طراحی سایت تهران

WordPress چیست؟ و چگونه کار می کند؟ پیشخوان: اولین پنجره ای است که به هنگام ورود به پنل مدیریت wordpress با آن مواجه می شوید و شامل لینک های میانبر برای شخصی سازی سایت و پیش نمایشی از وضعیت کلی وب سایت است. امروزه کسبوکارهای اینترنتی، ساخت وبسایتهای گوناگون و در کل آشنا شدن با اینترنت و راههای استفاده صحیح و بهرهمندی از آن میتواند در پیشرفت و موفقیت شما بسیار تاثیرگذار باشد. به طور کلی از این زبان در ساخت برنامه های کاربردی بسیاری استفاده می شود. صفحات را به چندین زبان نوشت و انواع پستهای سفارشی را ایجاد کرد و الگوهای متنوعی ساخت.

می توان اینگونه عنوان کرد CMS مانند چرخه زندگی است که صفحات وب سایت شما را از زمانیکه ایجاد می کنید تا مرحله بروزرسانی و انقراض آن تحت تسلط خود دارد و بر آنها نظارت کامل انجام می دهد. ماژولار بودن و هماهنگی کامل با سایر ماژول های اختصاصی نقطه قوت دیگر این سیستم است ضمن اینکه هر ماژول به صورت مجزا در سیستم کنترل نسخه در حال توسعه و نگهداری میباشد. علاوه بر این، کد منبع باید به گونه ای به زبان برنامه نویسی نوشته شود که کامپیوتر آن را درک کند بنابراین، منبع موجود باید تعدیل شده و یا به طور کامل جدید باشد.

CMS یا مدیریت محتوا نیز در جایگاه خود دارای مزیت هایی می باشد که به شما در بهبود سئو سایت کمک بسیاری می کند. هر دو سیستم مدیریت محتوای سازمانی و مدیریت محتوای وب دارای دو جزوء می باشد : برنامه مدیریت اطلاعات (CMA) و برنامه تحویل محتوا (CDA). استفاده از نرم افزارهای گوناگونی که در وب سایت خود از آنها استفاده می کنید تا وب سایت موفقی را طراحی کرده و رتبه و جایگاه مناسبی را با سئو کردن سایت خود بدست آورید در جایگاه خود دارای مزیت هایی نیز می باشند. وردپرس به طرز باورنکردنی ای در استفاده و نگهداری آسان است و قابل توسعه و قوی می باشد.

در مقابل این سادگی، شما باید از برخی موارد قابل سفارشی سازی چشمپوشی کنید. در صورتی که برخی از هک ها باعث میشود که وب سایت های بزرگ را تهدید کند یا برخی ها حاضر هستند هزینه های زیادی جهت سیستم های WAF بپردازند ! به عنوان کلام آخر، پیشنهاد میکنم اگر قصد دارید طراحی سایت با وردپرس یا دیگر CMSهای رایگان را یاد بگیرید، به جای اینکه خودتان را محدود به آموزشهای تئوری کنید، از همین حالا وارد فاز عملی شوید!

همچنین این ویژگی در بخش های دیگر مانند سیستم دسته بندی درختی نیز صادق است و لازم نیست که برای هر زبان دسته بندی و ساختار درختی مجزایی تعریف شود. گاهی شما نیاز به سایتی دارید خاص و خلاقانه با ویژگی هایی که در سایت های دیگر نمی بینید. فلوچارت طرح و ایدههای خود را ترسیم کنید و با اسکرچ آنها را بسازید.

سیستمهای مدیریت محتوا این قابلیت را دارند که به صاحبان سایت آموزش و برای آنها پشتیبانی ارائه دهند. تیم وبینه با بیش از 10 سال سابقه در طراحی و تولید انواع وب سایت ها به صورت کاملا اختصاصی به گونه ای که هر سایت بر اساس ایده و برندنیگ آن پروژه به صورت انحصاری تولید شده است فعالیت میکند با مشاهده نمونه کارهای ما ما شاهد این میشوید که توانایی تیم وبینه این قابلیت را دارد که انواع سیستم های فروشگاهی و مدیریت محتوا یا نرم افزارهای تحت وب را به خوبی اجرا و پیاده سازی کند .

میتوان به این مهم اشاره کرد که طرفداران وردپرس بسیار است اما این نوع طراحی سایت مبتنی بر CMS اختصاصی بر اساس دانش و توانایی فنی هر شرکت متفاوت است و مهم است که چند سال از تولید و توسعه نرم افزار گذشته باشد و آن شرکت تا چه اندازه در طراحی و تولید حرفه ای و مهندسی عمل کند. اما همانند دو CMS دیگر، جوملا نیز برای توسعه دهندگان وب قابلیت طراحی هر نوع صفحه ای را دارد. اما گاهی اوقات انتخاب یک سیستم مدیریت محتوا برای صاحبین وب سایت ها کار سخت و دغدغه آوری می باشد امروز و در این مقاله می خواهیم درباره یک سیستم مدیریت محتوا اطلاعاتی را در اختیار شما همراهان سئو ایران قرار دهیم تا بتوانید وب سایت قوی را طراحی کرده و رتبه و جایگاه مناسبی را در نتایج جستجو در گوگل بدست آورید.

سایت کد در سال 83 بصورت منسجم کار خود را در تهران و شهرستان ها آغاز نمود. در حال حاضر و در سال ۲۰۲۰ وردپرس بزرگترین و پرکاربردترین سیستم مدیریت محتوا در سراسر دنیا است. سیستم مدیریت محتوای بدون سر تمایل دارد که به شکل یک پایگاه داده با یک رابط کاربری وب (UI) به عنوان Front End ایجاد شود. با قابلیت داخلی آن میتوان صدها کاربر را مدیریت کرد. قطعا اینطور نیست cms ها نوعی نرم افزار هستند که طی سالها به بلوغ و نوآوری دست پیدا میکنند هرچقدر تعداد سایتهایی که از این نرم افزار استفاده کرده باشند بیشتر باشد میتوان اطمینان پیدا کرد که کارایی و قدرت آن بالاتر است لذا اهمیت تولید این نوع نرم افزارها به اجرای بهترین ایده ها بر روی معماری نرم افزاری است که 100 درصد مسیر را طی کرده باشد و شما قادر باشید هر آنچه که میخواهید را به عنوان ماژول به آن اضافه کنید.

با اینکه تیم امنیتی جوملا همواره برای مقابله با هک شدن تلاش میکنند اما به دلیل اینکه بهروزرسانی خودکار از قابلیتهای جوملا خارج است، در نتیجه می توان نسبت به دو CMS قبلی، جوملا را آسیب پذیرترین دانست. به دلیل اینکه بستر اصلی سایتها فروشگاهی است، امنیت از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. از منظر هزینه نیز دروپال مانند وردپرس جهت راه اندازی اولیه رایگان است، اما برای امور بیشتر نیاز به کدنویسی و هزینه های مدیریت سایت دارد؛ مخصوصا برای کاربران غیر فنی.

از منظر امنیت نیز همانطور که گفتیم، دروپال نسبت به وردپرس و جوملا امنیت بالاتری دارد. درصورتی که در کمتر از 20 ثانیه پاسخی ارسال نشود کد غیرفعال میشود و باید مجدد شماره گیری شود که موجب افزایش امنیت میشود. قدرت دامنه ی بیشتر و درصد اسپم کمتر سایت هزینه ی سئو را کاهش می دهد. برای اطلاع بیشتر از مفهوم سیستم مدیریت محتوا به مقاله زیر مراجعه کنید. همانطور که قطعا می دانید، امروزه در کشور ما گردش پول در حوزه تجارت الکترونیک از هر تجارت دیگری بیشتر است و هر فرد یا گروهی که می خواهد حرفه ای و توانمند در تجارت و حرفه خود باقی بماند باید برای خود یک سایت حرفه ای و بروز داشته باشد که در کنار آن با بهینه کردن سایت خود و بالا آوردن آن در نتایج گوگل از جایگاه بهتری نسبت به سایر سایت ها برخوردار باشد و در نتیجه به سهم بیشتری از بازار برسد.

در وورد پرس اگر که بخواهید از قالب خاصی استفاده کنید یا ابزارهایی گرافیکی را مطابق با نیازهای خودتان تغییر دهید، باید دانش CSS و HTML داشته باشید. پس برای یادگیری وردپرس اول باید با قالب ها آشنا باشیم. با اینکه در شاپیفای دست شما برای طراحیهای متنوع قالب بسته است اما برای افرادی که برای اولین بار میخواهند فروشگاه اینترنتی خود را راهاندازی کنند مناسب است.