پرسش: در مورد ایران

بایدن زمانی که معاون ریاست جمهوری بود نیز این موضوع را به روشنی بیان کرد. اما در عین حال دولت جو بایدن و حزب دموکرات سعی دارد اِلِمان هایی از نگاه سیاسی و سیاست خارجی خود را هم در دستور کار قرار دهند. تهران- ایرنا- «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش که سوم اسفند ماه ۱۳۹۸ به تهران سفر کرد ضمن ملاقات با «حسن روحانی» رییسجمهوری و «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، هدف از ماموریتش در این سفر را تلاش برای حفظ برجام و کمک به کاهش تنشها از طریق گفتوگو بیان کرد.

  • لیست بیمه کارکنان (در صورت کارفرما بودن)
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت ازبکستان
  • لیست گردش حساب بانکی سه ماه اخیر
  • عکس یا کپی صفحه اول پاسپورت
  • بسم الله محمدی وزیر دفاع ملی
  • عکس 4*3
  • بلیط قطار
  • عربستان سعودی: سفارت در الریاض

ما میتوانیم به طرق مختلف درباره آن صحبت کنیم. آن موضوع برای ما یک تاکتیک است. آن یک تاکتیک است تا هدف راهبردیمان را به دست آوریم و آن هدف راهبردی، اطمینان یافتن از این موضوع است که ایران هرگز نخواهد توانست در موقعیتی باشد که یک سلاح هستهای به دست آورد. سه فرزندان ترامپ از همسر نخستش هر سه در شرکت پدرشان – trump organization – کار می کنند و در سمت معاون رییس شرکت – که پدرشان است – به فعالیت مشغولند.

سخنگوی “سرویس مخفی” آمریکا( آژانس اطلاعاتی مخصوص حفاظت از روسای جمهوری آمریکا و خانواده هایشان) اعلام کرده که این سرویس اطلاعاتی و حفاظتی، تهدیدات اخیر ایران علیه جان ترامپ را جدی گرفته است. ترامپ را استیضاح کرده اند! آنچه در رفتارهای عمومی ترامپ توجه روانشناسان و روانپزشکان را به خود جلب کرده این است که او قوانین، پروتکلها، مخالفت و انتقادات را دوست ندارد، اغلب همه چیز را به چالش میکشد و هیچ گونه دستوری را نمیپذیرد.

علاوه بر این انتظارات که به نظر می رسد در ۱۰۰ روز اخیر پاسخ درخوری نیافته، باید پذیرفت ضرغامی از پرحاشیه ترین اعضای کابینه دولت سیزدهم بوده که از ماجرای دیدارهای او تا خبر سکته کردنش در یکی از سفرهای استانی و تکذیب پس از آن و همچنین سخنانی که درباره مقبره کوروش هخامنشی به زبان رانده، حواشی زیادی را برایش ایجاد کرده.

ترامپ تلاش کرد با از بین بردن اوباماکر (برنامه بیمه خدمات درمانی همگانی که ابتکار عمل اوباما رئیس جمهوری سابق امریکا بود) و خصوصی کردن خدمات درمانی به دسترسی امریکاییها به امکانات پزشکی نجات بخش پایان دهد، او مانند یک کودک خوشحال از تلویزیون تماشا کرد که طرفداراناش یک افسر پلیس را به قتل رساندند و ۱۴۰ نفر دیگر را راهی بیمارستان کردند و تلاش داشتند معاون رئیس جمهوری و رئیس مجلس نمایندگان را به قتل برسانند.

وزیر امور خارجه اتریش در دیدار با روحانی تاکید کرد اتحادیه اروپا به دنبال حفظ توافق هستهای است، هر چند این توافق با خروج آمریکا از آن، دچار مشکل شد اما محقق نشدن انتظارات ایران در حوزه اقتصادی و انتقاد اروپا به سیاستهای منطقهای ایران از جمله مشکلات موجود در این مسیر هستند.

مادامی که پیشنهاد بهتری که از سوی تمام طرفها پذیرفته شود موجود نباشد، جایگزینی برای برجام وجود ندارد. وی در مورد جایگزین کردن برجام با توافق جدید، تصریح کرد: برجام تنها توافق موجود است و باید روی حفظ آن متمرکز شد. ۵ باعث شد تلاشهای بینالمللی گستردهای از سوی کشورهای جهان از شرق تا غرب برای حفظ برجام در دستور کار قرار گیرد. محیطهای پایبند به تقاضای اجتماعی و فرهنگی، دولتها را به خاطر سازگاری، حفظ و صیانت از ارزشها، هنجارها، قوانین و باورها پاداش میدهند (این بارشهروندان به خاطر اینکه دولتشان حافظ ارزشهای ملی کشورشان است، پای صندوقهای رأی حاضر میشوند و با پرداخت مالیات و عوراض، رعایت قوانین و مقررات، پشتیبانی خود را از دولت نشان میدهند).

اگر ایران بخواهد یک سلاح هستهای تولید کند، امروز و زمانی که در پایان دولت ترامپ – در آخر – باید بگویم در پایان دولت قبل قرار داریم، نسبت به نخستین روز آغاز به کار دولت قبل، به این امر بسیار نزدیکتر است. اگر ایران به فراخوانهای ایالات متحده برای از سرگیری گفتوگوهای دیپلماتیک عمل نکند، دولت ایالات متحده چنانچه نخواهد بر تهران تحریم اعمال کند، تحت چه محدودیتهایی اعمال فشار بر ایران را افزایش خواهد داد؟

یا آیا موضوع این است که این دولت به ایران اطمینان ندارد و مطمئن نیست که اگر ایالات متحده اول حرکت کند، ایران به توافق بازخواهد گشت؟ متقی گفت: در روند به رسمیت شناختن، ما به این هدف نزدیک شده ایم. به همین خاطر است که ما مسیری متفاوت را در پیش گرفتهایم؛ مسیری که برای دیپلماسی واقعی، اصولی، و آگاهانه – دیپلماسی آگاهانه با شرکا و همپیمانانمان – اولویت قائل است.

بنا بر گمان لوییس لیکاری اینها موی خود ترامپ است ولی ناشی از تراکاشت مو، که احتمالاً توسط نورمن ارنترایک پیشگام پیوند مو انجام شده به این صورت درآمده است. اما حالا که شما در این سمت هستید، آیا دولت فشار حداکثری و تحریمهایی را که بر ضد ایران به وجود آمده است به عنوان یک اهرم تلقی میکند و یا آن را تنها چهار سال سیاست نادرست میداند؟ در صورتی که پس از مطالعه این مطلب در رابطه با زمان و نحوه استخدام در وزارت اطلاعات ، نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید می توانید با ما در تماس باشید.

ما دقیقاً به همین خاطر است که میخواهیم بر توانایی ایران برای ساخت یا تهیه یک سلاح هستهای محدودیتهای قابل راستیآزمایی دائمی داشته باشیم. ترامپ در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۵ اعلام کرد سهم ان بی سی در سازمان دوشیزه جهان را خریده و تبدیل به تنها مالک آن شده است و گفت شکایتهایش علیه این شبکه فیصله داده شده است. وزیر خارجه دولت طالبان همچنین گفت: کاری که ما در کشورمان انجام میدهیم به این دلیل نیست که باید شرایطی را داشته باشیم یا تحت فشار کسی این کار را انجام نمیدهیم.

رئیسجمهوری، در آغاز به عنوان یک نامزد و نیز به تازگی، روشن کرده است که مؤثرترین و پایدارترین راه برای حصول اطمینان از رسیدن به آن وضعیت نهایی – یعنی این ایده که هرگز نمیتوان به ایران اجازه داد به یک سلاح هستهای دست یابد – راه دیپلماسی است. ما داریم – ما بودیم – دولت قبلی – باید بگویم دولت قبل از دولت قبلی، یعنی دولت اوباما-بایدن، کاملاً روشن کرده بود که ما میتوانیم دو چیز را، دو چیز را که بسیار به نفع ما بودند، به طور همزمان انجام دهیم.