دیجیتال مارکتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

با توجه به کاهش ارزش پول ملی در برابر دلار آمریکا، علی رغم مقرون به صرفه نبودن این روش در مقایسه با سئوی سایت، در مواردی که سرعت در بازاریابی از اهمیت بالایی برخوردار باشد؛ تبلیغ در موتور جستجوی گوگل به صورت پرداخت به ازای کلیک (PPC) یکی از روش هایی است که توصیه می شود.

اما لازم است به طور کامل با آنها آشنایی داشته باشید تا با توجه به اهداف تجاری، بازار هدف و نوع استراتژی خود، کارآمد ترین روش ها را در نظر بگیرید. به طور کلی انتقال پیام از طریق این رسانه ها برای مخاطب هدف ما تقریبا غیرممکن است. اما به هر حال در بین انواع بازاریابیها به نظر بازاریابی ارزشمندی نمیآید، مگر آنکه بهبودی در آن بدهیم برای مثال: دادههایی را از قبل گرفته باشیم، یعنی افراد به طور مشخصی هدف گذاری شده باشند و پیش فرض در مورد محصول شما و علاقه مندی به آن در آنها وجود داشته باشد.

محصول می تواند خدمات باشد یا انواع محصولاتی باشد که تقاضای بازار هدف را برطرف می سازد. چرا که وقتی کاربران اینترنت، عبارت مرتبط با یک کسب و کار را در گوگل جستجو می کنند، دقیقا به دنبال اطلاعات، کالا یا خدمات آن بیزینس می گردند. وقتی مشتری به دنبال کالا یا خدمات مد نظر خود می گردد، از گوگل و سایر موتورهای جستجو کمک می گیرد تا به نیاز خود پاسخ دهد و دقیقا بهترین زمان ارائه برند یا محصول می تواند همینجا باشد! قیمت بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزهای دیجیتال (رمزارزها) به دلار و تومان امروز یکشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۰ را میتوانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

اگر شما یکبار، یک آگهی را در روزنامه چاپ کرده باشید، میدانید که تخمین اینکه چه تعداد از مردم به آن صفحه نگاه کرده و به آگهی شما توجه کردهاند، چقدر سخت است. بگذارید برای درک بهتر این نوع بازاریابی، یک کشور جهان اول را مثال بزنیم: در ایالات متحده آمریکا در بازه زمانی یک هفته ۸۵ درصد از مردم آن کشور حداقل یک بار به رادیو گوش دادند.

در این دوره به آموزش فنون SEO برای صفحات فرود و وبلاگ پرداخته میشود و شرکتکنندگان در آن، اصول اولیه بازاریابی ایمیلی و نحوه ایجاد یک استراتژی بازاریابی موفق را آموزش میبینند. به طور مثال در سایت های اینترنتی تولید محتوا بیشتر مبتنی متن و عکس است اما در یک شبکه اجتماعی چون اینستاگرام که ماهیت آن اشتراک گذاری فیلم و عکس است. در این روش با بهینه سازی داخلی و خارجی سایت که شامل بهینه سازی قالب سایت، سرعت سایت، مسائل تکنیکی و تولید محتوای سئو شده و توزیع آن می شود، سایت خود را برای موتورهای جست و جو بهینه می کنید تا وب سایت شما زودتر از رقبایتان در معرض دید مخاطبانتان قرار بگیرد.

باید به این نکته توجه کنید که صرافی مدنظرتان برای ما ایرانیان تحریم نباشد و افتتاح حساب در آن باعث نشود که حسابتان را مسدود کنند. در کشور جهان اول با صرف چنین هزینههایی نمیتوان ظرف شش ماه به چنین جایگاهی رسید. به طوری که در بازار خام اینترنتی ایران ظرف شش ماه، این شرکت به یک شرکت برتر در فروش محصولات تبدیل شد. در این روش بازاریابی، باید سایت خود را بر اساس معیارهای موتورهای جستجوگر مخصوصاً گوگل بهینه کنید تا در زمانی که کاربران به دنبال یک مطلب برای رفع نیاز خود در گوگل هستند سایت شما توسط گوگل به آنان پیشنهاد شود.

تحلیل و شناسایی مشتریان: ارائه راهکارهای عملی برای رفع نیازها و مشکلات مشتریان، از شناخت مشتری حاصل می شود و معمولا رضایت آنان را در پی خواهد داشت. الکترونیکی بودنشان طبیعتا باعث جلب توجه بیشتر عابران و رانندگان خواهد شد یا برای مثال استفاده از دموی محصولات نسبت به گذشته به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده است، مثلا شما یک نرم افزار را میتوانید به صورت ۳۰ روز رایگان استفاده کنید و پس از ۳۰ روز اقدام به خرید آن کنید، اینها جزو بازاریابی آفلاین بهبود یافته قرار میگیرد.