نباید تلاش کنیم تا فرهنگ دیگری را تغییر دهیم

مجری: امیدوارم امشب و شبها و روزهای بعد که فرمودید همکارانتان گزارش میدهند، این 100 روزه نسبتا سکوت شما و همکارانتان جبران مافات شود، چون این 100 روز، نزدیک به سکوت بود و کمتر شما و همکارانتان صحبت کردید و این را میشد حس کرد.

همه میدانیم بخش عمدهای از وضعیت سخت اقتصادی این روزهای ایران ناشی از تحریمهای سنگینی است که چند سالی میشود اول از همه گریبان مردم را گرفته است. علاوه بر آن روابط اقتصادی و نیز یک میلیون روس زبان اسرائیلی نیز از دیگر مسائل همکاری متقابل است. رییسجمهور به موجب قانون اساسی دارای حق عزل و نصب وزیران است که شامل عزل و نصب وزیر خارجه نیز میشود و در برخی موارد این مسأله می تواند سیاست خاری را دست خوش تغییر و تحوّل قرار دهد.

عیسی در این مصاحبه در مورد نبرد «شمشیر قدس» که گروههای فلسطینی ماه مه گذشته علیه دشمن اسرائیلی اجرا کردند، گفت: همزمان با این نبرد برای آزادی قدس و الاقصی برای تقویت مواضع خود در قبال اسرایمان در زندانهای اشغالگر نیز تلاش کردیم.

از سوی دیگر لقاء وردی، از نمایندگان عراقی اعلام کرد: ائتلاف نیروهای ملی (گروه های سنی) تصمیم گرفته است در صورتی که ائتلاف ملی عراق (گروه های شیعه)، نوری مالکی را به عنوان نامزد خود برای نخست وزیری معرفی کند، جلسه پارلمان را تحریم کند. در ادامه با ما همراه باشید تا تغییرات در لیست وزرای کابینه دولت روحانی را مورد بررسی قرار دهیم و در نتیجه اسامی وزرای دولت روحانی را معرفی کنیم.

زواوی تاکید کرد: ما در فلسطین هیچ گزینه ای پیش رو نداریم مگر اینکه تمام گروه های فلسطینی متحد و یکپارچه شوند و با اتحاد و یکپارچگی تمام توطئه ها را شکست خواهیم داد. در این ویدئو همچنین برای نخستین بار تصاویری از عملیات اسارت گلعاد شلیت و تونلی که عملیات اسارت شلیت توسط آن انجام شده نمایش داده شده که یکی از مبارزان قسام در آن میگوید: ما الان پشت خطوط دشمن هستیم و بالای سرمان پایگاههای نظامی قرار دارد و نظامیان دشمن اسرائیلی در حال عملیات هستند.

در واقع آنها تلاششان این بود که نُقصان در کشور به قدری شود که در انتخابات ۱۴۰۰ دولتی از جریان خودشان روی کار بیاید و ژست پیروزی بگیرند و ادعای این را داشته باشند که دولت متبوعشان در حوزههای اقتصادی، سیاسی و بینالمللی قدرتمند است و هر آنچه روحانی خراب کرده است، آباد خواهد کرد. ریاض المالکی وزیر خارجه فلسطین در تلاش است پرونده جنایات جنگی رژیم اسرائیل علیه مردم غزه را در دیوان بینالمللی کیفری مطرح کند.

مروان عیسی گفت: تشکیلات خودگردان، مصر و برخی طرفهای بینالمللی میخواستند به پرونده شلیت به شیوهای مسالمتآمیز پایان دهند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شکوفه های زیتون (اسپرو) بیش از 60 نظامی شرکتکننده در جنگ غزه در تابستان سال گذشته به جنایتهای رژیم صهیونیستی در این جنگ …

بیش از 60 نظامی شرکتکننده در جنگ غزه در تابستان سال گذشته به جنایتهای رژیم صهیونیستی در این جنگ اعتراف کردهاند. تلاش رژیم صهیونیستی برای حذف مستندات جنایات جنگی در غزه از … اوباما تأکید کرد که آمریکا نقش پررنگتر و طولانی مدتی را با حمایت از اصول اساسی و در همکاری نزدیک با متحدان و دوستانش در شکلدهی به منطقه آسیا- اقیانوسیه و آینده آن ایفا خواهد کرد.

نویسندگان این نامه به تصمیم ماه سپتامبر مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در حمایت رسمی از تلاشهای عربستان برای حمایت از غیرنظامیان اشاره کرد. جو بایدن در مقام سناتور به مدت طولانی عضو و رئیس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده آمریکا بود. در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، دولت ترامپ اپل را مجبور کرده بود تا اطلاعات حداقل دو عضو دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان را در اختیار این دولت قرار دهد، از جمله رئیس فعلی این مجلس یعنی آدام شیف و نماینده حاضر مجلس نمایندگان یعنی اریک سوالول.

رئیس جمهوری و قدرتمندترین مرد روسیه در دو دهه اخیر، نشان داده که تمام تلاش خود را خواهدکرد تا در همسایگی روسیه خیزش و جنبش های اعتراضی و ضدحکومتی و احتمال سقوط نظام ها پانگیرد.

دیدهبان حقوق بشر گفت رژیم اسرائیل در حملات خود به نوار غزه در بسیاری … 16:16 احتمال متهم شدن اسرائیل به ارتکاب جنایت جنگی در غزه … نظامیان رژیم صهیونیستی به ارتکاب جنایت جنگی در یورش به غزه … شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در چهارمین روز جنگ رژیم …

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «سمیر الرفاعی»، سفیر فلسطین در سوریه، مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال قضیه فلسطین را ستود و از حمایت مستمر تهران از فلسطین و ملتش تقدیر و تشکر کرد. در مقایسه با توسعه و نقش رسانهها در سیاست، افغانستان فاقد دیپلوماسی رسانهای است و ضعف دیپلوماسی رسانهای در افغانستان تاریخ بلند دارد.

پیشتر روزنامه اطلاعات افغانستان گزارش داده بود که طالبان وزارت امور زنان در افغانستان را لغو و «وزارت امر به معروف و نهی از منکر» را جایگزین کرده است. بیست و نهمین روز حمله رژیم صهیونیستی به غزه در روز سه شنبه چهاردهم مردادماه را بخوانید: …

یک مقام بلندپایه امنیتی رژیم صهیونیستی که خواسته است به نامش اشاره نشود، می گوید: برای آمادگی این حمله دست کم به دو سال زمان نیاز داریم تا شاید بتوان به تاسیسات هسته ای ایران آسیب بزنیم. داد/ “ارتش اسرائیل به زخمی شدن چندین شهرکنشین در پی این حمله اعتراف کرده است” … و به منظور نظارت بر روند اجرای برجام هیأتی متشکل از آقایان حجتالاسلام والمسلمین حسن روحانی، علی لاریجانی، محمدجواد ظریف، حسین دهقان، علی شمخانی، علیاکبر صالحی، سعید جلیلی و علیاکبر ولایتی وظیفه نظارت بر روند اجرای برجام را بر عهده گرفتند و در فواصل مشخص پس از بررسی اجرای آن گزارش آن را ارایه می نمایند .

در بخش چهارم این گزارش به موضوع افزایش نفوذ آمریکا پرداخته شده و عناوینی از قبیل تعامل با شرکا، دستیابی به نتایج بهتر در فضای چندجانبه و اشاعه ارزشهای آمریکایی مورد بررسی قرار گرفته است. اعتراف ضمنی نتانیاهو به شکست در جنگ غزه/ شهادت 740 فلسطینی و … تامین منافع و امنیت آمریکا در فضای سایبری از جمله دیگر مباحثی است که در این بخش به آن اشاره شده است.