ظرفیت پزشکی چقدر افزایش یافت؟

امسال یلدا در خانه می مانیم و مراقب باشیم دورهمی شب یلدای امسال، آخرین دورهمی عزیزانمان نشود و شیرینی بلندترین شب سال را با دورهمی های کوچک تلخ نکنیم. مسئولین کشوری و محلی در جریان آخرین اطلاعات از وضعیت انتشار ویروس در منطقه زندگی شما قرار دارند. در ادامه این مراسم، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: ما برای عرض خسته نباشید و خداقوت خدمت شما رسیدیم، بیماری کرونا ضایعه بزرگی برای کشور بود که امیدواریم این بلا از جان بشریت رفع شود و شاهد ارامش در کشور باشیم.

وی افزود: از مردم قم که نسبت به واکسیناسیون استقبال خوبی داشته اند، تشکر می کنیم و امیدواریم که به زودی شاهد تقویت پوشش واکسیناسیون در قم باشیم. در این پیام آمده است: شادی بلندتر شدن روزهای پس از شب یلدا را با دورهمی های کوچک از بین نبریم. وزیر بهداشت با ابراز نگرانی مستمر در خصوص سه رقمی شدن فوتی های کرونا، گفت: این نگرانی را بارها ابراز کردم و این نگرانی در شرایطی بود که ما برنامه مهار کرونا تا ته خط برای سه مرحله مدیریت ، کنترل و مهار برنامه ریزی کرده بودیم. کبگانیان ادامه داد: یکی از ایرادات عدم توجه به بخش خصوصی بود، بسیاری از خانواده ها حاضرند هزینه زیادی برای پزشک شدن فرزندانشان پرداخت کنند.

وی افزود: توصیه ما به همه والدین این است دانشآموزانی که دارای علائم سرماخوردگی یا آنفلوآنزا و یا مشکوک به کرونا هستند را حتما به پزشک مراجعه کنند، والدین از فرستادن فرزندان بیمار خود به مدرسه جلوگیری کنند تا زمانی که کاملا بهبود یابند. محمود معزی در گفتوگو با ایسنا، با توصیه به رعایت پروتکلهای بهداشتی از سوی دانشآموزان برای حضور در مدرسه، اظهار کرد: دانشآموزانی که بیماریهای زمینهای و بیماریهای خاص مثل نقص سیستم ایمنی و قلبی یا تنفسی دارند، برای حضور در مدرسه نیاز به گواهی دارند.

با افزایش ظرفیت پزشکی در دانشگاهها میتوان از ایندست مسائل پیشگیری کرد. پیشنیه پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس به دانشگاه علوم پزشکی تهران باز می گردد. وی درخصوص بین المللی سازی آموزش پزشکی، بیان کرد: در حال حاضر، حدود ۶ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاههای علوم پزشکی کشور داریم که عمدتا از کشورهای منطقه از جمله عراق، افغانستان و پاکستان آمده اند. معزی بیان کرد: دانشآموزان برای مدت کوتاهی که در مدرسه حضور دارند حتما لیوان شخصی، آب بستهبندی و خوراکی خشک و بستهبندی به همراه داشته باشند. لازم است هماهنگی های لازم با مسئول مربوطه در طول مدت غیبت از کار فراهم شده و جایگزینی برای وی تا انتهای دوره درمان پیش بینی شود . از نگهداری مواد غذایی پخته شده در دمای محیط به مدت طولانی (حداکثر ۲ ساعت) خودداری گردد.

یلدایی که طولانی ترین شب سال است را به بزرگترین اندوه سال تبدیل نکنیم. بیشتر مردانی که به این بیماری مبتلا هستند، می توانند سال ها عمر پیش روی آنها باشد. معاون تربیت بدنی و تندرستی ادارهکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه دانشآموزان از ایجاد ازدحام و تجمع جدا پرهیز کنند، گفت: اگر دانشآموزی علائم بیماری کرونا دارد در ابتدا توصه میشود که در مدرسه حضور پیدا نکند و حتما تست PCR بدهد تا معلوم شود که مبتلا شده یا نه. البته برخی از افراد مبتلا به سرطان پروستات هیچ سابقه خانوادگی در این بیماری ندارند. همچنین، راههای سادهی یپیشگری از ابتلا به برخی بیماری های مقاربتی را گفتیم. دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با توجه به نزدیکی شب یلدا و به منظور آگاهی هموطنان از خطرات ابتلا به بیماری کرونا به دلیل دورهمی ها، پیام های بهداشتی را اعلام کرد.

«پدر و مادر عزیز چون شما را دوست داریم شب یلدا دور هم جمع نمی شویم». از این راه ها ویروس می تواند وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند. اگر فاصله شما با آن فرد خیلی نزدیک باشد، ممکن است شما این قطرک های حاوی ویروس کووید-۱۹ را استنشاق کنید. وی در خصوص برنامه این وزارتخانه برای حل معضل صندلیهای خالی، گفت: برنامهای داریم که این است که به غیر از مسیر آزمون دستیاری، بتوانیم در برخی از دانشگاهها و شهرستانها که مشکل کمبود متخصص داشته و در برخی رشتهها صندلی خالی دارند، بعضی از اختیارات را به دانشگاهها واگذار کنیم تا بتوانند دستیار بومی بپذیرند.

برآوردهای زیادی از خسارت سنگین مهاجرت سرمایهداران و فرار مغزها از ایران انجام شده که برخی از آنان، از سوی منابع رسمی این کشور تأیید شدهاند. همان گونه که اطلاع دارید برنامه غربالگری بسیج ملی با اهتمام مدیران و کارشناسان بخش بهداشت در وزارت و دانشگاه ها و همکاری و تلاش توسط تلاش های شبانه روزی کارکنان واحد های محیطی از جمله بهورزان،مراقبین سلامت، پزشکان در حال انجام است و تا کنون بیش از 69 میلیون نفر مورد ارزیابی، مراقبت از راه دور، ارجاع به مرکز منتخب و پیگیری قرار گرفته اند.

دهکدهها نیز توسط دهیار که توسط بزرگان (شورا) همان ناحیه، توصیه میشود، اداره میشوند. تهدید جان بزرگان فامیل با دورهمی های کوچک رخ می دهد و تدارک دورهمی شب یلدا تدارک مراسم فوت عزیزان است. نظر به اهمیت موضوع و توزیع غذا در ظروف یکبار مصرف در حد زیاد در طول مراسم عزاداری و همچنین حفظ سلامت مصرف کنندگان جهت توزیع موادغذایی و نوشیدنی خصوصاً موادغذایی و نوشیدنی گرم و داغ توصیه میشود که از ظروف یکبار مصرف پلی استایرینی و پی وی سی شفاف و رنگ روشن استفاده نگردد و نسبت به جایگزینی آن با ظروف یکبار مصرف به ترتیب اولویت با پایه گیاهی، سلولزی(کاغذی) و آلومینیومی جهت توزیع غذا و نوشیدنی اقدام نمایند. به گزارش خبرگزاری موج، حدود ۲ هفته دیگر به مراسم اربعین حسینی مانده است و امسال هم اولین سال برگزاری این مراسم در سایه کرونا است.

ظرفیت پذیرش رشته های گروه پزشکی در سال 1400 چگونه است؟ نخستینبار در سدهٔ هفتم پیش از میلاد، در دوران پادشاهی ماد بود که بخشهای قابل توجهی از فلات ایران یکپارچه شد. بازی بزرگ، رقابت دو امپراتوری بریتانیا و روسیه در منطقه، ایران قاجاری را به درون خود کشاند و امتیازنامههای بسیاری با ارزش بالا، به خارجیها داده شد که اعتراضات داخلی را شعلهور کرد؛ بیشتر این امتیازنامهها، اجازهٔ بهرهبرداری از منابع و فرصتهای اقتصادی ایران را در اختیار روسیه و انگلیس قرار میدادند.

با این حال سرعت سرایتش بسیار بالاتر از گونه آلفا، یعنی سویهای است که در بریتانیا پیدا شد. ظرفیت پذیرش رشته پزشکی در اواخر دهه ۶۰ در بالاترین مقدار خود بوده و این ظرفیت به تدریج کم شده و تا اوایل دهه 80 روند کاهشی را طی کرده ولی با افزایش تعداد دانشکدههای پزشکی در سال ۸۴ دوباره روند افزایشی به خود گرفته و در سال ۹۱ به ظرفیت پذیرش سال ۶۷ رسیده است. بلندترین شب سال را به خطرناک ترین شب سال تبدیل نکنیم.

از تازه ترین اطلاعات مربوط به رویداد کووید-۱۹ آگاه باشید، این اطلاعات از طریق وب سایت سازمان جهانی بهداشت یا مسئولین بهداشت در دسترس شما قرار می گیرد. مسئولین بهداشت و سلامت کشور شما در جریان تازه ترین اطلاعات در مورد وضعیت منطقه شما هستند. این امور، قدرت روحانیت در ایران را افزایش داد و نقش آنان را به عنوان میانجی الهی تقویت کرد؛ به اندازهای که در اسلام سنی و شیعهٔ نخستین وجود نداشت. خانوادهها باید رعایت موارد بهداشتی را برای جلوگیری از ابتلای کودکان به سویه «اومیکرون» مدنظر قرار دهند؛ با توجه به اینکه نمیتوان به کودکان به طور مرتب ماسک زد و آنها معمولاً دچار مشکلات تنفسی میشوند، بنابراین رعایت مرتب شستوشوی دستهای آنها و زدن ماسک والدین برای صحبت با کودکان و جلوگیری از ابتلای آنها به سویه جدیدی ضروری است.

  • دوران مصونیت پس از اولین ابتلا چقدر است؟
  • در محیطهایی که تعداد افراد بالاست حضور پیدا نکنید
  • معاونت درمان
  • بادام ۶ عدد

وی افزود: تولید و تامین داروهای بیماران کرونایی، ساخت کارخانه با ظرفیت تولید روزانه ۴ میلیون ماسک در روز بخشی از خدمات ستاد اجرایی در این چند ماه بوده است. از دست زدن به ماسک استفاده شده بدون دستکش خودداری شود. در صورت بروز هرگونه علائم شبیه سرماخوردگی های فصلی در شاغلین مانند تب بالای 38 درجه سلسیوس، سرفه و گلو درد و سایر علایم تنفسی و تنگی نفس بلافاصله از ادامه کار خودداری نموده و به مراکز بهداشتی درمانی جهت طی دوره درمان و مراقب های لازم ارجاع گردد. چرا که پرهیز از ارتباط با دیگران و عدم مراجعه به مراکز درمانی می تواند موجب عملکرد بهتر این مراکز و کمک به محافظت از شما و دیگران در برایر کووید-۱۹ و سایر ویروس ها باشد.