ثروتمندترین افراد جهان به همراه زندگینامه آنها

در سال ۲۰۰۴ بود که مارک زاکربرگ در خوابگاه دانشگاه هاروارد، فیس بوک را منتشر کرد. کتاب «سالار مگسها» اثر ویلیام گلدینگ، سال ۱۹۵۴ منتشر شد. طبق گفته ویکی پدیا این مرد در سال ۲۰۱۸ به عنوان پولدارترین شخص در صنعت مد شناخته شد و بالاتر از آمانیکو ارتگا قرار گرفت. در فرانسه این مرد به عنوان پادشاه جهان مد شناخته میشود. بیشتر ثروت این مرد از طریق ۴۱ درصد سهام او در LVMH نشات میگیرد که آن را از طریق کمپانیاش Christian Dior اداره میکند. کلکسیون هایی که آرنولت جمع کرده شامل آثار پیکاسو، ایو کلاین، هنری مور و اندی وارول است او همچنین در تاسیس LVMH به عنوان حاملی اصلی هنر در فرانسه نقش اساسی داشت. برنارد آرنولت مدیر اجرایی شرکت LVMH است.

ایلان ماسک 45 ساله متولد آفریقای جنوبی است و سه بار ازدواج کرده که دوبار آن با تلولاه ریلی و یک بار آن با جاستین ویلسون بوده است. او چندین بار به صورت عمومی اعلام کرد که صاحب ارز دیجیتال دوج است چون دوجکوین مردمی رفتار میکند. ایلان ماسک برای اولین بار در ماه آگوست با استفاده از یک انسان در لباس ربات، از «ربات تسلا» رونمایی کرد و در روز هوش مصنوعی شرکت هشدار داد که «احتمالا کار نخواهد کرد» اما افزود که امیدوار است در سال آینده یک نمونه اولیه از ربات را تولید کند.

اخیرا ماسک با انتشار یک نظر سنجی در توئیتر از کاربران خواسته بود تا مشخص کنند که وی ۱۰ درصد سهام خود در شرکت خودرو سازی تسلا را بفروشد یا خیر؟ ایلان ماسک، موسس تسلا تصمیم مربوط به فروش ۱۰ درصد سهام شرکت تسلا را به کاربران توئیتر واگذار کرد. او از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۶ موفق شده تا بیش از ۱۰ جایزه معتبر را از سازمان های هند و برخی سازمان های آمریکایی دریافت کند. در سال های اولیه فعالیت خود که بیش از دو دهه از آن روزها گذشته، پیج بیش از ده ها جایزه معتبر از سازمان های مختلف دریافت کرده است. در زمان تحصیل خود با لری پیج ملاقات داشت و این دو نفر در اکثر موضوعات با هم اختلاف داشتند. پیج در سال ۲۰۰۴ و به صورت مشترک با سرجی جایزه مارکونی را دریافت کرد.

ایلان ماسک با اشتراک گذاری مفاهیم این سیستم حمل و نقل با فرماندار کالیفرنیا جری براون و باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا قصد جایگزینی این طرح با طرح خط آهن بین دو شهر سان فرانسیسکو و لس آنجلس را داشت. اخیرا اعلام شد که کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هم تا پایان دهه میلادی حاضر به این سیستم حمل و نقل مجهز خواهند شد. به علاوه اینترنت ماهواره ای ایلان ماسک سرعت و پهنای باند بسیار بیشتری نسبت به اینترنتهای ماهواره ای موجود دارد و تأخیر آن به مراتب کمتر است و همهی این موضوعها پروژهی ایلان ماسک را برای همگان بسیار جذاب کرده و حتی خود مردم آمریکا که اینترنت سریع و خوبی دارند را به وجد آورده است. اما بعد از گذشت زمان این دو دانشمند با یکدیگر به خوبی کنار آمدند.

با این حال، وی همچنان میتواند در پست مدیر عاملی شرکت تسلا به فعالیت خود ادامه دهد. در سال ۱۹۹۹ مبلغ ۲۰ میلیون دلار از ثروتش را به موسسه ماساچوست برای ساخت آزمایشگاه رایانه ای به نام ساختمان ویلیام اچ گیتس اهدا کرد. موکش امبانی صاحب با ارزش ترین تیم کریکت هند است که در سال ۲۰۰۸ با مبلغ ۱۱۱ میلیون دلار آن را خریداری کرد. جالب است که این بازی هنوز هم وجود دارد و علاقمندان با ورود به بازی Blaster میتوانند از این بازی لذت ببرند. جالب است بدانید که این مرد در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به مدت کوتاهی به عنوان ثروتمندترین شخص جهان شناخته شد. سرجی برین یکی دیگر از مردان ثروتمند جهان است که سابقه حضور در صنعت سینما را نیز داشته است.

علاوه بر آن، در اعضای هیئت مدیره این شرکت نیز حضور دارد. علاوه بر آن، مدیر اجرایی، عضو هیئت مدیره و کنترل کننده سهام داران است. ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، بزرگترین شرکت تولید کننده وسیله نقلیه الکتریکی در جهان است و با ارزش خالص 200 میلیارد دلار، جزو ثروتمندترین افراد جهان 2021 است. این شرکت آگهیهایی را برای استخدام مدیر کارآزمایی بالینی و هماهنگ کننده کارآزمایی بالینی ارسال کرده است. از این رو تصمیم گرفت خودش موشک مورد نیاز برای شرکتش را تولید کند. وارن بافت تنها ۲۰ سال بعد از افتتاح شرکت نیاز داشت تا به عنوان یکی از میلیاردرهای جهان معرفی شود.

برق مورد نیاز این جزیره که ۶۰۰ نفر سکنه داشته و پیش از آن با استفاده از ژنراتورهای دیزلی تأمین میشد، با پروژه تسلا و سولارسیتی و با استفاده از ۵۳۲۸ پنل خورشیدی سولارسیتی و ۶۰ باتری پاورپک تسلا از سوخت ۱۱۰ هزار گالونی دیزل و هزینه حمل و انتقال آن بینیاز میشود. تسلا چندین ماه پیش ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایهگذاری کرد و باعث افزایش قیمت چشمگیر قیمتش شد. ابتدای تحصیل خود را در مدرسه بمبئی آغاز کرد و مدرک MBA خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد. او مدرک دکتری کامپیوتر خود را از دانشگاه استنفورد دریافت کرد و سپس تحقیقات پایان نامه خود را به بررسی خصوصیات شبکه جهانی وب اختصاص داد. سرجی در سال ۱۹۹۳ و زمانی که ۱۹ سال داشت افتخار دریافت مدرک علوم کامپیوتر و ریاضیات را کسب کرد.

از سال ۱۹۷۰ به عنوان رئیس و مدیر عامل berkshire Hathaway کار کرد. او یکی از پولدارترین مردان جهان به شمار میرود و یک تاجر و کلکسیونر هنر است. بیل گیتس یکی از مشهور ترین کارآفرینان و پیشگامان انقلاب میکرورایانه در ده ۷۰ و ۸۰ میلادی است. او پس از طلاق از همسر اولش ازدواج ناکام دیگری نیز داشت و اکنون مجرد است، هرچند که هرازگاهی آشنایی با افراد مشهور به ویژه خوانندهها و بازیگران هالیوودی او را دوباره به تیتر یک مجلهها تبدیل میکند، اما به دلایل مختلف هیچ گاه او دوباره به زندگی خانوادگی به اثبات دست نیافته است. لری و سرجی با همکاری یکدیگر الگوریتم رنک برین را توسعه دادند و متوجه شدند میتوان از آن برای ساخت یک موتور جستجوی برتر استفاده کرد.

  • همسر Jean-Pierre Meyers
  • خرده فروشی
  • زمینه فعالیت: تکنولوژی
  • زمینه فعالیت: خودرو
  • متولد: ۱۴ مه ۱۹۸۴

سرجی تحقیقات عالیه خود را در دانشگاه استنفورد آغاز کرد و تحقیقاتی درباره ریاضیات انجام داد. ایلان ماسک در توئیتر خود یک پیام در مورد جدا شدن دو زوج از یکدیگر ارسال کرد و در انتهای آن هشتگ بیتکوین و تصویر قلب شکسته قرار داد.پس از توییت ایلان ماسک در روز جمعه تا ساعت ۱۲:۳۰ به وقت تهران، قیمت بیتکوین در سایت کوین متریکس ۶ درصد سقوط کرد و به ۳۶٫۴۳۲ دلار رسید.قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، اتروم هم ۷ درصد سقوط کرد و به ۲٫۶۰۰ دلار رسید. ایلان ماسک، در گذشته، بعد از توییت خود که در آن اظهار کرده بود قصد دارد سهام خصوصی (Private share) تسلا را به 420 دلار به ازای هر سهم برساند، از سازمان SEC (کمیسیون معاملات و اوراق بهادار) آمریکا فاصله گرفت.