دیجیتال مارکتینگ چیست : از سیر تا پیاز – ITIRAN

مطالعات نشان می دهد شرکت هایی که دارای یک سیستم lead nurturing (ساخت روابط مناسب با مشتریان بالقوه حتی اگر در حال حاضر به دنبال خرید نباشند.) باعث ایجاد ۵۰ درصد فروش بیشتر در ازای ۳۳ درصد هزینه کمتر داشته اند. مطالعه اثربخشی بازاریابی رغبتی (Lead Marketing) نشان می دهد که ۶۸ درصد بازاریابان موفق اظهار داشته اند رتبه بندی مشتریان راغب، موثرترین راه بدست آوردن درآمد از طریق lead nurturing است.

رتبه بندی مشتریان راغب، روشی است برای امتیازدهی به چشم اندازهای شرکت بر اساس مقیاسی که هرکدام چقدر ارزش برای سازمان به ارمغان می آوردند. با استفاده از این پلت فرم، تیم اوباما به جمع آوری اطلاعات در مورد فعالیت های داوطلبان از جمله شماره تلفن آنها و کمک های مالی، پرداخت. U.K. online personal styling service سرویس شفاف و منحصر به فردی برای جمع آوری اطلاعات مشتریان دارد که در حال حاضر فقط برای مردها در دسترس است.

زمانی که شما بتوانید نشان دهید داده هایی که جمع آوری کردید، به صورت امنی نگهداری می شود، پیشرفت را مشاهده خواهید نمود. Pay Per Click یا تبلیغات بر اساس کلیک به تبلیغاتی گفته میشود که به ازای هرکلیک مخاطب هزینه دریافت می کند. سپس شما می توانید او را دنبال نموده و تبلیغات خود را در وب سایت هایی که به آن مراجعه می کند نمایش دهید. شما می توانید به عنوان یک بازاریاب دیجیتال به راحتی در واحد بازاریابی یک شرکت استخدام شوید، یا به شرکت ها در زمینه اینستاگرام مشاوره بازاریابی و کسب و کار بدهید.

با وجود چنین مخاطبان زیادی، شما نمی توانید تمام شب بیدار بمانید تا مطمئن شوید زمانی که تمام کاربران در حال فعالیت هستند، مطلب شما پست شود. بر اساس فعالیت و رفتاری که کاربر در وب سایت شما داشته، می توانید تبلیغات نمایشی خاصی را برای او ارسال نمایید. بر اساس تحقیقات گروه Aberdeen، شرکتهایی که بین فروش و مارکتینگ ارتباط مؤثری برقرار کردهاند، نرخ رشد فروش سالانهی ۲۰ درصدی و شرکتهایی که ارتباط ضعیفی ایجاد کردهاند نرخ کاهش رشد ۴ درصدی را تجربه میکنند. McKinsey اظهار می کند که درصد تجربیات خرید بر اساس چگونگی احساس مشتری است. هر روشی که به شما کمک می کند تا محصولتان را در معرض دید قرار دهید و کمک می کند تا بیشتر دیده شود، ترویج محسوب می شود؛ چه تبلیغات بیلبوردی باشد، چه کمپین تبلیغاتی اینستاگرامی باشد.

به رغم اینکه همه چیز در حد متوسط بود، آنها توانستند تعداد بسیاری از مردم را تبدیل به مشتری خود نمایند. مثل اینکه کدام شلوار مناسب شما است؟ این روش برای زمانی بهکار شما میآید که هزینه تمامشده کمتری داشته باشد؛ یعنی اگر قرار باشد تتر بخرید و به بیت کوین تبدیل کنید، ارزانتر برای شما تمام شود. یک رویکرد منحصر به فرد در فرایند اتوماسیون در سال ۲۰۱۲ ، زمانی که کمپین اجتماعی باراک اوباما از داشبورد استفاده نمود، اتفاق افتاد. به طور کل در چند وقت اخیر رویکرد تعاملی در دیجیتال مارکیتنگ به یک رویکرد قابل توجه تبدیل شده و اکثر کسبوکارها تلاش میکنند تا به روشهای مختلف مشارکت افراد را جلب کنند.

زمانی که شما به آنها انگیزه می دهید باعث می شود احساس بهتری داشته باشند. اگر برای حتی برای مدت زمان کوتاهی در بخش بازاریابی و فروش بوده اید ، احتمالاً برای معرفی کالاها یا کسب و کار خود از ارائه بروشورها یا کاتالوگ های تبلیغاتی یا حتی ارسال اسناد pdf ای که اطلاعات خدمات شرکت شما در آنها گردآوری شده است استفاده کرده اید.

ایمیل مارکتینگ یکی از اولین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که از زمان معرفی اینترنت به جهانیان مورد استقبال کسبوکارها قرار گرفته است. در نتیجه ارائه ارزش برای تحقق بخشیدن به نیازهای مشتریان بسیار اهمیت دارد. هر سازمانی دارای چشم اندازهایی است که اگر شما روشی برای دسته بندی و اولویت بندی آنها نداشته باشید، در واقع تمام آنها را با کیفیت و تاثیرگذاری یکسانی در نظر گرفته اید.

آنها با استفاده از ترفندها و ابزارهای بازاریابی دیجیتال ترافیک بیشتری به سمت وب سایت خود هدایت می کنند و از طریق طراحی موثر و بهینه لندینگ پیج ها مشتری را تا مرحله اخر فرآیند فروش همراهی می کنند. بدیهی است که در چنین بازار غیرقابل پیشبینی و خاصی، نمیتوان به قطعیت از سوددهی یا زیانآوری سرمایه گذاری خود صحبت کرد. نتیجه ی جالب دیگری از Informatica نشان می دهد که ۷ نفر از ۹ نفر در مورد اشتراک گذاری اطلاعات خود با برندها کاملاً محتاط هستند. وقتی صحبت از موتورهای جستجو میآید معمولاً گوگل و سپس بینگ مورد نظر ماست؛ چرا که از محبوبیت بیشتری نسبت به بقیه برخوردارند.