یک ایرانی دستیار وزیر خارجه آمریکا شد – همشهری آنلاین

به گزارش پابگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از وزارت امور خارجه، صبح امروز پنج شنبه یوشیماسا هایاشی وزیر امور خارجه ژاپن طی تماسی با دکتر امیرعبداللهیان در خصوص روند روابط دوجانبه و مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

توجّه بشود به ظرفیّتهای قوّهی مجریه و قوّهی قضائیّه و ظرفیّتهای کشور و واقعیّتهای موجود، با توجّه به اینها مصوّبه تولید کنید و این به نظر من میتواند یک تعامل خوبی از دو طرف به وجود بیاورد. مثلاً فرض کنید به تولید اهمّیّت ندادیم، به سرمایهگذاری اهمّیّت ندادیم، ناگهان مواجه شدیم با شکست کارخانهجات مِن باب مثال، یا فرض کنید که مشکلات تولید در کشور. مسئلهی اشتغال جزو مسائل کلیدی است که البتّه با تولید ارتباط پیدا میکند. به علاوه، دست روی آفتی گذاشته که اگرچه تکراری است اما اکنون به عنوان یک دمل سر باز کرده و آن، اطلاعات نادرستی است که حالت پاپوش دارد. جلسات شورای نگهبان با حضور هفت عضو رسمیت مییابد؛ اما در موارد ضروری یا رأیگیری، نُه عضو باید حضور داشته باشند. در صورتی که غرب به تعهدات خود در لغو تحریمها عمل کند، جمهوری اسلامی نیز به تعهدات هستهای خود عمل خواهد کرد اما اگر غرب به تعهدات خود در لغو تحریمها عمل نکند، جمهوری اسلامی اقتصاد کشور و توسعه زیرساختها را پیش میبرد.

  • توهمات هرتزوگ در سفر به امارات محقق نخواهد شد
  • مجموعه تلویزیونی صنوبر به کارگردانی مجتبی راعی [۴۹]
  • به یاد علی انصاریان؛ با تو همدردیم مادر (عکس)
  • صبر هازارد تمام شد؛ ناراحتی شدید از آنچلوتی
  • احتمال برگزاری نشست تهران و سئول تا اواخر بهمن

وقتی سخن از دستاوردهای انقلاب اسلامی میشود، اغلب ذهنها به سمت آمارهای توسعهای میرود.آمارهایی که البته از دستاوردهای غیرقابل انکار کارنامه ۴۳ ساله جمهوری اسلامی ایران هستند. وی ادامه داد: از مردم و اتحادیهها اصناف و هر جایی که با اجتماع مردم سروکار دارد درخواست میکنیم که موضوع پروتکلها به شدت رعایت شود تا دست به دست هم دهیم و نگذاریم که خدای نکرده مدیریت مطلوبی که اعمال شده بود از بین برود و مردم دچار خسران شوند. به گزارش شهرآرانیوز؛ رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در خصوص مصوبه این کمیسیون برای خرید سربازی گفت: باید براساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی اختیارات فرماندهی معظم کل قوا رعایت شود. اگر شما کشور را به جسم یک انسان تشبیه بکنید، این مشکلات، همان طور که عرض کردم، به منزلهی بیماری است، منتها خطر بیماری نسبت به همه یکسان نیست.

چرا که مردم الان برای کارهای ضروری شان پول پرداخت میکنند و قدرت خریدشان به شدت کاهش یافته است، مخصوصا طی سه سال گذشته که تحریمها شدت پیدا کرد، کرونا شیوع یافت و محدویتها اتفاق افتاد؛ بنابراین مردم با ضرورت خرید میکنند. علاقهمندی ایران به حضور در مناقصههای ساخت زیربناهای حملونقلی ازبکستان، تاکید «جباراف» بر افزایش ظرفیت اقتصادی کشورها و ترانزیت در نشست «آسیای مرکزی و هند» و سفر هیأت ترکمنستان به اسلام آباد؛ «تاپ» و «تاپی» محور رایزنی؛ تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته است. گروه دیگر/ گروه های مؤمن به انقلاب واسلام وپایبند به منویات وارزشهای به دست آمده حدود 50 سال ازشروع نهضت امام خمینی روحی له الفداء درسال 1343 تا کنون میباشند که درظل رهبری های هردوبزرگواریعنی امام خمینی روحی له الفدآء وحضرت آیة الله العظمی امام خامنه ای حفظه الله تعالی تحت عنوان نیروهای انقلابی ” حزب الله ” محکم واستوارایستاده اند واینها نیزدرراستای روش ومنش شهدای این 50 سال گذشته انقلاب نقش خود را به نفع انقلاب واسلام وقرآن ایفا میکنند .

تازهترین نمونهی این ظرفیّتهای مهمّ ملّی و مبتنی بر ایمان انقلابی و مذهبی، همین حضور بههنگام و فداکارانهی ملّت در موج اوّل بیماری کرونا است. این ظرفیّتهای معنویِ کشورِ ما، غالباً یا تقریباً همه، ریشه در ایمان مذهبی و ایمان انقلابی دارد؛ یعنی ایمان مذهبی و انقلابی مردم زیاد است، ظرفیّتی به وجود میآورد، تواناییهایی را در کشور به وجود میآورد که از این تواناییها میشود استفاده کرد. یک نکته اینکه به تجربه در طول این سالهای متمادی ثابت شده که درگیریها و منازعات و مجادلات در صدر، برای افکار عمومی مردم زیانبخش است، مردم را ناراحت میکند. ماده 44 – هيأت اجرائي فرعي با تصويب هيأت اجرائي مركز حوزه انتخابيه مي تواند براي مناطق صعب العبور و كوهستاني و مسافتهاي دور و نقاطي كه تأسيس شعب ثابت اخذ رأي مقدور نيست، شعب اخذ رأي سيار تشكيل دهد.

تبصره 2 – هيچ يك از داوطلبان نمايندگي نمي توانند در بيش از يك حوزه انتخابيه خود را نامزد كنند، در غير اين صورت نامزدي آنها كلاً باطل و از شركت در انتخابات آن دوره مجلس محروم مي شوند.

حسن جریان انتخابات است. از طرف شما هم تعامل به این است که مصوّبه را با توجّه به ظرفیّتهای کشور تصویب کنید، ایجاد کنید. یک توصیهی دیگر مسئلهی تعامل و همافزایی با بقیّهی قوا است. این بنیهی قویِ ملّت ایران است. یعنی سؤال، تفحّص و امثال اینها که در قانون آمده، اینها حقّ شما است، بایستی انجام بدهید، امّا توهین نه، دشنام نه، نسبتِ بدون علم نه؛ اینها حقّ شما نیست و بعضیاش حرام شرعی هم هست و جایز نیست؛ انسان به وزیر مثلاً توهین کند یا دشنام بدهد یا تهمتی بزند، این مطلقاً جایز نیست.

امّا در مورد اوّل که مربوط به مجلس شما است، یک نکتهی مهم این است که این مجلس -مجلس یازدهم- مجلس امید و انتظار مردم است، نقطهی امید مردم و مظهر امید مردم است؛ چرا؟ خب تجربهی بنده دیگر زیاد است در این زمینه. سؤال دیگر این است که آیا حقوق­دانان میتوانند از سِمَت خود استعفا دهند؟ در اصلهای ۹۹، ۱۰۷، ۱۰۸، ۱۱۱ و ۱۷۷ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، نام خبرگان رهبری ذکر شده است. سخنران اصلی این مراسم رهبر جمهوری اسلامی ایران است. در نظام جمهوری اسلامی ، ولی فقیه از صلاحیت علمی لازم برای افتاء در (( ابواب فقه )) برخوردار است و قادر است در صورت لزوم نیاز های روز را برآورده سازد .

مسئلهی ازدواج جوانان خیلی مهم است؛ جزو مسائلی است که اصلاً نباید از آن غفلت کرد و راههایی برای تسهیل ازدواج، و امکان ازدواج برای جوانها، باید پیشبینی بشود. البتّه این هم جزو افتخارات ما است؛ اینکه جبهههای قدرتمند سیاسی و اقتصادی در دنیا همهی توانشان را روی هم بگذارند بیایند مقابل انسان، نشاندهندهی اقتداری است که در شما وجود دارد. و امّا مسئلهی مسئولیّتهای شما نمایندگان عزیز، که بحث اصلی در واقع این است و من اینجا هم البتّه نمیخواهم زیاد صحبت کنم، چند مطلب را به عنوان توصیه عرض میکنم. در پارلمانهای دنیا به نام مردم خیلی حرف زده میشود، امّا برای مردم کار نمیشود. این سوگندی که در آغاز مجلس دستهجمعی اداء میشود، یک سوگند شرعی است و به هیچ وجه تشریفات ظاهری نیست؛ این قسم خوردن است، یعنی تعهّد ایجاد میکند. کسی پیر باشد، ناتوان باشد، توانایی تقویت جسمانی نداشته باشد، دارای بیماریهای زمینهای باشد، بیماری برای او خطرناک است، خطرآفرین است، پزشک هم وقتی با یک چنین بیماری مواجه میشود خیلی امیدوار نیست؛ لکن اگر چنانچه این بیمار جوان باشد، توانایی جسمی داشته باشد و بیماریهای زمینهای نداشته باشد، فرضاً ورزشکار و از لحاظ جسمی قدرتمند باشد، این بیماری در او هست، لکن خطر در مورد او زیاد نیست و وقتی طبیب هم با یک چنین بیماری مواجه میشود، با امید بیشتری به سراغ این بیمار میرود.

خیلی چیزها هست که انسان دلش میخواهد تصویب کند، این چیز خیلی خوبی است، امّا ظرفیّت کشور، توانایی کشور، واقعیّتهای کشور پاسخگو نیست. این مثل یک قسم معمولی عادّی هم نیست؛ آن هم البتّه تخلّف کردنش کفّاره دارد، آن هم سؤال دارد از طرف خدای متعال، امّا این خیلی فرق میکند با اینکه مثلاً ما یک قسمی بخوریم برای یک کار شخصی؛ این یک مسئلهی عمومی است، مسئلهی مردمی است، باید جواب داد و این سوگند، سوگند مهمّی است. آنها ممکن است در مورد احتمال از سرگیری واردات نفت از ایران پس از لغو تحریمها نیز گفتگوهایی داشته باشند. از آن پس هر گونه تغییر و تجدید نظر در این قانون و تصویب سایر مقررات مربوط به وظایف خبرگان در صلاحیت خود آنان است. اگر چنانچه این تفکّر و روحیهی خوداتّکائی و اعتمادبهنفْس ملّی -که امروز خوشبختانه عمومیّت پیدا کرده و بخصوص در بین قشر جوان تحصیلکردهی با عزم و اراده رشد پیدا کرده- و این اعتماد به نیروی داخلی در اقتصاد به همین شکل پیش برود و امیدهای واهیای که گاهی انسان مشاهده میکند به بیرون از مرزها وجود دارد و اقتصاد کشور را شرطی میکند نسبت به تصمیمگیری بیگانگان، اگر چنانچه وجود نداشته باشد یا ضعیف بشود و اعتماد ملّی افزایش پیدا کند، به نظر بنده همهی این مشکلاتی که امروز در اقتصاد وجود دارد قابل رفع و برطرف کردن است.

گاهی هست که شما حرف طرف مقابل را صددرصد قبول ندارید؛ یعنی صددرصد رد میکنید؛ هیچ اشکالی ندارد، لکن باید جوری نظر و همین رأی مخالف ادا بشود که کسی که از بیرونِ مجلس دارد نگاه میکند، ببیند حق با شما است؛ یعنی با متانت و با خردمندی. یکی از روش های ناردست در حکمرانی همین نوع تفکر و رفتار است که، به جای تحمل اختلاف نظر و به تعبیر رهبری «اکثریت گرایی و جذب آنان»، سیاست اقلیت گرایی را با عنوان خالص سازی انتخاب کرده اند. سولدو، سرمربی تراکتور در نظر دارد تا برای نیم فصل دوم تیمش را به خوبی آماده کند و چند ستاره به خدمت بگیرد. البته شما باید بدانید که این دولت دولت ربانی نیست که خودش در شاخ کوه رئیس جمهور باشد و وزیرش هم عبدالله که همان هم اضافی هست این دولت تاحدود دولت هست بازهم اگر یک دولت مقتدر نیست ولی نیاز به یک وزیر خارجه تحصیل کرده دارد امید که ایشان وزیر منتخب بتواند سیاست خارجی افغانستان را د ر عرصه بین الملل تقویت کند.

پس این مجلس مظهر امید مردم است، مظهر انتظار مردم است؛ این بسیار نکتهی مهمّی است. اینها ظرفیّتهای معنوی کشور است، اینها چیزهای مهمّی است. لذا میبینید به خاطر همین ظرفیّتها است که در دوران سختترین تحریمها و فشارهای همهجانبهای که علیه کشور در زمینهی اقتصاد به وجود میآید، کشور توانسته چند هزار شرکت دانشبنیان به وجود بیاورد، صدها طرح زیربنایی ایجاد کند، در همین دوران تحریم و با وجودِ کاهشِ درآمدِ نفت، کار بزرگی مثل ایجادِ پالایشگاهِ ستارهی خلیج فارس را انجام بدهد؛ یک حرکت به این بزرگی، و کارهای فراوان که در زمینهی مسائل نیرو، آب و برق انجام گرفته؛ افتتاحهای فراوانی دارد انجام میگیرد که شما میبینید اینها را؛ اینها واقعی است، اینها وجود دارد، دارد کار انجام میگیرد. به خاطر ظرفیّتهای گستردهای که در کشور وجود دارد، که آقای قالیباف به بعضی از این ظرفیّتها اشاره کردند.

«.. ولی در نخستین دوره پس از گذشتن سه سال، نیمی از اعضای هر گروه به قید قرعه تغییر مییابند و اعضای تازهای به جای آنها انتخاب میشوند». پس بنابراین، این واقعیّتها را که انسان میبیند، میفهمد که بنیهی کشور در مقابل این حوادث گوناگون قوی است. به گزارش رویترز، اظهارات محمد بن عبدالرحمن آل ثانی پس از ملاقات جو بایدن رئیسجمهور آمریکا و امیر قطر در دفتر کار بایدن (اتاق بیضی) در کاخ سفید در روز دوشنبه ۳۱ ژانویه(۱۲ بهمن) بیان شد. بر اساس تغییرات جدید طبق ماده ۱۸۲ قانون آیین نامه داخلی مقرر شد ابتدا کلیات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق بررسی شود و در صورت تصویب، کلیات بودجه در صحن علنی مجلس بررسی شود و در ادامه بررسی جزئیات در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار گیرد. در برنامهی جدید ۱۰ سالهی فضایی نگاه مشخصی به رسیدن به لایه ژئو (مدارهای بالاتر از ۳۵ هزار کیلومتر را مدار ارتفاع بالا یا ژئو مینامند) داریم که یک موقعیت بسیار استراتژیک برای ایران است و باید برای حفظ نقاط مداری خود در این لایه تلاش کنیم.