روند افزایش سن در کابینه دولت – Baztab

وزرایی که حالا در یک قدمی حضور در کابینه قرار گرفتهاند و با توجه پایان کار کابینه دولت قبلی، بهزودی عضوی از دولت خواهند شد و هرکدام سکان یک وزارتخانه را به دست خواهند گرفت. با برخی از دوستان یک بار هم ارتباط نداشتم و یا توسط افراد و گروهها معرفی شدند و سابقه رفاقت با آنها نداشتم. کابینهای که کار گروهی را بلد نباشد و نتواند بین خود تقسیم کار کند و پس از آن، اقدامات را به هم پیوند دهد، مسلما کابینه کارآیی نیست.

  1. پرینت گردش حساب سه ماه گذشته
  2. نام وزارت خانه در تهران : سفارت ترکیه
  3. تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۲۲۲۹۹۹۷۸
  4. سند مالکیت خانه، ماشین، زمین و داراییهای دیگر
  5. تکمیل پرسشنامه امور کنسولی توسط پدر و مادر
  6. سابقه بیمه تأمین اجتماعی (سه ماه اخیر)
  7. بحرین: سفارت کانادا در منامه
  8. چین: سفارت کانادا در بیجینگ

با این وجود، تلاش عمده اصلاحات مسلما با مقاومت شدید به ویژه از سوی حزب جمهوری خواه مواجه خواهد شد که خواستار حفظ ویژگیهای ضد دموکراتیک نظم سیاسی موجود است.

البته عدم حضور رسمی ایشان در وزارت اقتصاد ممکن است یک سری کمبودهایی را داشته باشد که آن هم انشاءالله با ارتباطی که با نخبگان و بدنه کارشناسی وزارتخانه دارند، میتواند کمک کند که برطرف شود. ایشان بیشتر نگاهشان این است که دولت را باید از فضاها خارج کنیم.

روزنامه ایران در گزارشی نوشت: علی اکبر محرابیان ۵۲ ساله که قرار است در دولت سیزدهم به وزارت نیرو برود، در دولت احمدینژاد وزیر صنایع و معادن بوده و طی سالهای اخیر در ستاد فرمان اجرایی امام کار کرده است، در دفاع از برنامه پیشنهادی خود در صحن علنی مجلس، گفت: در اجرای برنامهها، خود را به رعایت مفاد قوانین بالادستی ملزم خواهم کرد و با هرگونه فساد و رانت در وزارت نیرو مبارزه میکنم تا در یک فضای سالم و رقابتی، چالشهای این وزارتخانه حل شود.

رییس جمهور سابق آمریکا شرکت جدیدی را به نام «گروه رسانه و فناوری ترامپ» (TMTG) تاسیس کرده که همین روزها نسخه آزمایشی یک شبکه اجتماعی به نام «حقیقت» یا Truth Social را راهاندازی خواهد کرد. او به جای چنگ انداختن به این فرصت، این حس را ایجاد کرده است که ممکن است کشورها نیاز داشته باشند در رقابت آمریکا و چین، یک طرف را انتخاب کنند. قبل از خروج از کشور آدرس وشماره تلفن نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در کشوریا کشورهایی که قصد مسافرت به آنها را دارند از طریق سایت های نمایندگی ها و همچنین سایت وزارت امورخارجه یادداشت کرده و همراه خود داشته باشند تا درصورت مواجهه با شرایط اضطراری امکان تماس با آنها را داشته باشند.

جدای از موارد؛ هر چند ایالات متحده در زمینه منابع هیدروکربنی خودکفایی دارد با این حال بسیاری از متحدان آن از جمله در اروپا به جریان انرژی از منطقه خاورمیانه وابسته هستند. جو بایدانی در آن مقطع به ان مقیاس جو گفته می شد که در معاملات با ظرف بایدا وزن می شد. کشورهای غربی مسکو را همزمان با صفآرایی حدود ۱۰۰ هزار نظامی روسیه در مرز با اوکراین به زمینهچینی برای حمله به این کشور متهم کردهاند.

این وزارتخانه اعلام کرد: امروز ۴ فوریه آتش سوزی در ساختمان سفارت روسیه در مانیل رخ داد. رییس جمهوری روسیه هشدار داده که عضویت اوکراین در ناتو خط قرمز است و خواستار ضمانتهای قانونی شدخ که ناتو به سمت شرق گسترش نخواهد یافت.

باغ گلی چهارمین وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بعد از تغییر قانون اساسی و حذف سمت نخست وزیری است که نتوانست رأی اعتماد نمایندگان را جلب کند. در سایتی که معرفی کردیم نام دو وزیر اطلاعات و دفاع نبود چون بحث اطلاعاتی و نظامی است اما نام ۱۷ وزیر بارها در این سایت تکرار شده بود.

با این حساب رئیسجمهور سه ماه فرصت دارد گزینه تصدی وزارت آموزش و پرورش را به مجلس شورای اسلامی معرفی کند. این دانشجوی دانشگاه تهران با اشاره به وزیر پیشنهادی برای وزارت راه و شهرسازی مطرح کرد: رستم قاسمی از لحاظ مدیریت اجرایی فردی توانمند است؛ اما شاید انتظار فردی جوانتر را برای این پست داشتیم. وی دانشآموختهٔ کارشناسی مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت و دکتری مطالعات استراتژیک از دانشگاه امام صادق است.

در سال 2013 ، وی رئیس کمپین انتخابات ریاست جمهوری سعید جلیلی بود. بر اساس این برنامه ادامه بررسی برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، بررسی برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی نفت، بررسی برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی نیرو، بررسی برنامه و صلاحیت وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، دفاع پایانی رئیس جمهور از وزرای پیشنهادی و رأی گیری درباره وزرای پیشنهادی در دستورکار قرار گرفت.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته و برای چهارمین روز متوالی بررسی صلاحیت و برنامههای وزرای پیشنهادی رئیسی را پی گرفتند. روزنامه صبح نو در گزارشی می نویسد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته و برای چهارمین روز متوالی بررسی صلاحیت و برنامههای وزرای پیشنهادی رئیسی را پی گرفتند؛ وزرایی که حالا در یک قدمی حضور در کابینه قرار گرفتهاند و با توجه پایان کار کابینه دولت قبلی، بهزودی عضوی از دولت خواهند شد و هر کدام سکان یک وزارتخانه را به دست خواهند گرفت.

در این میان امینحسین رحیمی، وزیر پیشنهادی دادگستری با کسب ۲۷۷ رای نصاب بالاترین رای موافق نمایندگان مجلس به یک وزیر را از آن خود کرد؛ نصابی که پیش از این با ۲۷۴ رای در اختیار علی طیبنیا، وزیر اقتصاد دولت یازدهم بود. رای اعتمادی که نه تنها نشان از اعتماد تمام قد مجلس به کابینه پیشنهادی رئیسی بود بلکه در مقام آمار و ارقام نیز یکی از بالاترین رای اعتمادها را داشت.

هرچند برخلاف دولتهای سوم، پنجم، هفتم و هشتم تمام وزرای پیشنهادی از طرف رئیسجمهور با تایید نمایندگان مجلس برای نشستن بر کرسی وزارتخانهها انتخاب نشدند اما تعداد آرای کسبشده وزرا، نشان از حمایت حداکثری بهارستان از پاستور داشت. در کنار سجادی، محمدمهدی اسماعیلی با ۱۸۱رای، حجتالله عبدالملکی با ۱۹۱رای و جواد اوجی با ۱۹۸رای تنها وزرای تاییدشده دولت سیزدهم بودند که کمتر از ۲۰۰ رای موافق را کسب کردند. محرابیان با بیان اینکه سومین بار است که برای کسب رأی اعتماد در مجلس حاضر شدهام، گفت: وزارت نیرو در دولت کار و تلاش تمام ظرفیت خود را به کار میبندد تا نسبت به رفع دغدغههای مردم اقدام کند.

در ساعات پایانی جلسه عصر دیروز مجلس شورای اسلامی و پس از آنکه رسیدگی به صلاحیت چهار وزیر پیشنهادی باقی مانده دولت به اتمام رسید، کار رأیگیری نهایی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای تصدی ۱۹ وزارتخانه آغاز شد و بر اساس آن از مجموع وزرای پیشنهادی ۱۸ وزیر با رأی مجلس راهی پاستور شدند و فقط وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با ۱۹۳ رأی مخالف از رسیدن به مقام وزارت باز ماند.

خبر آنلاین در گزارشی می آورد: شباهت بررسی برنامه های دو کابینه اول روحانی و رئیسی در مجلس شورای اسلامی این است که هر دو کابینه خود را به مجلسی اصولگرا ارائه کردند؛ هرچند جلسات رای اعتماد به وزرای پیشنهادی روحانی در سال ۱۳۹۲ و در مجلس نهم جنجالی و پرحاشیه بود اما اکثریت آنها توانستند رای خوبی از مجموع ۲۸۴ رای ماخوذه بگیرند؛ رئیسی هم که دولتی همسو با مجلس یازدهم را با خود داشت و این مجلس از حامیان جدی او در جریان انتخابات ریاست جمهوری بود هم از ابتدا با برخی چهره های معرفی شده برای وزارت مخالف بود و جلسات بحث برانگیزی در جریان بررسی برنامه های آنها برگزار شد اما در نهایت کابینه او در مجموع با رای قاطع نمایندگان از ۲۸۶ رای ماخوذه مواجه شد و فقط حسین باغگلی برای تصدی گری وزارت آموزش و پرورش رای نیاورد.

سپس با خروج رئیس جمهوری و وزرای پیشنهادی از مجلس، رأیگیری به صورت ورقهای انجام شد که بر اساس آنها ۱۸ گزینه پیشنهادی توانستند رأی موافق و اعتماد مجلسیها را کسب کنند و بدین ترتیب کابینه سیزدهم به ریاست آیتالله رئیسی رسمیت یافت.