منشاء شیوع کووید19 در سطح فرانسه تثبیت شد

اولیویه وِران وزیر بهداشت فرانسه شیوع کووید19 از آئین های ماه گذشته ترتیب یافته در کلیسای اوانجلیک در شهر مول هاوس را قبول کرد. وران در گفتگو با گزارشگر روزنامه هفتگی له ژورنال دو دیمانش اظهار داشت، نقطه سقوط گردهمآیی در کلیسای اوانجلیک در شهر مول هاوس بود. ویروس حقیقتا از اینجا در سطح کشور شیوع یافته است.

  • استفاده از ماسکی که خوب دهان و بینی را بپوشاند
  • اسهال (9-34٪)
  • میزان سرایت دهندگی ویروس چقدر است؟
  • آبریزش بینی (علامت اصلی)
  • واکسن زدن
  • خروج ایمن پسماندها از بخش در هر شیفت
  • احتقان یا آبریزش بینی

چقدر احتمال دارد که به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شوم؟ این خطر بستگی به جایی دارد که شما در آن قرار دارید و اینکه میزان شیوع این بیماری در آن منطقه به چه میزان است. برای خیلی از افراد در بیشتر مناطق، خطر ابتلا به ویروس کرونا هنوز پایین است. با این حال، اکنون مکانهایی در سراسر جهان وجود دارد که بیماری در آنها در حال گسترش است.

به نظر میرسد ویروس کووید-۱۹ در استان هوبی و بخشهای دیگر چین انتشار آسان و پایدار شخص به شخص داشته باشد. توجه داشته باشید که کووید-۱۹ بیماری است که تازه پدیدار شده است و هنوز بسیاری چیزها درباره میزان سرایت، شدت و سایر ویژگیهای آن را نمیدانیم. در حال حاضر هیچ واکسنی برای پیشگیری از عفونت با ویروس جدید کرونا عامل کووید-۱۹ وجود ندارد. بهترین راه برای پیشگیری از بیماری پرهیز از قرارگیری در معرض ویروس است. از تماس نزدیک با افرادی که بیمار هستند، خودداری کنید. از دست زدن به چشمها، بینی و دهانتان خودداری کنید. هنگامی که بیمار هستید، در خانه بمانید. هنگام عطسه یا سرفه کردن جلوی دهان و بینیتان را با دستمالکاغذی بپوشانید و بعد دستمالکاغذی را درون ظرف زباله دردار بیندازید.

۸۰ درصد افراد مبتلا به کووید ۱۹ بدون نیاز به درمان ویژه سلامتی خود را بازمییابند. ویروس کرونای جدید (کووید ۱۹) چگونه منتشر میشود؟ کووید ۱۹ میتواند از طریق قطرات ریز از بینی یا دهان افراد بیمار پس از سرفه یا بازدم منتقل شود. این قطرات روی اجسام و سطوح اطراف مینشینند و سایر افراد میتوانند با لمس آنها و سپس لمس چشمان، بینی و دهان خود بیمار شوند. امکان ابتلا به کووید ۱۹ با تنفس قطرات ناشی از سرفه یا بازدم بیماران نیز وجود دارد و بههمین دلیل باید حتما از فرد آلوده بیش از یک متر فاصله داشت.

آدهانوم گفت: کووید 19 این امتیاز را دارد که به مکانی خاص یا حیوانی خاص اشاره نمی کند و فهم آن در مقایسه با نام قبلی بهتر و راحت تر است. در این نامگذاری CO مخفف Corona، VI مخففVirus و D مخفف Disease به معنای بیماری است. آدهانوم افزود: امیدواریم شرکتکنندگان حاضر در مجمع جهانی مطالعه و نوآوری درباره ویروس کرونای جدید که در ژنو برگزار میشود، بتوانند با رسیدن به توافق درباره مسائل مختلف موفق به ترسیم یک نقشه راه برای مقابله با این ویروس شوند.

سرماخوردگی خفیف می نمایند، نمی باشد. این بیماری را با عنوان کووید ۱۹ اعلام کرد که باعث شیوع کرونا ویروس جدید ۲۰۱۹ شد. اولین بار در ووهان چین شناسایی شد. افرادی که در فاصله حدود ۲ متر از هم هستند. از طریق تنفس ذرات بزاق آلوده به ویروس فردی که آلوده به ویروس است و عطسه و سرفه می کند.

این واقعیت، به خصوص می تواند خبر بدی برای افرادی که به آزمایش های PCR اعتماد می کنند، باشد. تست PCR، یک روش تشخیصی استاندارد، در طول دوره همه گیری بوده و انجام آن، برای تشخیص ابتلا افراد مختلف به کووید۱۹، بسیار ضروری است. این آزمایش ها، قبل از اینکه بتوانند نتایج را مهیا کنند، باید در آزمایشگاه بررسی شوند. این پروسه، فرآیندی است که معمولاً حداقل چند ساعت طول می کشد. به طور کلی، با توجه به سرعت شیوع و بیماری زایی بالای امیکرون، اتخاذ تصمیمات جدید در تشخیص و غربالگری افراد بیمار، ضروری است. به طور کلی، تست های سریع تشخیص آنتی ژن در خانه، که می توانند بدون نسخه خریداری شوند و نتایج را در حدود 15 دقیقه مهیا کنند، می توانند برخی از نگرانی های موجود را رفع کنند.

به گفته منبع مورد اعتماد سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سویه جدید امیکرون نگرانیهایی را ایجاد میکند. زیرا دارای جهشهای متعددی است که ممکن است بر نحوه رفتار آن تاثیر بگذارد، به عنوان مثال نحوه انتشار آسان یا شدت بیماری ناشی از آن در همین چند روز آغاز این سویه کاملا متفاوت بوده است.

در ماه مه 2015 ، شیوع MERS در کره رخ داد که بزرگترین شیوع خارج از شبه جزیره عربستان بود. در سال 2003 ، 774 نفر در اثر شیوع سندرم حاد تنفسی حاد ( SARS ) درگذشت. از سال 2015 ، هیچ گزارشی بیشتر از موارد SARS گزارش نشده است. MERS و SARS انواع ویروس کرونا هستند.

این مدت زمان بین ۱ تا ۱۴ روز متغیر بوده که به طور معمول حدود پنج روز است. آیا انسان میتواند از طریق منشأ حیوانی به بیماری کووید ۱۹ منتقل شود؟ کرونا ویروسها خانواده بزرگی از ویروسها هستند که در حیوانات رایجاند. گاهی اوقات مردم به این ویروسها آلوده شده و ممکن است آن را به دیگران انتقال دهند.