سیستم مدیریت محتوا CMS چیست و معرفی انواع سیستمهای محتوایی

با CMS اختصاصی، تجارت شما (یا شرکت خدماتی که فعالیت آن را شروع کرده اید) بر مبنای عملکرد، رابط کاربری و به روز رسانی های سیستم عامل کنترل خواهد شد. با تاریخچه و انواع CMS آشنا شدیم و در نهایت معایب و مزایایش را بررسی کردیم. دیدگاهها و تجربیات ارزشمند خود را با ما و سایر کاربران همیار آیتی به اشتراک بگذارید. همچنین مجنتو ابزار رایگانی ارائه داده تا هنگام به روز رسانیها به شما اطلاع دهد تا در اسرع وقت سیستم خود را به روز کنید تا از حملات آسیبی در امان باشید.

اصلاح و سفارشیسازیهای خیلی خاص و شخصی در وردپرس همیشه نیاز به درک عملکرد و زبان برنامهنویسی آن یعنی PHP دارد، به عنوان مثال عملیاتی مانند حذف یک فیلد تاریخ و اصلاحات این چنینی، همچنین هرچند که قالبهای بسیار زیادی جهت رسیدن به ایدهآلهای طراحی وبسایت دارد،اما برای ایجاد یک ظاهر منحصر به فرد و دلخواه خودتان، باید CSS و HTML را بدانید. همچنین برخی از افزونهها با یکدیگر سازگاری ندارند و سبب ایجاد مشکل در سایت میشوند. همانطور گفتیم وردپرس فقط یک اسکلتبندی اولیه به شما میدهد پس بقیه کارها با خودتان است.

همین سادگی و در عین حال کامل بودن امکانات وردپرس باعث شده که حالا حدود یک سوم وبسایتهای دنیا از وردپرس استفاده کنند. توسعهدهندهها و برنامهنویسانی از سراسر دنیا روی وردپرس کار میکنند. بعضی روی هسته اصلی وردپرس کار میکند، بعضی روی افزونهها و خیلیها هم هستند که قالبهای وردپرس را میسازند یا بهروزرسانی میکنند. فقط کافی است وردپرس را روی سرور میزبان یا همان هاست نصب کنید، قالب دلخواه را انتخاب کنید و بعد صفحهها و پستهای وبسایت را ویرایش کنید.

در این مقاله از میزبان فا سعی داشتیم به نحوه تشخیص ورژن php در دایرکت ادمین بپردازیم. برای شروع راه اندازی وبسایت با وردپرس به یک دامنه و یک میزبان یا هاست نیاز دارید. ما در این دوره، زیر و بم ساخت سایت با وردپرس و کار کردن با افزونههای کاربردی را به شما آموزش میدهیم. گاهی اوقات یک ویژگی بدون استفاده در سایت می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند و گاهی نیز عدم توجه به یک امکان و قابلیت خاص باعث می شود مشتریان زیادی را از دست بدهید. حتماً بعد از گذشت حداقل یک سال نیاز به تغییرات و بهروزرسانیهای زیادی خواهید داشت.

شاید نصب و راهاندازی اولیه کمی نیاز به دانش فنی داشته باشد اما بعد از نصب یک رابط کاربری گرافیکی و ساده سر و کار خواهید داشت. وردپرس این مشکل را تا حد خوبی تامین کرده و حداقل سایت شما با تکنیکهای ساده هک در معرض خطر نخواهد بود. این رویکرد احتمالا برای جذب بیشتر دانشآموزان به کد نویسی روش مؤثری است؛ اما اگر اتکا به تکنیکهای یادگیری زبان برای آموزش کد نویسی مناسب نباشد، آنوقت یادگیری دانشآموزان دچار اختلال میشود. با تشکر از اطلاعاتی که در دسترس گذاشته اید یک سئوال برای من پیش آمده. سازندگان قالب از فروش آنها کسب درآمد میکنند و توسعهدهندگان افزونه با ارائه امکانات غیر رایگان مبالغی دریافت میکنند.

مخزن وردپرس هزاران افزونه رایگان یا غیررایگان دارد که هر نیازی یا مشکل احتمالی داشته باشید را برطرف میکنند. شما می توانید آن ها را به هر زبانی که راحت باشید بسازید. این پروژه از این جهت مهم است که شیوه ی ایجاد یک رابط، یا حتی منطق کدنویسی را به شما می آموزد. CrushyCMS یک نرمافزار مدیریت محتوای بسیار ساده و آسان است که به هر کاربر مبتدی امکان طراحی وبسایتهای سادهای را ارائه میکند. شما برای راهاندازی یک وبسایت با استفاده از این پلتفرم نیاز به مهارت فنی بسیار بالایی دارید، پس این سیستم بههیچعنوان مناسب افراد مبتدی نمیباشد.

هرچند که طراحی سایت در توس وب به گونهای انجام میشود که هر شخص و مجموعهای بدون دانش فنی بتواند به راحتی با آن به فعالیت بپردازد، اما همچنان بخش پشتیبانی توس وب در هر زمان آماده پاسخ گویی به شما عزیزان خواهد بود. هر کسی دلایل شخصی خود را میتواند داشته باشد شاید هدف شما فقط پول و کسب درآمد باشد ولی من معتقدم قبل از اینکه به پول فکر کنید اول عاشق کارتان باشید و اشتیاق سوزانی برای تخصص خود داشته باشید. با یک سیستم عامل سفارشی می توانید هر راه حل امنیتی را که فکر می کنید برای تان لازم است پیاده سازی کنید.