موشکها دیگر برجام را هوا نمیکند!

علیرضا قاسمی فرزاد ادامه داد: این مدرسه در شعبه وادان به سمت کیلان قرار دارد و ساعت اخذ رای از سید محمد و سید علی خاتمی نیز 13 و 53 دقیقه ظهر امروز بوده است. وزیر امور خارجه ایران ادامه داد: همچنین در موضوعات منطقهای مسئله مقابله با یکجانبه گرایی و ضرورت توجه به چندجانبهگرایی مورد توجه رؤسای جمهور دو کشور قرار گرفت و در خصوص مذاکرات وین برای لغو تحریمها هم گفت وگوهای دقیقی انجام شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه گفت: کار اجرایی تعدادی از سایتهایی که امروز افتتاح میکنیم، بهویژه در استان سیستان و بلوچستان، از ابتدای سال و پیش از دولت سیزدهم شروع شده بود اما اتمام و بهرهبرداری آن امروز اتفاق افتاد. زارعپور با اشاره به آمار روستاهای فاقد ارتباط یا روستاهای دارای ارتباطات نامطلوب، گفت: قبل از اینکه افتخار خدمتگزاری در وزارت ارتباطات نصیب ما شود، برداشت ما این بود که از حدود ۴۰ هزار روستای کشور، ۴ هزار روستا فاقد هر نوع ارتباطی هستند؛ اما با بررسیهای بیشتر متوجه شدیم که تعدادی از روستاهایی که پیشازاین به شبکه ملی اطلاعات متصل شده بودند کیفیت ارتباطی مطلوبی ندارند؛ بنابراین باید آنها را در دایره روستاهایی قرار میدادیم که فاقد ارتباط هستند؛ بنابراین به هر دلیل حدود ۳۵۰۰ روستا به آمار گذشته اضافه شدند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاعرسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارعپور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین رونمایی از اتصال ۱۰۰۰ روستا به شبکه ارتباطات پایدار و پرسرعت، ضمن تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و تجلیل از مقام شامخ زن و مادر گفت: همانطور که همه میدانیم زندگی بشر با ارتباطات و فناوری اطلاعات گره خورده است و امروز میتوان گفت که تصور زندگی بدون ارتباطات و فناوری اطلاعات غیرقابلباور است. وی افزود: هیچ قانون اساسی پیدا نمیکنید که حداقل ۵۰ مجتهد فقیه و حتی برخی مرجعهای تقلید بنشینند و روی کلمه به کلمه آن بحث کنند؛ قانون اساسی ما که چنین ویژگی دارد آیین نامهای مردم سالاری دینی است که حاکمیت اسلام را در اصل 4 را دارد و هم ولایت فقیه و هم جمهوریت نظام دارد. در این راستا بایستی به سمت تمرکززدایی توسعهگرا حرکت کرد و از تمرکزگرایی افراطی در جریان تخصیص منابع و تصمیمگیریها که اجازه توسعه به مناطق محروم را نمیدهد، اجتناب کرد.

اما مشکل همچنان این بود که کسی از محل دقیق زندگی الیزابت خبر نداشت و دوستانش نیز کوچکترین اطلاعاتی در مورد او نداشتند. طبق حکم شاه او حق خروج از آن اتاق و صحبت با کسی را نداشت. پلیس بین الملل ایران در دیدارهایی که با طرف کانادایی داشته این موضوع را خواستار شده ولی طرف کانادایی در این زمینه هیچ ارادهای برای همکاری از خود نشان نداده است. برای انجام این کار که به آن ملتسازی میگویند ابزارهای بسیاری همانند گسترش آموزش عمومی، خلق سرود ملی و پرچم، برپایی بناهای یادبود و ترسیم نقشههایی که مرزهای دولت-ملت را نشان میدهد استفاده میکند. رزماری که از اتفاقاتی که در زیرزمین خانه اش رخ می داد کاملاً بی اطلاع بود هیچ گاه شک نکرد که چرا شوهرش به او و فرزندانشان اجازه ی وارد شدن به زیرزمین را نمی دهد. از این وضعیت استفاده کردم تا بیشتر شنونده باشم و در درون خودم به این فکر کردم که چرا ما به این وضعیت رسیدیم و برای خروج از این وضعیت باید چه کاری انجام دهیم.

نتیجه این مطالعه نشان میدهد که عملکرد نهادهای توزیع عادلانه فرصتها در دسترسی به مناصب در قوه مجریه تناسبی با اهداف انقلاب اسلامی نداشته است. معادل انگلیسی تفاهمنامه Memorandum of Understanding که به اختصار MOU نامیده میشود به سندی گفته میشود که طرفین یک قرارداد در نتیجخ مذاکرات آن را تنظیم میکنند و نشان میدهد که طرفین بر روی موضوعات معینی توافق کرده و تلاش دارند تا قرارداد را به پیش ببرند. به عبارت روشنتر، اداره رفاقتی دولتها بر اداره مبتنی بر صلاحیتها ترجیح داده شده است. گرچه از قبل به جستجوگران آمادگی داده شده بود، با اين وجود هيچ يك از آنها پس از شكستن درهای قلعه نتوانستد صحنه های وحشتناك روبه روی خود را تحمل كنند. در مجموع این گروه با سهم جمعیت ٥٧ درصد، ٦٣ درصد از مقامات اجرائی دوره با سرانه متوسط ٣.٢ نفر را به خود اختصاص داده است. در همین حال شش استان مازندران، لرستان، گلستان، قزوین، گیلان و مرکزی با سهم ١٥.٤ درصد از جمعیت که با هشت استان فاقد عضو در کابینهها، ٢٨.٧ درصد از جمعیت کشور را تشکیل میدهند، سهم پایین ٩.١درصدی از قدرت اجرائی را داشتهاند. گروه (٤): هشت استان سیستانوبلوچستان، هرمزگان، کردستان، بوشهر، زنجان، چهارمحالوبختیاری، کهگیلویهوبویراحمد و ایلام با سرانه صفر.