خبر واحد – ویکی شیعه

نیز قرار نگیرد، بهعلت صدق همین عنوان یادشده حرام باشد و در اثنای بحثها، به برخی از مسائل دیگر نیز پرداخته شده است؛ از جمله: آیا «نقل خبر فحشا» بدون اینکه اشاعه و نشر بر آن صادق باشد نیز حرام میباشد؟ نیز قرار نگیرد، به دلیل صدق همین عنوان مذکور حرام باشد و در اثنای مباحث، به برخی از مسائل دیگر نیز پرداخته شده؛ از جمله: آیا «نقل خبر فحشا» بدون اینکه اشاعه و نشر بر آن صادق باشد نیز حرام است؟ قرار گیرد و البته با توجه به نتیجه مذکور، حکم حرمت «نقل خبر گناه» دائرمدار صدق «اشاعه» و صدق «فاحشه» نخواهد بود. آیه نخست: آیه 19، سوره نور استدلال به آیه نخست برای اثبات مدعی (یعنی حرمت اشاعه فحشا به معنی بازگو کردن خبر آن حتی در مواردی که سایر عناوین محرمه مانند غیبت و بهتان صادق نباشد)، باید نکاتی مطرح شود که آنها را در قالب چند مبحث ذکر میکنیم: مبحث اول: کیفیت استفاده حرمت از آیه شریفه یکی از راههای استفاده حرمت یک فعل این است که خداوند بر انجام آن فعل وعید به عذاب داده باشد؛ چرا که عذاب، لازمه و معلول مخالفت با یک تکلیف الزامی است؛ پس اگر خداوند بر انجام عملی وعید به عذاب دهد به نحو إنّی کشف میکنیم که آن فعل حرام است.

نتیجه­گیری : صعوبت بیشتر اعلام “خبر بد” به علت عدم مهارت قبلی پزشکان، حتی پزشکان پر سابقه، برای مواجهه با موقعیت اعلام “خبر بد” و مدیریت فضا و شرایط اعلام “خبر بد” و موقعیت مابعد اعلام می­باشد که ممکن است مدیریت موقعیت اعلام “خبر بد” به بیمار را از کنترل پزشک خارج نموده و مسیر حوادث را به سمت سلب اعتماد بیمار و اطرافیان وی از کادر درمانی و یا محیط بیمارستانی برده و به تبع آن، ادامه برنامه­های مفید آتی و لازم برای مراحل بعدی نیز دچار گسیختگی و عدم انتظام می­گردد. عبدالحسن کاظمی, (2007) محیط پزشکی، بیمار و خبر بد. تأثیر منفی خبر بر بیماران، منجر به ارزیابی آن به عنوان “خبر بد” می گردد و متأسفانه چنین اخباری به فراوانی در محیط پزشکی، برای کادر پزشکی، بیماران و اطرافیان بیماران وجود دارد. همچنین تأثیر این دو نوع مرزشکنی نیز مشابه است و میتواند شوخطبعانه، وهمانگیز یا ترکیبی از هر دو باشد.

فتاحی با اشاره به ابتکار بیبدیل دیوان عدالت اداری گفت: در قانون اساسی به مردم اجازه داده شد تا در هر سطحی مصوبه و تصمیمی را در قالب مقرره مغایر با قانون یا موازین شرع تشخیص دادند، بیایند و به دیوان عدالت اداری شکایت کنند و دیوان نیز مکلف به رسیدگی است و میتواند مصوبه را ابطال کند. همين اختلافات فرهنگي در ديدگاه مردم نيز تاثير مي گذارد. با توجه به اینکه چنین اتفاقاتی زیاد رخ داده است سوالی ذهن مردم را درگیر می کند که چگونه می توان فهمید کدام شرکت های طرف معامله قانونی هستند و به ثبت رسیده اند. بازار فارکس از نظر حجم معامله بزرگترین بازار است و قابلیت نقدشوندگی بالایی دارد. این پلتفرم در سریعترین زمان ممکن فرد مورد نظر شما را برای مکالمه انگلیسی صوتی (بدون تصویر) پیدا میکند. آیا میدانید که صفحههای بسیار عالی آموزش زبان انگلیسی در توییتر وجود دارد؟ در اين مورد بين بيماران و پزشکان اختلاف نظر وجود دارد.

بسياري از پزشکان تمايلي به گفتن خبر بد ندارند که اين موضوع در اکثر موارد برخلاف ميل بيماران است. امروز آن چه در مورد چین میبینیم سرکوب بیشتر و بستهتر شدن آن کشور است. دانشجویانی که به این کشور برای ادامه تحصیل سفر میکنند، میتوانند با 20 ساعت کار در هفته درآمد نسبتا مناسبی داشته باشند. همانطور که در مورد 3 اشاره کردیم، با دوستانتان به گپوگفت بشینید، ببینید و بپرسید که چیکار میکنند. از جمله مزاياي اين كار، مي توان به حفظ و تقويت اعتماد بين پزشک و بيمار، جلوگيري از ضرر رسيدن به بيمار، افزايش رضايت بيماران و کاهش اقدامات قانوني عليه پزشکان اشاره نمود. مثلا در کشورهاي اروپاي شمالي و ايالات متحده رويه معمول اکثر پزشکان اين است كه تشخيص را به بيمار بگويند، اما در کشورهاي اروپاي جنوبي و شرقي يا بسياري از کشورهاي آسيايي ممکن است چنين اطلاعاتي به بيماران داده نشود. اما به طور کلي امروزه، نظر غالب اين است که بايد اخبار بد را به اطلاع خود بيمار رساند. به همین دلیل، متخصصان توصیه می کنند که دمای بدن خود را برای چند ماه دقیقا زیر نظر گرفته و نموداری برای آن طراحی کنید تا بتوانید الگوی افزایش دما را تشخیص داده و زمان احتمالی تخمک گذاری خود را مشخص کنید.