پایگاه خبری گزارش خبر – اخبار ایران و جهان – NEWS REPORT – گزارش خبر

اولین شماره مجله اطلاعات کودکان به صاحب امتیازی « عباس مسعودی » در 28 اسفند ماه سال 1335 منتشر شد. اولین قدم این است که با خودتان قرار بگذارید اخبار تکراری را نگاه نکنید. در این بخش هر روزه به طور میانگین (با توجه به یک جامعه آماری 20 تایی) تعداد 7 خبر از اخبار دنیای نانو به صورت بازنشر از سایتهای مختلف بر روی سایت قرار میگیرد، هر روز لینک حدود 15 خبر در این قسمت و همچنین صفحه اصلی قرار داده میشود که تعدادی مربوط به تاریخ روز و ما بقی مربوط به یک تا حداکثر دو روز گذشته است، اما این اخبار آرشیو نمیشوند. ایران اکونومیست- مجموع بارشهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر۱۴۰۰) تا روز دوشنبه بیست و نهم آذرماه درحالی به ۴۰ میلیمتر رسید که این رقم تا روز ۲۸ آذرماه ۳۶.۱ میلیمتر بود و تنها در یک روز رشدی حدود ۴ میلیمتری را ثبت کرد.

به نظر می رسد که در این گزارش ها به صورت محسوسی مؤلفه ها و ساختارهای کلان، متنی یا غایب هستند و یا از تمایز و انسجام کافی برخوردار نیستند.

پس از آن نوبت به تهیة پلاتو می رسد که معرفی خبر و سوژة خبر توسط خبرنگار در جلوی دوربین است. سوم برگزاری وبینارهای مختلف برای معلمان برای تدریس نانو در کنار کلاسهای درسی و معرفی منابع کمک آموزشی نانو و شبکهسازی معلمان برای ارتباط و تبادل نظر در زمینه آموزش نانو برای دانشآموزان. با اینکه تعداد اخبار مرتبط با آموزش و وبینارها به نسبت اخبار دستاوردهای حوزه نانو زیاد نیست، اما بخش مهمی از تولید محتوا را به خود اختصاص میدهد و معلمان و حتی دانشآموزان میتوانند از مخاطبین اصلی این سایت باشند. با برگزاری مسابقات تولید فیلم و بزرگداشت روزهایی مانند روز ملی فناوری نانو و روز جهانی آب، این سایت سعی در افزایش آگاهی و علم عموم مردم در حوزه نانو دارد و آنان را ترغیب میکند که در این گونه برنامهها مشارکت کنند.

برای دریافت خودکار آنها توسط درگاه های نشر و ذیربطان؛ ۳ـ ۳ـ تدوین دستورالعمل و ایجاد پنجره واحد همکاری درگاه های نشر با نهادهای ذیربط برای مقابله و واکنش فوری به رخدادها؛ ۳ـ ۴ـ تهیه و اجرای سازوکار جمع آوری اطلاعات نقاط تماس درگاهها و پیام رسان های اجتماعی خارجی و مواجهه فعال با آن ها در مواقع نشر اخبار، اطلاعات و محتوای خبری خلافواقع با همکاری وزارت امور خارجه؛ ۳ـ ۵ ـ تدوین و پیادهسازی نظام اعتبارسنجی و رتبه بندی درگاه ها و سکوهای نشر با همکاری سازمان صدا و سیمای ج.ا.ا. با لمس خبر مورد نظر میتوانید به مطالعه محتوای آن پرداخته و به مطالب مرتبط نیز دسترسی داشته باشید.

اغلب اخبار فوق محتوای علمی دارند و بسیاری از آنها گزیدههایی از مقالات چاپ شده در ژورنالهای بسیار معتبر مانند Nature و Advanced Materials هستند. وجود این بخش میانگین سطح علمی سایت را بالا میبرد و به دور از هرگونه اتفاقات و برداشتهای عامه و اجتماعی و کلی است و به طور تخصصی در مورد جدیدترین مطالب و یافتههای روز دنیا مطالب را انتشار میدهد. موضوعات مطرح شده در این اخبار، آخرین و جدیدترین دستاوردهای علمی پیشرفته در حوزه علوم و فناوری نانو هستند. معلم از همه آنچه روی تخت می نوشت با جزئیات عکس می گرفت و برای بچه هایی که در گروه های کلاس مجازی بودندمیفرستاد. در این بررسی 15 مطلب اخیر این بخش بررسی شد و یک طبقهبندی کلی صورت گرفت که در نمودار2 قابل مشاهده است.

در این بخش پادکستهایی منتشر شده که از راههای مختلف جایگاه و اهمیت و قابلیت فناوری نانو در حوزه تصفیه و پاکسازی آب را بررسی کردهاند. 5- معدل لیسانس پذیرفته شده باید با معدلی که قبلاً در زمان ثبتنام برای شرکت در آزمون به سازمان اعلام نموده، و یا در مراحل بعد اصلاح نموده است، یکسان باشد، بدیهی است از ثبتنام قطعی آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) خودداری خواهد شد. وی با بیان اینکه باید قانون بودجه سال ۱۴۰۰ اصلاح شود، از نگارش متنی برای اصلاح این قانون خبر داد. مخاطبان این بخش از سایت میتوانند افراد آکادمیک از قبیل استادان دانشگاه و محققان و بعضاً صنعتگران و آینده نگران بازار فناوری نانو باشند.

با انتخاب هر یک از این دستهبندیها، اخبار مربوط به آن دستهبندی در سه بخش جدیدترین، پربینندهترین و پربحثترین نمایش داده میشود. عکسی لو رفته از حریم شخصی و عاشقانه یک بازیگر ایرانی. در ادامه به روش حذف کردن Top Sites و فید اخبار مهم از مرورگر اج میپردازیم. این کتاب حاصل تلاش خبرنگاری است که علاوه بر استفاده از منابع موجود، تجربیات واقعی و عملی خود را با به کارگیری روش های مبتنی بر روان شناسی و جامعه شناسی رسانه به رشتة تحریر درآورده است.

همچنین ممکن است که یک پارامتر از چند روش و آزمایش مختلف نتیجه شود، پس بهتر است که مقایسهای بین آنها ترتیب دهید. ۳- در صورتی که از ساختار اولیه داده های خود رضایت نداشتید، می توانید سطوح و گروه بندی فیلدها را تغییر دهید. برای مثال اگر در گزارش قبلی نیازی به عناوین فیلدها نباشد شما می توانید به سادگی آن ها را حذف کنید. چگونه می توانید کاملاً مطمئن باشید که هر یک از خواننده های گزارش تان آن را باور خواهند کرد و هیچ قسمتی از آن را جعلی نمی پندارد؟ در این سبک خبرنگار باید تمام اطلاعات هم وزن و هم ارزش را در یک محدودة زمانی خاص به شکل خبر تنظیم و ارائه کند.

به لحاظ اینکه خبر تنظم شده برای رادیو و تلویزیون قرار است در زمانی خاص پخش شود، پاراگراف های مختلف آن تقریباً هم ارزش هستند. این عناصر خبر و ارزش های خبری در قالب ها و سبک های گوناگونی به شکل خبر در می آیند و به لحاظ نوع خود در مطبوعات و رادیو و تلویزیون استفاده می شوند. تعداد این اقلام در سالهای اخیر با توجه به افزایش تورم و کاهش ارزش واقعی دستمزدها باز هم کاهش مییابد. هفت معیار بین المللی و زبان مشترک جامعة ارتباطی و ارزش یک خبر است.

واحد آموزش پانا: گزارش تلاش تخصصی و نگاه ویژه تولیدی یک رسانه، به موضوعات خبری و روز جامعه است تلاشی هوشمندانه و متعهدانه در جهت آگاهسازی مخاطب از طریقِ جلبنظر و توجه او و ترغیبش به خواندن. شرکت های بیمه بلافاصله پس از وقوع حادثه از طریق رسانه های مختلف آمادگی خود را جهت تشکیل پرونده و پرداخت خسارت مورد تعهد اعلام نمودند و برخی از آنها نیز با تشکیل ستاد ویژه ای در نزدیکی ساختمان پلاسکو بررسی و پرداخت خسارت را بدون تشریفات اداری آغاز کردند.

این آمار مربوط به 20 خبر اخیر این بخش است که در این گزارش بررسی شدهاند. در این پژوهش، مقولات ساختاری خبر در قالب خطابه و روایت در 160 گزارش خبری تحلیل شده است. دست آخر، دکوپاژ ، تدوین ، بازبینی و ویرایش خبر، بستة خبری را آمادة پخش می کند. فایل هایی که ما برای شما آماده سازی کرده ایم به همت جمعی از فرهنگیان و همکاران عزیز تدوین شده اند و برخی از آنها رایگان قابل دانلود بوده و برخی با پرداخت مبلغ اندکی قابل دانلود خواهد بود . وی اضافه کرد: براساس محاسبات انجام شده، احتمالا تا پایان سال رقمی حدود 600 هزار تومان به حساب هر سهامدار پرداخت شود.

حضور این بخش خبری، باعث میشود که سایت همیشه در حالت به روز و آپدیت باشد و هر روز حرف جدیدی برای گفتن و مطلب جدیدی برای مخاطب داشته باشد. از افغانستان آن جور فرار میکند و در عراق ناچار است که تظاهر به خروج کند -البتّه باید برادران عراقی هوشیارانه مسئله را دنبال کنند- مجبور است که بگوید که من بعد از این نقش مستشاری ایفا خواهم کرد؛ یعنی اقرار کند به اینکه آنجا حضور نظامی نمیخواهد داشته باشد و نمیتواند داشته باشد. آبانماه بود که خبر حضور کشور همسایه، ترکیه بهعنوان مهمان ویژه سیوسومین نمایشگاه بینالمللی کتاب تهران از زبان سفیر این کشور و در حاشیه رونمایی از 14 عنوان کتاب ایرانی ترجمه شده در ترکیه منتشر شد.