حمله تند جو بایدن به دونالد ترامپ

از سری نقش های برجسته الیزابت امینی می توان به فیلم وفا، پیدا و پنهان، شاباش، نیش زنبور، خاطره، پیتزا مخلوط و قلقلک اشاره کرد. در اوایل سلطنت، او نخست وزیر را منصوب کرد تا از حزب محافظه کار، دولت تشکیل دهد. ریچاردسون که در دولت کلینتون به عنوان وزیر انرژی و سفیر آمریکا در سازمان ملل متحد حضور داشته، گفت: من معتقدم که وی به مدت شش ماه سلطنت مجانی خواهد داشت، و پس از آن اگر تغییری اساسی و مثبت رخ ندهد، شکاف در حزب آغاز خواهد شد. جوبایدن تنها نامزد حزب دموکرات است که قدرت پیروزی بر دونالد ترامپ را دارد. با این همه، سطح فشارها از سوی دولت بایدن علیه ایران کاهش نیافته و به زعم عدهای وی در حال ادامه دادن به کارزار فشار حداکثریِ دولت ترامپ علیه ایران است. قابل تحمل نیست که شهروندان اسرائیلی زندگی شان را در وحشت دائمی از حملات راکتی بگذرانند.

جو بایدن در ۲۵ ماه آوریل ۲۰۱۹ نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرد. در صورت استعفای وارن از سناتوری ماساچوست، چارلی بیکر ، فرماندار جمهوریخواه این ایالت، جایگزین وی -احتمالاً یک جمهوریخواه – را تا یک انتخابات ویژه جایگزین میکند. تا پیش از اعلام خبر فوت او، ماهیت و شدت بیماریش به صورت علنی اعلام نشده بود، اما جو بایدن با کاهش برنامههای خود، زمان بیشتری را با پسر بزرگش صرف میکرد. اما پسر بزرگ او، بو بایدن دادستان کل ایالات دلاور بود و در جنگ عراق نیز حضور داشت. در ۱۹۵۳، زمانی که بایدن ۱۰ سال داشت خانواده او به آپارتمانی در کلیمونتِ دلاور نقل مکان کرد و چند سال بعد ساکن خانهای در ویلمینگتون در همان ایالت شد. روزنامه دیلی میل بریتانیا به نقل از یک منبع آگاه نوشت جو بایدن در دیدار با کامیلا همسر شاهزاده چارلز در حاشیه اجلاس تغییرات اقلیمی در گلاسکو باد شکمش را رها کرد.

در 10 سالگی جو آنها به آپاراتمانی در کلیمونت دلاور رفتند و چند سال پس از آن خانهای در همین ایالت خریداری کردند. سؤال درباره بودن یا نبودن آن نیست، سؤال این است که چه زمانی از بین خواهد رفت؟ همسر بایدن در سال 1972 زمانیکه برای خرید کریسمس خانه را ترک کرده بود، در یک سانحه رانندگی به همراه دختر یک سالهاش از دنیا رفت. هر چه بود، دوره هشت ساله رياستجمهوري هاشمي رفسنجاني در شرايطي به پايان رسيد که دولت وي با نقاط قوت و ضعف بسياري همراه بود. بعد از آن که تاج سلطنتی الماس نشان ملکه در روز عروسی اش ترک برداشت از جواهرساز سلطنتی خواسته شد که هر چه سریع تر در محل حضور یافته و آن را تعمیر کند اما دست اندرکاران مراسم عروسی موفق شدند تاج را برای مراسم آماده کنند. من وقتی رئیسجمهور شدم، دو، سه نفر از وزرایی که انتخاب کردم، عضو ستاد رقیب بودند. او ششبار دیگر به این سمت انتخاب شد و در زمان رسیدن به معاونت رئیسجمهور در سال ۲۰۰۹ چهارمین سناتور ارشد در سنای ایالات متحده آمریکا بود. کارن باس نماینده کالیفرنیا در مجلس نمایندگان و یکی دیگر از فینالیست های کورس معاون رئیس جمهوری، میتواند وزیر HUD یا بهداشت و خدمات اجتماعی باشد.

روحانی افزود: همین امروز خوشحالم که بگویم با یکی از بانک های خارجی برای 10 میلیارد دلار به توافق رسیدیم. از نگاه بایدن آسیبهای ناشی از تغییر اقلیم و گرمایش زمین یکی از بزرگترین بحرانهای امروز و فردای آمریکا و جهان است. فردی که میتواند یکی از دهها جمهوری خواهی باشد که حمایت خود را از نامزد دموکراتها اعلام کرده است. دونالد ترامپ، سلف بایدن، در گردهماییها و کنفرانسهای خبری بارها به خبرنگاران حمله میکرد که باعث خوشحالی بسیاری از حامیانش میشد. همچنین جارد برنشتاین، یک مشاور اقتصادی دیرینه بایدن، غالباً به عنوان رئیس احتمالی هیئت مشاوران اقتصادی در کابینه بایدن یاد میشود. ویلیام بایدن، پدر پدر پدر پدربزرگ پدری جو، از اهالی ساسکس انگلیس بود که به ایالات متحده مهاجرت کرده بود. روحانی با بیان اینكه دولت فضای كار و تلاش برای جوانان را ایجاد كرده، گفت: اینكه در عرض 2 سال 1130 نفر از تحصیلكردههای ما در دانشگاههای برتر دنیا به كشور بازگشتهاند، به این معناست كه محیط برای نسل جوان تحصیلكرده مساعدتر شده و فضای كسب و كار در كشور ما بهتر شده است و همه این شرایط معنایش این است كه به رغم سختیها و تحریمها میتوانیم شغل جدید بوجود آوریم. ولی اکنون که یک سال از صدور این فتوا میگذرد، حکم حضرت امام(ره) همچنان قوی و زنده است.