مجله خبری چراغ امید

قادر آشنا که بیش از یک سال پیش از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بهعنوان مدیرعامل موسسه نمایشگاههای فرهنگی منصوب شده بود، در روزهای پایانی سال گذشته با حکم دوباره وزیر، بهعنوان مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منصوب شد. این مساله، دغدغههای زیادی را میان ناشران که برای حضور در نمایشگاه کتاب و دستیابی به فروش نمایشگاهی سرمایهگذاری کرده بودند، ایجاد کرده است اما دستور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری برای پیگیری اوضاع فعالان صنف نشر و مساعدت با آنها در روزهای پایانی سال، نور امیدی را در دل این قشر روشن کرده تا کمی آسودهتر وارد سال جدید شوند.

البته وکلای خانم کاترین مایورگا نیز قبول دارند که اطلاعات پرونده نباید تا رای نهایی به انتشار عمومی برسد و در این مورد با وکلای رونالدو همعقیده هستند. اما من قبول نکردم و گفتم که میخواهم خودم بروم تا هم مسیر دستم بیاید و هم ببینم چقدر طول میکشد تا پیاده به مدرسه برسم.

وی با بیان اینکه متقاضیان آمادگی داشته باشند که آزمون استخدامی در اسفند برگزار شود، گفت: اینکه پیشنهاد دادیم تا آزمون استخدامی را در اسفند برگزار کنند به این دلیل بود که در سال آینده باید آموزش پذیرفتهشدگان را داشته باشیم. گفت: تاریخ دقیق این آزمون، پس از موافقت سازمان اداری و استخدامی و هماهنگی با سازمان سنجش کشور و اخذ مجوز از ستاد ملی کرونا، اعلام خواهد شد.

در کارنامه رضایی مدیریت کل دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی، فعالیت بهعنواان مشاور معاونت امور فرهنگی و معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشاور قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیری هشت دوره هفته کتاب، دبیری دو دوره ستاد هفته پژوهش کشور و عضویت در هیات موسسان و هیات امنا و هیات مدیره دبیرخانه «کتاب سال ولایت» و نیز عضویت در هیات امنا و هیات مدیره دبیرخانه «دین پژوهان کشور» دیده میشود. کتابخانه خالق «یک عاشقانه آرام» با حضور مسئولان احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران و محسن مومنی شریف، رئیس حوزه هنری در خانه شعر و ادبیات منطقه فرهنگی و گردشگری عباسآباد واقع شده است. مطابق با شش سال گذشته، در آستانه برگزاری هفته کتاب با دعوت احمد مسجدجامعی، عضو شورای اسلامی شهر تهران، فراخوان کتابگردی منتشر شد.

این درحالی بود که آشنا سیاستهای متعددی را در زمینه برگزاری نمایشگاه کتاب تهران، نمایشگاههای استانی و حضور ایران در نمایشگاههای کتاب خارجی دنبال میکرد و در دست اجرا داشت. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: موضوع دیگر مورد بحث جلسه امروز (15 مهرماه 98) افزایش حقوق و دستمزد در سال 99 و پرداخت پاداش بازنشستگی بود که در زمینه بازنشستگی پیشنهادهای مختلفی مطرح شد تا برای آن سقف بگذاریم و محدود کنیم، اما سال 99 حداقل 12 هزار میلیارد تومان برای پاداش بازنشستگان دستگاههای اجرایی باید پرداخت کنیم. مجله خبری پنل فروشگاهی ایویز جهت اطلاع رسانی آخرین اخبار در خصوص پنل فروشگاهی eways و همچنین اطلاع رسانی در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات راه اندازی شده است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، قابلیت رای مخفی با نام Downvote اکنون در کنار پاسخ های توییتری کاربران قرار دارد. طبیعی است که در اجرای طرح الزام درج قیمت تولیدکننده نیز برخی مقاومتها در بخش تولید شکل بگیرد، اما بنای دولت بر آن نیست که براساس زیادهخواهی این شرکتها با آنها کنار بیاید.

در این حادثه در کنار 19 خدمه هواپیمای بویینگ 733، 167 مسافر که اغلب آنها مسافران و مهاجران ایرانی به کانادا و البته برخی از ملیتهای دیگر بودند، کشته شدند. این آئین با حضور برخی مسئولان شهرداری و شورای شهر، همزمان با آخرین روز از بیستوهفتمین دوره کتاب برگزار شد. قوه قضاییه اعلام کرد: در پی دیدار اخیر رئیس دستگاه قضا با برخی از خانوادههای محکومان ناآرامیهای آبان ۹۸، تعداد زیادی از این محکومان حسب مورد مشمول آزادی مشروط یا عفو قرار خواهند گرفت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، با نزدیک شدن به پایان سال کارگران و صاحبان کار به فکر میزان پرداخت عیدی و سنوات خود می افتند که بر اساس مصوبه قانون شورای عالی کار، همه شرکتهای مشمول قانون کار باید به ازای یک سال کار معادل ۶۰ روز آخرین دستمزد را به عنوان عیدی کارگران در نظر بگیرند.

افزایش ۲۰۰ هزار تومانی کمک هزینه مسکن کارگران و افزایش ۵ درصدی حداقل دستمزد در حالی به تصویب اعضای شورای عالی کار رسید که پیش از این نمایندگان کارگری اعلام کرده بودند که افزایش ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومانی حق مسکن دردی از هزینه های مسکن و اجاره بهای کارگران دوا نمی کند و به آن فکر نمی کنند اما اگر پیشنهاد مناسبی در جلسه شورا ارائه شود، افزایش حق مسکن را می پذیرند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خلیج فارس صادق ستاری معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در مراسم معارفه مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در خصوص برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: نام نویسی از متقاضیان در این آزمون تا پایان اسفند امسال انجام و این آزمون در سال 1401 برگزار میشود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مسائل کشور با تربیت صحیح و مطلوب معلم امکانپذیر است، گفت: همه تلاشمان بر این است که تا قبل از پایان سالجاری، نامنویسی و آزمون برای جذب حدود ۳۵ هزار معلم مورد نیاز آموزش و پرورش در کشور انجام شود. در مجله سلامت دکترتو مقالات و مطالب پزشکی و همینطور ویدیوها و مصاحبههای مختلفی با پزشکان عضو سامانه دکترتو منتشر میکنیم تا به راحتی به اطلاعات معتبر پزشکی دسترسی داشته باشید. وی دو چاپخانه «کارون» و «پیغام امروز» را تاسیس کرد و بیش از چهار سال عضو هیات مدیره اتحادیه چاپخانهداران تهران بود.

در طرح پاییزه اما اوضاع کمی متفاوت پیش رفت؛ ۶۰۸ کتابفروشی عضو طرح شامل ۱۳۱ کتابفروشی در شهرستانی و ۴۷۵ کتابفروشی در مراکز استان مشارکت داشتند. یکی از برنامههای این کشور حضور 20 نویسنده ترکیه در این رویداد بود اما با بهتعویق افتادن نمایشگاه بهدلیل شیوع کرونا؛ این برنامهریزیها به آینده موکول شده است.

سال گذشته صنعت نشر کشور یکی از پیشکسوتان خود را از دست داد. در این کتابخانه، موزهای از زندهیاد نادر ابراهیمی ایجاد شده که اسناد و عکسهای متعددی را نیز در خود جای داده است.

رئیس مرکز برنامهریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه “در آزمون استخدامی امسال 34 هزار نفر در استانهای مختلف کشور جذب خواهند شد”، جزئیات جدیدی از این آزمون را اعلام کرد.