مهمترین دستاوردهای ایلان ماسک – اخبار خودرو

به گفته ایلان ماسک اصلیترین و مهمترین رسالتی که شرکت اسپیس ایکس بر عهده دارد این است که تمدن بشری را به فضا برساند و انسان را در سایر سیارههای منظومه شمسی ساکن کند. در نهایت، ایلان ماسک توانست خودرویی را که قرار بود به قیمت 92 هزار دلار به فروش برسد، تنها با 20 هزار دلار به فروش برساند. دفتر مرکزی این شرکت در پالو آلتو، کالیفرنیا قرار دارد. از آنجا که بخش قابل توجهی از ماسک را سهام شرکت تسلا تشکیل میدهد، ریزش ارزش سهام تسلا که اتفاقا تقصیر خود ماسک بود برای ۵۰ میلیارد دلار آب خورده است. با این حال، اگر آنها بتوانند این قابلیت را به کار بگیرند، مزیت منحصر به فردی را برای کاربران تلفن تسلا ایجاد میکند که میتواند سالها قبل از اینکه ۵G در دسترس آنها قرار گیرد، اتصالات پهنای باند نسبتاً بالایی را تجربه کنند.

  • شغل: بنیانگذار فیسبوک
  • منبع ثروت: بنیانگذار فیس بوک
  • نرمافزار، ترکیبی زیبا از هنر و مهندسی است
  • مؤسس فروشگاههای زارا
  • کشور: فرانسه
  • ثروت: ۶۹ میلیارد دلار
  • منبع ثروت: کارآفرین / سرمایه گذار
  • کشور مبدا: هنگ کنگ

در همان سال موشک فالکون ۱ این شرکت اولین موشک خصوصی لقب گرفت که ماهوارهای را در مدار زمین قرار داده است. سال 1999 بود که یک شرکت دیگر تصمیم گرفت Zip2 را خریداری کند. این خودروی تمامبرقی با یک بار شارژ تا حدود ۳۹۳ کیلومتر مسافت را طی میکند. این بدترین روزهایی بود که شرکت تسلا طی یک سال گذشته تجربه کرده است. البته این گزینه آخری دشوار است، زیرا معمولاً اتصال تلفن هوشمند به ماهواره به یک آنتن بزرگ و یک رادیو بسیار قدرتمندتر نیاز دارد. در مجموع، از ۸ نوامبر، پس از نظرسنجی توییتر که تصمیم گرفت ۱۰ درصد از دارایی های تسلا خود را بفروشد، ماسک حدود ۷.۲۳ میلیون سهم را به قیمت ۷.۸۳ میلیارد دلار فروخته است، اگرچه فروش برخی از سهام ها مدت ها قبل از ارسال نظرسنجی آغاز شده بود.

از این رو تصمیم گرفت خودش موشک مورد نیاز برای شرکتش را تولید کند. اگر ایلان ماسک مانند تیم کوک بخواهد رویاییتر فکر کند، میتواند این گوشی جدید خود را برای بکار گیری در دیگر خودرها نیز توسعه دهد، اما به نظر میرسد تسلا در حال حاضر بر روی خودروهای خود تمرکز دارد. موضوع دیگر، یکپارچه سازی اختصاصی این گوشی با خودروهای تسلا میباشد که میتواند بسیاری از مزیتها را ارائه دهد.

گزارش دیگری نیز مدعی است که قابلیت اتصال به اینترنت استارلینک نه در گوشی بلکه در خودرو تعبیه خواهد شد که فضای مناسب تری برای قرار دادن آنتنهای بزرگ دارد. مطالب فصلنامه در ۴ بخش نوشتار، گفتوگو، بررسی کتاب، و پروندۀ اختصاصی قرار میگیرند. در ادامه میخواهیم به بررسی این گزارش جدید بپردازیم که میتواند جالب توجه باشد. یکی از نظراتی که بسیار مورد توجه قرار گرفت، کامنت مایکل سیلور، مدیرعامل شرکت مایکرواستراتژی (MicroStrategy) بود. بنابراین چنین پستی که میتواند سرنوشت ۲۵ میلیارد دلار را تعیین کند، قطعاً توجه مردم را به خود جلب کرده است.

افراد زیادی هم در بخش نظرات این توییت به او گفتند که در صورت فروش سهامش، میتواند چه کارهایی انجام دهد. صرفنظر از دیدگاه افراد در مورد ایلان ماسک، او شخصیتی است که هر کاری انجام دهد جلبتوجه میکند. آیلان ماسک، ثروتمندترین فرد دنیا و شرکتاش، تسلا، بیش از یک تریلیون دلار ارزش دارد. ماسک همچنین در حال توسعه یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپرلوپ شناخته می شود. ایلان ماسک امروزه بیشتر به خاطر خریداری بیت کوین و حمایتش از آلت کوینها شناخته شده است.

او که همیشه بهعنوان یکی از طرفداران برجسته بیت کوین شناخته میشود، با وفادار ماندن به ماهیت خود، به ماسک پیشنهاد کرده است که با کل این ۲۵ میلیارد دلار، بیت کوین بخرد و کل مبلغ موجود در ترازنامه تسلا را به این ارز دیجیتال تبدیل کند. اکنون این بانک به دنبال این است که این سهام را از تسلا دریافت کند یا معادل قیمت توافقی آنها به صورت نقدی، به مبلغ ۱۶۲.۲ میلیون دلار، به اضافه بهره، حق الوکاله و هزینه ها را بگیرد. اپل در موضوع این یکپارچگی از بقیه گوشیها پیش است، بنابراین اگر اپل خودروی خود را توسعه دهد بی شک همکاری اپل با تسلا نیز قطع خواهد شد و احتمالاً این مورد آخری، ماسک را وادار میکند تا تلفن هوشمند خود را توسعه دهد.

فرارو- تسلا تاکنون حوزههای مختلفی از دنیای فناوری را تجربه کرده و اغلب موفقیتهای چشمگیری را نیز در این حوزهها کسب کرده است، اما اخیراً شایعاتی که منشأ آنها خود ایلان ماسک است نشان میدهد که این شرکت در حال توسعه اولین گوشی هوشمند خود میباشد. انتشار این توئیت و نتیجه آن که پاسخ بله با مشارکت ۳.۵ میلیون کاربر بود باعث شد تا نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش سهام تسلا به باد رود. ایلان ماسک مشخصا از تاسیس این کمپانی هدفی بزرگتر از علاقه شخصی را دنبال می کرد؛ چرا که بیش از ۱۰۰ میلیون دلار برای آن هزینه کرد. امروز میخواهیم نگاهی به جذابترین و جاهطلبانهترین ایده های ایلان ماسک برای شکل دادن به آیندهای متفاوت داشته باشیم.

چند هفته بعد، وقتی ماسک این ایده را در توییت دیگری گذاشت، بانک دوباره قیمت توافقی را افزایش داد. انتظار میرود این گوشی شایعه شده دارای تراشه پیشرفته سری ۸ اسنپدراگون کوالکام باشد، از رنگهایی که با رنگهای خودروی تسلا مطابقت دارند بهره ببرد، بهتر از هر گوشی دیگری به عنوان سوئیچ برای خودروهای تسلا عمل میکند و میتواند به اینترنت Starlink متصل شود. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا در حال مقابله با گمانه زنی های منفی درباره تصادف خودرو خودران این شرکت است.