سیستم های مدیریت محتوا Cms – سیستم مدیریت محتوای وب Wcms

نرمافزار CMS ممکن است به صورت یک پلتفرم همکاری عمل کند که امکان بازیابی و کار روی محتوا را توسط یک یا چند کاربرد مجاز فراهم میآورد. نرمافزار CMS نیز ممکن است مثل سیستمهای مدیریت اسناد، اجازهی فرایند نسخهگذاری را بدهد، که از طریق آن، صفحات داخل یا بیرون WCMS چک میشوند، و همچنین کاربران مجاز میتوانند نسخههای قبلی را بازیابی و از یک نقطهی انتخابشده کار خود را ادامه دهند. در حال حاضر Ping-O-Matic روزانه یک میلیون بار پینگ میشود. «مت چارلز مولنوگ»، در تاریخ ۱۱ ژانویه ۱۹۸۴ در هوستون تگزاس به دنیا آمد و در حال حاضر در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا زندگی میکند.

کار کردن با سیستم های CMS بسیار راحت است مخصوصا برای افرادی که تا به حال با اینگونه سیستم ها کار نکرده اند. در این مقاله تمرکز ما روی مفهوم پرکابردتر سیستم مدیریت محتوا بوده و در انتها راجع به شایع ترین مشکلات سازمان ها و برخی برداشت های نادرست در رابطه با این سیستم توضیحاتی ارائه می شود.

تاکنون پنج نسخه توسط جوملا ارائه شده است که شامل نسخههای 1 و 1.5 و 1.6 و 1.7 و 2.5 و جدیداً 3.2 میباشد. این نسخه جوملا در واقع بستهبندی جدیدی از نسخه نرمافزار مامبو بود که ایرادهای آن گرفته شده بود. در فوریه ۲۰۰۵، نسخه ۱٫۵ وردپرس آماده شد که نام Strayhorn را بر آن نهاده بودند.

نام وردپرس را کریستیان اِسلِک، دوست مت مولنوگ (توسعهدهنده اصلی وردپرس) پیش نهاد و از آن روز وردپرس با سرعت و پیشرفتی قابل ملاحظه تبدیل به معروفترین و پرکاربردترین ابزار ساخت وبلاگ و سایت بر روی هاست شده است. به یاری آن میشود، به صورت بسیار ساده سرویسهای بسیار زیادی از جمله بلاگرولینگ محبوب وبلاگ نویسان ایرانی را پینگ کرد. در دسامبر ۲۰۰۵، او Automattic را معرفی کرد، سرویسی که خدمات میزبانی وبلاگ ارائه میدهد و نرمافزارهای ضد اسپم میسازد.اکنون، بر اساس آمار Comscore، سایت Automattic، ماهانه ۱۰۰ میلیون بازدیدکننده دارد و در میان ۲۵ سایت برتر جهان قرار دارد.

این سیستمها، گاهی به عنوان «ژنراتورهای ایستای سایت» شناخته میشوند، تمام محتوا را پیشپردازش میکنند و اجرای قالبها را قبل از انتشار برای ایجاد صفحات وب بر عهده دارند. بسیاری از قالبها و افزونههای وردپرسی دارای شورت . میان تمام این قابلیتها و مشکلها شما هستید که باید متناسب با نیاز خود یکی از پلتفرمها را انتخاب کنید و برای این کار میبایست کسبوکار خود را بهخوبی بشناسید تا توانایی تصمیمگیری داشته باشید.

یکی دیگر از مزایای دروپال، داشتن پشتیبانهای آنلاین و انجمنهای فعال برای رفع مشکلات احتمالی شماست. یکی از مهم ترین دغدغه کسب و کارها در شهر بزرگ مشهد این است که به صورت حضوری بتوانند با شرکت طرف قراردادشان قرار ملاقات داشته باشند و تمام جزئیات پروژه های طراحی سایت خود را به صورت حضوری و با ارتباط کامل پیش ببرند.

یک طرح عمومی که ایجاد میشود، صفحههایی میسازد که زمینه و طراحی مشابهی دارند، کد زیادی وجود ندارد. شاید اصلا شما در ابتدا کلی هزینه کردید و یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی در اختیار دارید اما دیدید که برای ادامه کار به حجم زیاد نیروی متخصص و عدم زمان کافی و یا مشکل سرمایه دارید و میخواهید ادامه کسب و کار خود را به وردپرس بیاورید. المنتور این امکان را به شما می دهد که در وردپرس بتوانید به راحتی صفحه بسازید و هر صفحه را با توجه به نیاز خودتان هر طوری که میخواهید طراحی کنید، المنتور این قدرت را دارد که یک وب سایت زیبا، کاربرپسند و بهینه سازی شده را در کمترین زمان به مشتری تحویل دهد.

همچنین این سیستمهای مدیریت محتوا ممکن است بتوانند میکروسایت/وبپورتالهایی در یک سایت اصلی ایجاد کنند. تعداد زیادی از برنامه نویسان با وب سایت هایی همکاری دارند که به شما اصول اولیه و ترفندهای مختلفی را در مورد زبان های برنامه نویسی آموزش می دهند. جوملا با استفاده از زبان برنامه نویسی PHP ساخته شده است و از تکنولوژی برنامه نویسی شی گرا و پلت فرم های طراحی نرمافزار استفاده می کند. پروسه ی طراحی این نوع وبسایت ها یک هفته تا ده روز کاری زمان می برد. ابزارها و قابلیت هایی که سیستم های مدیریت محتوا در اختیار شما قرار می دهند همگی امکان مدیریت مطالب تصاویر، پیوند ها و…

ارائه اطلاعات شرکت و جزئیات خدمات مورد ارائه ، ارائه اخبار شرکت ، استفاده از زبان های فارسی و انگلیسی و سایر زبان ها ، نمونه کار ها ، دستاورد ها و اهداف شرکت ، به روز رسانی کاتالوگ، ایجاد سایت هایی با خدماتی که همیشه در دسترس هستند و همچنین سیستم های پشتیبانی و نگهداری. نرم افزارهای CMS مانند وردپرس، از دیتابیس هایی برای ذخیره و دریافت محتوا استفاده می کنند. این در حالی است که شرکت طراحی سایت که صاحب پرتال های CMS می باشند ، با تعداد زیادی مشتری مواجه اند که قبلا برای ایشان از پرتال ایشان استفاده نموده اند .

درواقع با طراحی وبسایت، سطح کاری شما را ارتقا می دهد. مشکل تازهای که سر راه برنامهنویسان وجود داشت این بود که ارتباط با یک کامپیوتر به زبان باینری، برای انسانها کاری دشوار و تقریبا غیر ممکن بود، به همین علت تصمیم گرفتند زبانهایی را برای ارتباط با رایانهها طراحی کنند که تا حدودی به زبان انسان نزدیکتر بوده و برنامهنویسی با آنها سادهتر باشد. دیگر اشکال پیشرفتهی همکاری به چندین کاربر اجازه میدهد به صورت همزمان در یک جلسهی همکاری، در یک صفحه تغییر (یا نظر) بدهند. ایجاد قالبهای خروجی استاندارد (معمولاً HTML و XML ) که میتواند به طور خودکار برای محتوای جدید و موجود به کار رود، اجازه میدهد ظاهر تمام مطالب از یک مکان مرکزی تغییر کند.

محتوا نرمافزار CMS ابزاری فراهم میکند که به هر کاربر اجازه میدهد در یک کپی مجازی از کل یک وبسایت، مجموعهی اسناد و/ یا پایگاه کد کار کنند. ویراستار: ابن افزونه بعد از نصب، برخی از فاصلههای زیاد در زبان فارسی را به فاصله مجازی تغییر میدهد. بعضی سیستمها رویکردهای آفلاین و آنلاین را ترکیب میکنند.

سیستمهای مدیریت محتوا با امکاناتی که در اختیار کاربر قرار میدهند، کنترل، ویرایش و مدیریت جداول زمانی را آسان میکنند. پس از اینکه با قالب وردپرس آشنا شدید وقت آن است که امکانات و ابزارهای جذاب و بینظیر دیگری را روی سایت خود نصب کنید بله فقط کافیست پلاگین یا افزونه های ضروری وردپرس را نصب کنید تا بتوانید به هر امکاناتی که نیاز دارید دست پیدا کنید. افزونه یا پلاگین: ابزارهایی هستند که قابلیت ها و امکاناتی به وب سایت اضافه می کنند. این روز ها اکثر افراد هم برای اینکه بتوانند خدمات مد نظر خود را پیدا کنند در اینترنت و در میان سایت ها به دنبال آن می گردند.