مرکز پژوهشها – قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی

  1. سؤال: بر اساس اصل ۸۸ قانون اساسی
  2. پنالتی از دست رفته رونالدو مقابل میدلزبرو
  3. مایلی کهن علت عدم دعوت از پاشازاده را گفت
  4. گلباران مزار شهدا در بهشت زهرای تهران

ستاد کل نیروهای مسلح و نیروی انتظامی در اسرع وقت اصلاحات مورد نیاز «قانون استفاده از سلاح» برای ماموران شجاع و جان برکف ناجا را به مجلس ارائه کنند تا خارج از نوبت در دستور رسیدگی و تصویب قرار گیرد. تهران (پانا) – معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان میکند که پیرو دستور رییس جمهوری مبنی بر پرداخت وامهای بدون ضامن، بسترهایی در صندوق ضمانت سرمایهگذاری تعاون فراهم شده تا تعاونیها بهصورت ضربدری همدیگر را برای دریافت وام تضمین کنند و دیگر نیاز به وثیقههای هنگفت گذشته نیست. وبسایت «ماینینگ» اعلام کرد در هفته اخیر موج اول افزایش قیمت سنگآهن و گذشتن قیمت هر تن از مرز ۱۳۰ دلار زمانی اتفاق افتاد که چین خبر از افزایش تقاضا برای این ماده معدنی بهمنظور تأمین نیاز فولاد داخلی داد. با داشتن این نوع نرم افزارها روی تلفن همراهتان سریع و بدون دردسر به همه اخبار داخلی و خارجی دسترسی خواهید داشت.

بنابراین خسارت زودهنگامی به کشور تحمیل شد و ریاست جمهوری بنیصدر تنش، آشوب و تفرقههایی را به همراه داشت. نامه شورای محترم نگهبان که به اینجانب واصل گردید، حاوی یک مقدمه و هفت بند است که مقدمه آن توضیحی پیرامون چگونگی روال تصمیم گیری شورا در خصوص احراز صلاحیت ها است و هفت بندی که در ادامه آن آمده است، مطالبی است که در رابطه با اینجانب به عنوان دلایل عدم احراز ذکر شده است در این مجال به نقادی هر دو بخش پرداخته خواهد شد، ان شاءالله. انحلال سازمان مجاهدین انقلاب در مهرماه ۱۳۶۵ و حزب جمهوری اسلامی در اول خرداد ۶۶ که هر دو با موافقت حضرت امام خمینی (ره) صورت گرفت و انشعاب مجمع روحانیون از جامعه روحانیت ازجمله حوادث تأثیرگذار در این دوره از انتخابات مجلس بود. حدیث آن چیزی است که از معصوم ـ پیامبر و امام ـ نقل شود و خبر آن است که، از غیر آنان گزارش شود.

زبیدی نوشته است: عالمان لغت و اصطلاح گفتهاند خبر در لغت و اصطلاح، چیزی است که از دیگران نقل میشود و ادیبان بر آن افزودهاند که خبر، آن است که ذاتاً احتمال صدق و کذب دارد. رئیس مجمع نمایندگان استان تهران گفت: در 4 دوره ای که نماینده بودهام وزرایی را دیدهام که دو شب قبل از رای اعتماد برایش برنامه نوشته و به مجلس دادهاند و خود وزیر آن برنامه را یک دور نخوانده بود. پیشتر از شهید ثانی نقل کردیم که آن دو را مترادف دانسته بود. وی ادامه می دهد: «یک بحث دیگری هم علم کرده بودند و آن بر اساس سخن امام مبنی بر وجود دو اسلام با عنوان اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی (ص) بود که آنها میگفتند اسلام جناح راستیها، آمریکایی است. تهران (پانا) – دبیرستان دخترانه متوسطه دوم طبرستان اهدایی بنیاد فرهنگی مصلینژاد در نوشهر، با حضور وزیر آموزش و پرورش، رییس جامعه خیرین مدرسهساز کشور، خیر نیک اندیش دکتر مصلینژاد، معاونان وزیر آموزش و پرورش، نماینده مردم نوشهر و چالوس، امام جمعه نوشهر، مدیرکل آموزش و پرورش مازندران، مدیر عامل مجمع خیرین استان مازندران و دیگر مسئولان افتتاح شد.

تهران (پانا) – روز چهارم جشنواره فجر با فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی» آغاز شد که به نوعی حال همه مخاطبان منتقد و خبرنگار در خانه جشنواره را خوب کرد. سخنگوی دولت گفت: سینما یکی از نمایشگرهای مهم فرهنگ یک ملت است و دولت حامی سینمای زنده و بیدارگر خواهد بود.علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت:«دیروز به برج میلاد، محل اصلی برگزاری جشنواره فیلم فجر رفتم. محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی توئیتی در واکنش به شهادت جانکاه مامور وظیفه شناس ناجا در درگیری با اراذل و اوباش تاکید کرد: امنیت جامعه و آسایش مردم جز با فراهم کردن زمینههای اعمال اقتدار و قاطعیت پلیس تامین نخواهد شد. وی با بیان این که این اقدام قاتل پس از مجروح کردن سرباز وظیفه انجام گرفته و شهید رنجبر قصد انجام وظیفه سازمانی خود در مواجهه با اراذل و اوباش را داشته است، ادامه داد: متاسفانه شهید رنجبر در درگیری با متهم از ناحیه شریان های حیاتی هدف ضربه سلاح سرد قاتل قرار گرفت و در صحنه حادثه جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش آسیانیوز، علی لاریجانی داوطلب عدم احراز صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پس از آنکه دلایل شورای نگهبان را دریافت کرده است، با متنی حدود ۳۰ صفحه به تمام مسائل و شبهات مطرح شده پاسخ داده و آن را برای سران قوا و بسیاری از شخصیتهای سیاسی کشور ارسال کرده است. وی در پاسخ به سوالی درباره درخواست برخی نامزدهای ریاست جمهوری درباره دلایل رد صلاحیت و امکان اصلاح قانون گفت: ما همیشه از اصلاح قانون انتخابات استقبال کردیم و در یک ماه گذشته چند عضو شورای نگهبان این موضوع را گفتند، طبیعتاً اگر قانون تغییر کند ما پایبند هستیم.

روز شنبه هادی طحاننظیف، سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود از بررسی این لایحه خبر داده بود و گفته بود این شورا در مورد بخشی از لایحه که مجلس آن را مورد اصلاح قرار داده و به آن اضافه کرده، سوالات و ابهامهایی دارد. در صورتی که مرجع وضع مصوبه مورد شکایت صلاحیت وضع آن را داشته است، خلاف شرع شناخته نشد و چنانچه در تشخیص موضوع اختلاف باشد (مانند سرایت یا عدم سرایت آلودگی به شهرستان دیر)، در صلاحیت مرجع صالح قضائی است. حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دولت سیزدهم چهارشنبه شب ۱۳ بهمن ماه در تماس تلفنی با «عبدالله بن زاید آل نهیان» وزیر امور خارجه امارات متحده عربی در مورد مسائل دوجانبه و منطقه گفتگو و تبادل نظر کرد.

سید مصطفی که در خمین مرجع امور دینی مردم بود، پنج ماه بعد از ولادت سید روحالله در مبارزه با حاکمان محلی به شهادت رسید و فرزندش سید روحالله خمینی، تا ۱۵ سالگی تحت سرپرستی مادرش هاجره آغاخانم و عمهاش صاحبهخانم قرار گرفت.

مالیات بر خانه های خالی به کجا رسید؟ شیخ فضل الله البته با خدعه عوامل وابسته به استعمار به شهادت رسید و با ظهور دولت وابسته پهلوی عملا پیشنهاد او جامه عمل نپوشید . «برحسب حق شناسی لازم می دانم در پایان سه دوره متوالی مسئولیت خطیر ریاست مجلس شورای اسلامی از جنابعالی، که بحمدالله و المنه کارنامه ای مشحون از افتخار خدمت به اسلام و ملت عظیم الشأن ایران دارید، صمیمانه تقدیر و سپاسگزاری نمایم.

به خودت افتخار کن! کدام بانکها به بازنشستگان وام فوری میدهند؟ اين پژوهش از نظر مديران و کارشناسان به سه پرسش پاسخ گفته است، ضعف ها و آسيب هاي چرخه مديريت خبر خبرگزاري فارس کدام است؟ هدف اصلي اين مقاله – که استخراج شده از پژوهش نويسندگان در تابستان 1393 است- دست يابي به «الگوي مطلوب مديريت خبر در خبرگزاري فارس» است که با بهره گيري از نظرات مديران، دبيران و حوزه سردبيري خبرگزاري فارس، ديگر خبرگزاري ها و چند تن از کارشناسان ارشد ارتباطات و مديريت رسانه با روش تحقيق کيفي (گروه کانون و تحليل محتوا) انجام شده است. شهید ثانی، زینالعابدین بن علی، المقاصد العلیه فی شرح الرسالة الالفیه، قم، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، ۱۴۲۰ق. ساحل خواری و تجاوز به حریم عمومی، پدیدهای است که تازگی ندارد و در سالهای گذشته برخی افراد و سازمانها به بهانه ساخت مراکز فرهنگی و گردشگری در حوزه دریا، پا روی قوانین گذاشتند. ایشان در این دیدار که در آغاز دومین سال فعالیت مجلس یازدهم صورت گرفت، همچنین با بیان توصیههایی به نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی برای استمرار ویژگیهایی نظیر «حرکت انقلابی و خردمندانه»، «تلاش بیوقفه» و «کارآمدی و مردمی بودن» افزودند: همه مجالس همانگونه که امام بزرگوار فرمودند باید خود را عصاره فضائل درخشان و متعدد ملت قرار دهند.

استان تهران امامزاداگان مهم و مشهوری دارد؛ مانند امامزاده داود، از نوادگان امام حسن مجتبی(ع) و امامزاده صالح، از نوادگان امام سجاد(ع)، در تجریش (شهر شمیرانات). صبحی صالح، علوم الحدیث و مصطلحه، ص ۴. فضلی، عبدالهادی، اصول الحدیث علومه و مصطلحه، ص ۲۸. این مطلب را از عبارت ذیل استظهار کردهاند: امّا الامامیة فالاخباریون منهم لم یعولوا فی اصول الدین و فروعه الّا علی اخبار الاحاد المرویّة عن الائمة (علیهالسلام)، والاصولیون منهم کابی جعفر الطوسی و غیره. احمد جنتی نخستین فردی بود که با حکم آیت الله علی خامنهای، رهبر ایران در 14 فروردین 71 به امامت جمعه موقت تهران منصوب شد. امارات متحده عربی روز پنجشنبه از کشف ذخایر گاز بر پایه صدور نخستین حق امتیاز اکتشاف فراساحلی خود خبر داد که احتمالا میتواند در خودکفایی این کشور در زمینه تولید و مصرف گاز کمک کند.

گذشتن قیمت نفت از مرز ۹۳ دلار، افزایش ۴۰ درصدی فروش نفت و میعانات گازی، ابلاغ سند جهتگیریهای کلان و سیاستهای پژوهشی، فناوری و تجاریسازی از سوی وزیر نفت، قدردانی وزیر کشور از کارکنان صنعت نفت برای تأمین پایدار گاز و اعلام برگزاری نمایشگاه ایران پلاست طبق برنامه را در گزیدههای نفتی این هفته بخوانید. ازاینجهت که آیا در تمام موارد موضوع تبصره، اعلام به داوطلب خصوصیتی دارد یا خیر و همچنین ازاینجهت که مبدأ محاسبه مهلت ۴۸ ساعت چه زمانی است، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد. تعیین و اعلام خواهد نمود. در این عبارت نیز به شرایط نیمی دیگر از اعضای شورای نگهبان و نحوه تعیین آنان اشاره شده است و تأکید دارد که این گروه باید «حقوقدان» باشند. باید بگوییم که این معنا، یکسر از موضوع بحث خارج است و ما بدان نمیپردازیم. ولی ما در جامعهای زندگی میکنیم که باید آمار و اعداد وشرایط مردم را لمس کنیم و یک حس درستی از جامعه داشته باشیم.