نظر نیست بلکه باید مذاکرات موثر باشد. پایان دولت روحانی فرا رسید و تا چند روز دیگر رئیس جمهور دولت یازدهم و دوازدهم سکاندار دولت تدبیر و امید ،فرمان اداره کشور را به آیت الله رئیسی تحویل می دهد.

این رئیس جمهور از این جایگاه سوء استفاده و تلاش میکند برتری کسب کند. معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به مراحلی که باید طی شود تا یک وزیر استیضاح شود،گفت: اول تذکر است ، بعد سوال و اگر نمایندگان قانع نشدند آن وقت نوبت استیضاح می رسد و اینگونه نیست که تا سوالی مطرح شد بگوییم بحث استیضاح مطرح است.

سید محمد حسینی معاون پارلمانی رئیسجمهور در گفتوگو با فارس با اشاره به تعامل خوب مجلس و دولت گفت: از ابتدای شکلگیری دولت سیزدهم تا کنون، همواره تعامل بسیار خوبی میان مجلس و دولت وجود داشته و رای بی سابقه و بالای نمایندگان مجلس به وزرای پیشنهادی هم نشانگر این موضوع است.

برخی از این افراد احمدینژاد را فردی مسلط خواندند و معتقد بودند گفتوگو کاملا منسجم بود که درک عمیقی به مخاطب در خصوص مطالب ارایهشده، منتقل میکرد؛ برخی دیگر نیز صحبتهای محمود احمدینژاد را برای مردم عادی قانعکننده میدانستند اما برای یک اقتصاددان خیر. حسینی تاکید کرد: بحث سوال از وزرا چیز جدیدی نیست و همواره نمایندگان سوالات و ابهامات خود را از وزرا پرسیدهاند، اما در روزهای گذشته برخی بحث استیضاح را مطرح کردند، البته نمایندهای هم که این موضوع را اعلام کرده بود، بعدا بحث استیضاح را تکذیب کرد.

به گزارش همشهریآنلاین به نقل از فارس، «روگل آلفر» تحلیلگر و نویسنده صهیونیست در یادداشت امروز (دوشنبه، ۷ فوریه) در روزنامه عبریزبان «هاآرتص» نوشت که در رویارویی آینده رژیم صهیونیستی با دشمنانش، «ساکنان اسرائیل دستور خودکشی دریافت خواهند کرد». ناکامیهای مکرر ارتش رژیم صهیونیستی که روحیه و اعتماد به نفس سربازان مرد را به مرحله فروپاشی رسانده از جمله دیگر عوامل جذب زنان در ارتش اسرائیل محسوب میشود.

در همین حال رویکرد ترامپ، تحریمها را شدت بخشید، اقتصاد ایران را ویران کرد اما نتوانست توسعه هستهای رژیم یا حمایت آن را از نایبان ترویستی در سراسر خاورمیانه متوقف کند. این است که به جای فرافکنی و انحراف افکار عمومی به دنبال اصلاح کیفیت خودروها باشند، اینطور نباشد که قیمت خودروی خارجی را از مردم دریافت کنند اما خودروی ناایمن و غیر استاندارد دست مردم بدهند.

بلکه براساس همه عهدشکنیهای آمریکا در طول چند دهه گذشته که آخرین آن برجام بوده، چگونه یک تحلیلگر به خود اجازه میدهد که نسخه واگذاری امتیازات بیشتر را بپیچد؛ به جای آنکه درباره تکرار توافقی کلاهبردارانه مثل برجام هشدار دهد. گرچه کلیات محوری سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در جای جای قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته است، ولی جهت سهولت بیشتر در دسترسی به اصول مرتبط با سیاست خارجی کشورمان، اصول مربوطه که بنحوی با چگونگی و ترسیم روابط خارجی کشور مرتبط است، جمع آوری و ذیلا به آنها اشاره می گردد.