چرا جلسه پارلمان عراق بینتیجه ماند؟

در بخش دوم کتاب، به نقش دیپلماسی مبتنی بر ایمان، ایجاد صلح، مردمسالاری و توسعه اقتصادی تأکید می­کند. اگر دین دوباره به مطالعه روابط بینالملل بازگردد، چگونه می­تواند درک ما را از برخی موضوعات اساسی جهانی که همه ما با آنها روبرو هستیم ـ درگیری و همکاری بینالمللی، دیپلماسی و ایجاد صلح و ارتقاءِ جامعه مدنی، مردمسالاری و توسعه اقتصادی ـ تغییر دهد؟

کتاب مفاهیم و مفروضاتی از نظریه اجتماعی را مورد بررسی قرار می­ دهد که فرهنگ و دین را در روابط بینالملل به حاشیه رانده است ـ نظریه مدرنیسم، دنیاپرستی، مثبت­ گرایی و ماده­ گرایی. مضمون کتاب در اینجا این است که تجدید حیات دین نشاندهنده این است که روابط بین­ الملل باید مباحث گسترده ­تری را در نظریه اجتماعی در مورد مدرنیته، پسا­مدرن و سکولاریزاسیون در نظر بگیرد.

با اینکه سال ها علیه روسیه در رسانه های آمریکا تبلیغ شده بود اما در دوره جدید این نگاه از طرف مردم آمریکا تغییر پیدا کرده است و این مورد را باید در حوزه جامعه شناسی سیاسی تحلیل و بررسی کرد. شاید شما هم اکنون درگیر خواسته های شغلی خود، فرزندان، سایر اقوام و فشارهای اقتصادی برای بقا باشید. در هر صورت، به همان اندازه که می خواهید بسیاری از خواسته های زندگی خود را متعادل کنید، ترس از بروز اشتباهی در روابط شما فقط می تواند احساس کلی نگرانی و اضطراب شما را تقویت کند.

با اینکه در هفته­های اولیه خیزش­ها، اکثریت نهادهای سیاسی واشنگتن معتقد به ماندن مبارک در قدرت بودند، از حوادث روز خشم به بعد دولت سعی کرد به طور سراسیمه حوادث روز را دریابد و حداقل شروع به تطبیق سیاست­هایش با حوادث کند. همانطور که رابطه شما فراتر از آن جذابیت اولیه توسعه یافت، آیا زمان هایی احساس کردید که به طور خاص با هم مرتبط هستید؟

نمونه های آنها از بزرگسالان جوان، در درجه اول زن، نمونه های مرتبط با دانشگاه گرفته شده است. در واقع تا یک قرن قبل “جنگ” و کاربرد قدرت سخت “مهم ترین و اصلی ترین” ابزار حل و فصل اختلافات میان رهبران جوامع و کشورها بود و جوامع انسانی و حتی دولت – ملت های مدرن اروپائی اختلافات خود بر سر آب، منابع، سرزمین، قلمرو، مرز، قوم و نژاد و مذهب را از طریق کاربرد نیروی نظامی و توسل به زور و اعمال خشونت عریان و مبادرت به جنگ، حل و فصل می کردند.

بخش دوم کتاب، جدی­گرفتن دین در برخی از این موضوعات جهانی را مورد بررسی قرار می ­دهد. ما در این بخش از پایگاه دانش برنا اندیشان تصمیم داریم تا مقاله ای با عنوان نقش یادآوری خاطرات همسران در بهبود و احیای روابط زوجین را از منظر تحقیقات علمی مورد بررسی قرار دهیم، پس اگر شما هم به موضوعات مربوط به روانشناسی ازدواج علاقه مند هستید تا انتهای مقاله نقش یادآوری خاطرات همسران با برنا اندیشان همراه باشید.

چند لحظه فکر کنید در مورد زمانی که با یک چهره عاشقانه احساس راحتی می کردید، خواه شریک زندگی فعلی تان باشد یا شریک رابطه از گذشته. بنابراین کاملا درست است که دو طرف باید مدیریت شود و آن طرف شده است و این طرف هم اصرارهای هیجانی و افراطی در کنار سایر عوامل باعث سرعت دهی به ریزش شده است کما اینکه شما می دانید اگر اشتباه نکنم در اواخر آذرماه شاخص به ۱ میلیون و ۵۵۰ رسیده بود و باز دوباره ورود کرده بودند و نامه نگاری کرده بودند که در سیستم می چرخد و آسیب می زند، بنابراین این کار را سازمان بورس انجام داد یعنی هم آموزش پیامکی و هم ترغیب غیر مستقیم را انجام داد، اگر شما به آمار غیر مستقیم نگاه کنید یک جهش قابل توجهی داشته است.

نویسنده سعی دارد که این کار را با استفاده از نظریه اجتماعی فیلسوف معاصر، السدیر مکاینتایر و طرح مفهومی که او توسعه داده ـ مدل اخلاق فضیلت، شیوهها، سنت و روایت ـ با در نظرگیری کثرتگرایی فرهنگی و مذهبی در روابط بینالملل انجام دهد. دکتر رحمن قهرمانپور پژوهشگر ارشد مسائل بینالملل برجام ایدهآل نیست، اما جایگزینی هم در حال حاضر ندارد.

این البته بعد از این ایده بود که او میتواند همان ابتدای دولتش و درحالیکه هنوز زمان کافی از دولت حسن روحانی بهعنوان امضاکننده برجام باقی مانده است، با یک فرمان به توافقی برگردد که ترامپ با یک فرمان از آن خارج شده بود؛ اما بایدن به هیچکدام از این ایدهها عمل نکرد و حالا در نهایت و در شرایطی که به روایت مقامات دولت خودش و متحدان اروپایی، فرصت برای احیای برجام به آخرین روزهای خود رسیده است، از میان گزینهها، شاید ملایمترین گزینه را در این مسیر امتحان کرده است.

استرس می تواند به ویژه هنگامی مضر باشد که یک یا هر دو شریک زندگی در یک رابطه ای باشند که دانشمندان آن را “ناامن” می دانند. رابطه زوجین دارای مولفه های مختلفی است که برای پایداری آن باید از مهارت های گوناگونی استفاده کنند تا بتوانند شادابی و طراوت زندگی شان را حفظ کنند. برای آزمایش نقش امنیت دلبستگی و رضایتمندی از نیاز در یادآوری حافظه تقویت کننده زوجین، لژون و محققان همکارش الگوی نظری را ایجاد کردند که در آن ارتباط بین امنیت دلبستگی و رضایت نیاز در کمک به تنظیم زوجین ارزیابی شد.

در مقاله نقش یادآوری خاطرات همسران در بهبود و احیای روابط زوجین بررسی می کنیم که چگونه خاطرات خوب گذشته موجب پایداری روابط بین زن و شوهر می شود. سرمایه گذار را بیاوریم، طرحش را بررسی کنیم، تصویب کنیم و به او گواهی دهیم که در حیطه کار وزارت اقتصاد است و به عنوان جلب سرمایه گذاری خارجی تلقی می شود، این چیز مصوب اگر به اجرا در آید و یک نیروگاه شود، یک کارخانه شود، از اینجا به بعد ما نقش ناظر و پیگیر را داریم و دستگاه اجرایی ذی ربط نقش عامل را دارد مثلا زمانی که می گوییم سه هزار و سیصد مگاوات مجوز داده شد، تا اینجا این را وزارت اقتصاد می رساند و مصوب شورای اقتصاد هم گرفته می شود و از اینجا به بعد وزارت نیرو باید پیگیری کند اما وزارت نیرو هم با بحث های پیرامونی دیگر مواجه می شود مثلا ممکن است نهادهای نظارت روی آن حرف داشته باشند بنابراین این هوا و زمین نیست بلکه دو مرحله است.

این ها را که من در موضع وزیر اقتصاد قبلا گفته بودم، تقریبا 12 سال قبلش در یک مقاله علمی بیان کردم، 10 سال قبلش در یک پروژه تحقیقی بیان کردم حتی اگر در برنامه ام که به مجلس دادم، نگاه کنید بازار سرمایه را پررنگ دیدم. آیا می بینید که در آن روزها در رویاهای روزانه خود تأمل می کنید و به شما اجازه می دهد مشکلات فعلی خود را از بین ببرید؟

را تغییر داد و اولین آن ایستادن در کنار اسرائیل و استقبال از متحدان عربی ما برای پیوستن به منزوی کردن ایران بود». این مقام تندروی سابق آمریکایی با هراس از نفوذ منطقه ای ایران و تداوم اتهام پراکنی های بی اساس خود مدعی شد این پول علیه دوستان و متحدان ما در خاورمیانه، خلیج فارس و اسرائیل هزینه می شود و در نهایت آمریکا را به خطر می اندازد.

در نتیجه، این رابطه می تواند کمتر و کمتر به منبعی برای تقویت سلامت عاطفی شما تبدیل شود. به گفته دانشگاه کبک در مونترال، الکساندر لژون و همکارانش (2020)، “نتایج رابطه عاشقانه سودمند” از “احساس امنیت احساس شده ناشی از حمایت از یک شخصیت” ناشی می شود را اثبات نمودند.

علاوه بر هر اثر یادآوری ساده یک خاطره آرامش بخش، لژون و همکارانش. هر کدام از دو بخش اصلی، دارای عناوین فرعی است که مفاهیم اصلی و پایه بحث را به تفصیل توضیح می ­دهد.

این خاطرات است که می تواند اعتماد به نفس آنها را تقویت کند، زیرا آنها می توانند در هر زمان سختی که اکنون تجربه می کنند، به آن برسند. آن ائتلاف اکنون در هم شکسته است. در همین حال تعدادی نمایندگان ائتلاف کردستان به دلیل آنچه “اوضاع نامساعد جوی” خواندند در پارلمان حاضر نشدند.

نویسندگان کانادایی پیشنهاد می کنند برای افرادی که ناامن هستند، استفاده از این خاطرات راحت برای کمک به آنها در دستیابی به رضایت بیشتر از روابط فعلی بسیار مهم است. پیش بینی کردند که اگر این حافظه زمانی را فراخوانی کند که یکی از نیازهای مهم آنها برآورده شود، مردم می توانند از رابطه عاطفی بیشتری برخوردار شوند.

بر این اساس وقتی یک عبارت به شکل «اصلاحطلب» مطرح میشود اکثرا این دال یا این کلمه بر یک طیف سیاسی دلالت میکند که ممکن است این طیف حتی گاهی در برابر برخی موارد اصلاحی مخالفت و مقاومت کنند و گاه ممکن است کلمه «اصلاحات» بر نوعی عمل دلالت کند. به عنوان مثال، ممکن است اولین باری که با شخص قابل توجه دیگر خود ملاقات کرده اید و احساس جلب توجه شما دو نفر را به یاد بیاورید.

از این فرصت استفاده میکنم و با توجه به شاخصهای کلانی که شما آمارش را فرمودید، بپرسم که چه جوری این اتفاق افتاده که ما بین سالهای 84 تا 90 بیشترین درآمدهای نفتی تاریخ کشورمان را داشتیم، ولی این اتفاق افتاده است؟ همانقدر که دوست دارید پیوندهای قدیمی خود را با شریک زندگی خود بازسازی کنید، فقط نمی دانید چه زمانی می توانید وقت خود را صرف زندگی خودتان کنید.